To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Konstrukcje własne - Mój pierwszy rower elektryk

mmoto - Sob 16 Sty, 2010
Temat postu: Mój pierwszy rower elektryk
Rower elektryczny mMoto
silnik - 250W 24V
akumulatory - 2 x 12V 14ah
sterownik - brak
najw. prędkość 27km/h
zasięg ok. 20-25 km

Rower mMoto powstał na dojazdy do pracy ok. 20 km. Działa na zasadzie włącz/wyłącz, napęd tylnego koła rolką o łyżworolki ruszam na pedałach daję włącz i jadę z prędkością 26km/h. Prądu wystarcza na 20 km. Jeździ się rewelacyjnie to taki mój Melex na dwóch kołach. W czasie deszczu rolka ślizga się - ale nie zawsze pada deszcz.
mam zamiar wytoczyć kólko stalowe z radełkowaniem, nie powinno się ślizgać.


Anonymous - Sob 16 Sty, 2010

Jak miło powitać nowego rowerowego konstruktora. Wykonanie proste i skuteczne i o to chodzi :grin:
Zamontowanie metalowej rolki to w mojej opini kiepski pomysł, będzie gorzej niż jest. Widzę, że masz rolkę jak moja, faktycznie zużywają się, ale nie ma tragedii, jeśli dasz metalową będziesz zamiast kółek za grosze wymieniał opony. Jak masz rozwiązany docisk rolki, może tu lepiej podziałać? Z tego co pisał eAndre lepiej powinno sie spisywać kółko od deskorolki, ale one są mniejsze, a więc spowolnią pojazd.
Jeśli nie planujesz na razie montować sterownika może choć wykonaj taki układ na 3 przekaźnikach samochodowych i przełączniku, będziesz miał 2 biegi rozłączany wygodnie obwód aku - silnik.

mmoto - Sob 16 Sty, 2010

docisk silnika z rolką za pomocą motylków

mmoto - Sob 16 Sty, 2010

pracuje nad spalinówką na rolce od deskorolki
DruhRafal - Nie 17 Sty, 2010

Ciekawa, w prostocie konstrukcja. Witam nowego kolegę i cieszę się, ze kolega wybrał jednoślad :) Pozdrawiam i powodzenia z następnymi konstrukcjami :)
mmoto - Nie 17 Sty, 2010

mam z przodu koło z tylne z wolnobiegiem na początku miałem tu silnik z reduktorem ale był słaby, mam zamiar zamontować silnik na widelcu przednim i napęd paskiem właśnie szukam plastikowych kół pasowych
Anonymous - Nie 17 Sty, 2010

mmoto napisał/a:
mam z przodu koło z tylne z wolnobiegiem na początku miałem tu silnik z reduktorem ale był słaby,


"Polska język trudna język.'

Jak pisali koledzy, nie polecam napędu rolkowego z rolką metalową. Na śliskim, rolka sie "zaślizga" i "spali" oponę miejscowo (szczególnie, że będzie bez steowania). Kwesia czasu. IMO lepiej użyć kółka od "paleciaka" czy innej deskorolki. Jakieś 8zł sztuka w każdym hipermarkecie. Dobrze się lepi i nie zajeżdża opony.

mmoto - Pon 18 Sty, 2010

torba z bateryjkami

Anonymous - Pon 18 Sty, 2010

Fajne bateryjki, ostatnio kupiłem sobie zgrzewkę takich samych ;)
mmoto - Pią 22 Sty, 2010

a to nowa konstrukcja - obecnie w trakcie budowy

Anonymous - Sob 23 Sty, 2010

To jest silnik... elektryczny do roweru??
mmoto - Sob 23 Sty, 2010

to tylko ciekawostka
mmoto - Nie 04 Kwi, 2010

nowy sezon się zaczął - do pracy teraz 5 km, sprzęt sprawuje się rewelacyjnie :mrgreen:

ładuje w pracy energia gratis :mrgreen:

akum. z pracy i do pracy starczają :mrgreen:

Anonymous - Pon 05 Kwi, 2010

Ten gratis, to taki trochę problematyczny, bo wchodzi w koszty firmy, a pośrednio i w twoje, bo mniej zarabiasz :D Fakt, że niewiele mniej, ale zawsze... ;)
Zbyszek Kopeć - Pon 05 Kwi, 2010

Ale za to przestał zatruwać spalinami kolegów z pracy, a ich zdrowie jest więcej warte dla wszystkich i dla kosztów firmy.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group