To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Konstrukcje własne - ebike full 3kw

Tomas - Śro 15 Mar, 2017

Chyba pobiłeś rekord w wywaleniu kierownicy w kosmos :mrgreen: Ramka ma potencjał. Odległość osi suportu od osi wahacza trochę duża. Nie kopie po stopach przy dużych nierównościach ? Jaka długość montażowa dampera ? Bo widzę że moto.
mylfon016 - Śro 15 Mar, 2017

Mufe suportu mozna bez problemu kupic na allegro, sa tanie. Mozna rowniez wyciac ze starej ramy. :)
Sterownik jest w srodku ze wzgledu na estetyke z zewnątrz.
Jsli chodzi o aku to zakladalem wlozyc tylko 10 badz 15 pakietow lipo, takze sie pomiesci:)
Zawieszenie koniecznie do zmiany, ten tylko mial sluzyc do budowy :smile:

mylfon016 - Śro 15 Mar, 2017

Kierownica jest wyzej bo wygodniej , jesli sie wlozy zawieszenie typu boxxer ktore jest wyzsze bedzie mozna zdjac przedluzke.
Nie kopie a przynajmniej nie jezdzilem tez po jakis duzych dziurach.
Dlugosc montazowa to narazie 260mm :wink:

Dlugas - Czw 16 Mar, 2017

bloodyopel napisał/a:

Dlugas, zakładam że kupna, można takie bez problemu kupić gotowe ;)

Tak, pewnie można kupić tylko te najdłuższe były dla mnie za krótkie :razz: a ta na zdjęciu na oko całkiem długa ;)
Jak toto się wspawa do ramy to spawy ściągając mufę zdeformują ją na tyle że nie będzie dawało się wkręcić wkładu. No chyba że się poprawi gwint na nowo jak się ma taki gwintownik.
Ja u siebie wytoczyłem support pod łożyska maszynowe 6003 zblokowanych segerami ale było przy tym zabawy co nie miara :)
Spawy oczywiście również ściągnęły tę wytoczoną mufę suportu ale w tym przypadku łatwiej sobie z tym poradzić.

mylfon016 - Czw 16 Mar, 2017

Ja mam mufe standardową, wlozylem tylko najdluzszy wklad a po spawaniu dalo sie wkrecic ręką wiadomo z troche wiekszym oporem ale nie bylo potrzeby gwintowania, choc dobrze by bylo tylko gdzie kupic taki gwintownik ale to na tokarce raczej robią ;)
pepelito - Czw 16 Mar, 2017

Są firmy które zajmują się regeneracją suportów, mają takie gwintowniki. :smile:

Można je kupić bez problemu, ale do tanich nie należą.

mylfon016 - Śro 02 Sie, 2017

Rower poskładany , wszystko podłączone można jezdzic :)
pepelito - Czw 03 Sie, 2017

Szczerze powiedziawszy to te oponki przy takim rowerze wyglądają marnie. :mrgreen:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group