To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Akumulatory litowe i pochodne i ich ładowanie - ładowanie lionów poł. szeregowo z 2 źródeł

angawe - Pią 31 Mar, 2017
Temat postu: ładowanie lionów poł. szeregowo z 2 źródeł
Czy można ładować baterie połazone szeregowo z dwóch różnych źródeł?


Vega - Pią 31 Mar, 2017


maniekrox - Pią 31 Mar, 2017

Główna zasada jest taka, że obudowy ładowarek absolutnie nie mogą się dotknąć.
Yin - Pią 31 Mar, 2017

A jak się dotkną to patrz obrazek powyżej :twisted: Kolegę z Chorzowa zapraszam przy okazji do integracji z grupą sląską - info o wspólnym śmiganiu pojawia się okazyjnie w dziale imprezy :)
Cezar38 - Pią 31 Mar, 2017
Temat postu: Re: ładowanie lionów poł. szeregowo z 2 źródeł
[quote="angawe"]Czy można ładować baterie połazone szeregowo z dwóch różnych źródeł?[/quote]

Możesz, ale nie tak jak to narysowałeś.

Musisz mieć 4 ładowarki i bardzo uważać. Sensu to nie ma z ekonomicznego i ergonomicznego punktu widzenia.

JerzyZ - Pią 31 Mar, 2017

angawe, Twój rysunek sugeruje, ze chcesz podładowywać niektóre (słabsze) ogniwa włączone do szeregu baterii.
Nie ma oczywiście problemu, gdy dołączysz jedną ładowarkę, do któregokolwiek ogniwa. Przy dwóch lub więcej wszystko zależy od konstrukcji ładowarek.
Zasadniczo obwody pierwotny i wtórny współczesnych ładowarek są od siebie galwanicznie odseparowane, ale u siebie zauważyłem jakiś kondensator łączący te obwody. I chyba on był powodem przypadkowego (?) przepalania ładowarki. W moim przypadku chciałem ładować każde ogniwo, a dokładnie mówiąc każde piętro "p" oddzielną ładowareczką. Tanim kosztem ("s" x kilka zł) - bez BMS - bez kontrolowania napięcia - chciałem załatwić proces. Niestety, zarzuciłem tę drogę.

Perszing1800 - Sob 01 Kwi, 2017

4-5 lat temu bym powiedział jak najbardziej,wtedy takie kombinacje były na porządku dziennym,teraz kiedy są dedykowane układy bms i ładowarki-nie widzę sensu.
wwojciech - Sob 01 Kwi, 2017

Wazna jest galwaniczna izolacja w zasilaczach. Ale w impulsowych problemem jest przewod ochronny(bolec we wtyczce) jesli jest to odlaczyc, a z tym wiaze sie kolejny problem czyli obudowy sa polaczone z ochronnym wiec nie moga sie miedzy soba dotykac bo spowrotem zamkniesz obwod ochronny. Jesli polaczysz szeregowo zasilacze i bedzie suma napiec to spokojnie mozesz ladowac aku. Stosowalem tak i dziala.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group