To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Nowości EV - Ecobike speed mtb nowy model marzec 2017 r.

WojtekErnest - Nie 30 Kwi, 2017

Elektrotonus napisał/a:
TEST: ECOBIKE SPEED M - SZYBKI E-BIKE

http://portal.bikeworld.p...m_szybki_e_bike

Niby można odblokować z poziomu panelu sterowania potworną moc silnika 500W i prędkość do 45 km/h. Zatem jeśli producentowi seryjnych e-bików można to czemu nasze e-składaki nie mogą śmigać więcej niż 25 Km/h ? ;-)

Ograniczenie 25 km dotyczy dróg publicznych a poza nimi nie ma formalnego ograniczenia.

Anonymous - Nie 30 Kwi, 2017

Poza nimi, to może być tak, że szybciej i tak się nie da jechać ;)
Tom.O - Pon 03 Lip, 2017
Temat postu: Re: Ecobike speed mtb nowy model marzec 2017 r.
marcinjar93 napisał/a:
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć w kwestii nowego roweru ze stajni Ecobike, modelu speed mtb 29 link do roweru Chodzi mi głównie o stosunek jakości do ceny, a także awaryjności podzespołów. Obecnie jest promocja i można ten rower kupić za 7100 zł, jednak zanim podejmę decyzję o zakupie wolę się upewnić czy warto. Sam jestem laikiem w tym temacie dlatego pytam się fachowców. Nie potrafię sam sobie skonstruować e-bike w związku z tym w grę wchodzi tylko gotowa konstrukcja.


Mam model Ecobike S-Cross M z zeszłego roku - zgodnie ze stroną ten model może jechac 34km/h bez pedałowania. W praktyce na pełnej baterii można spokojnie trzymać predkość 42km/h przy pedałowaniu tak jak jadąc normalnie ok 20km/h. W trybie power moc silnika jest większa niżmocne naciskanie na pedały. Przy starcie zostawiasz 99% rowerzystów z tyłu. Prędkości powyżej 35 na nie do końca równej drodze na tym amortyzatorze suntour są niebezpieczne. Dodatkowo ma fatalną sztywność - rower pływa na zakrętach. Zmieniłem ostatnio na Rock-shox Paragon i różnica jest porażająca. Drogi stały się zdecydowanie bardziej równe, przy hamowaniu i zakrętach rower prowadzi się lepiej. Teraz można jeździć 40km/h bezpieczniej. Do tego wymieniłem mostek na nieregulowany i sztyce na Suntour NCX.
To co mi jeszcze przeszkadza to fatalny sterownik - PAS wykrywa tylko czy kręcisz pedałami, nie jest wstanie regulować prędkości w zależności od szybkości kręcenia, nie dawkuje mocy i oczywiście nie ma sensora siły nacisku na pedały. Ustawienie PAS na liczniku sprawia, że rower napędza do określonych predkości np PAS1 = 12km/h; PAS5 =25-27km/h. Tu się zastanawiam czy wpięcie Cycle Analyst v3 pozwoliłoby rozwiązać te niedogodności sterownika...

Poza tym wszystko działa jak należy i rower świetnie sprawdza się w dojazdach do pracy, przewożeniu dziecka w foteliku, bagaży na wakacjach itd.

tomek701 - Sob 08 Lip, 2017

Kiedyś zrobiłem ala- PAS według swojego pomysłu który działał lepiej niz PAS w tanich sterownikach polegało to na tym że na ramie zamontowany był mały silniczek DC jak pamiętam od ksero ,z tego silniczka kabelki szły do manetki przy korbie było kółko z którego gumowy pasek oring szedł na silniczek od ksero. Kiedy kręciło się korbą silniczek wytwarzał prąd i załączał napęd szybciej się kręciło to większe wspomaganie było niestety nie mam fotek. Koledzy mówili że trzeba by dać zabezpieczenie żeby silniczek nie wytworzył więcej jak 5 volt. Kółko było ze sklejki i się rozleciało ale teraz jak będę miał czas to wrócę do tematu rozwiązanie to o tyle dobre bo można mieć PAS w sterownikach bez PAS i w silnikach DC działało to bez zarzutu trzeba tylko dobrać odpowiednia średnicę kółka do silniczka. Ps na forum opisałem swój wynalazek i zostałem zrugany od pożytecznych idiotów :)
Tom.O - Sob 08 Lip, 2017

Tomek, pomysł bardzo ciekawy. Pewnie sprawdza się świetnie w rowerach bez przerzutek.
Jak pojezdziłem trochę rowerami z napędem centralnym gdzie siła wspomagania zależy od siły nacisku na pedały to chciałbym u siebie to samo w turystyku. Jedyne co mnie ogranicza to nie znam jeszcze modelu sterownika który można zintegrować w ramie, mechanizm korbowy oraz podłączenie tego wszystkiego do kupy. No i fajnie jakby dało się zmieścić w cenie do 1500zl bo po ostatnich inwestycjach w ten rower + to co jest planowanie to jestem niebezpiecznie blisko kwoty 5 cyfrowej... a to sprawia ze nie bede juz tak spokojnie zostawial tego roweru pod praca. (a oryginalnie byl kupiony wlasnie do tego celu)

bioteq - Czw 26 Kwi, 2018
Temat postu: Re: Ecobike speed mtb nowy model marzec 2017 r.
Tom.O napisał/a:

Mam model Ecobike S-Cross M z zeszłego roku....
Dodatkowo ma fatalną sztywność - rower pływa na zakrętach. Zmieniłem ostatnio na Rock-shox Paragon i różnica jest porażająca. Drogi stały się zdecydowanie bardziej równe, przy hamowaniu i zakrętach rower prowadzi się lepiej.


Hej,
Mam wlasnie zamiar zrobic dokladnie to samo, moj Suntour nie daje juz rady i chcialbym wstawic do mojego Eco RockShoxa Paragon.

Czy mozesz mi powiedziec jaka rura sterowa jest w tej ramie?
Czy to jest zwykła 1 1/8 na calej dlugosci czy raczej stozkowa 1 1/8 do 1,5?
Z zewnatrz to wyglada na stozkową ale pewny nie jestem.

Pozdro



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group