To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Tematy elektryczne - [NodeMcu ESP8266] 2-24s lipo/lion cell voltage BatteryGuard

leszcz - Wto 25 Kwi, 2017
Temat postu: [NodeMcu ESP8266] 2-24s lipo/lion cell voltage BatteryGuard
Zabieram się za coś takiego [NodeMcu ESP8266] 2-24s lipo/lion cell voltage monitor.

Może ktoś przerabiał temat i pomoże albo jest po prostu zainteresowany.

Idea to modulik podpięty do pakietu i bezprzewodowo po wifi przesyłający napięcia z cell do apki w telefonie. Więc będzie możliwość:

1. Śledzenia napięć LIVE bezpośrednio podczas jazdy (z wykresami w telefonie).
2. Analizy napięć na pakiecie podczas ładowania i po naładowaniu.

Pełen serwis :)

qaz33 - Wto 25 Kwi, 2017

Wez zwyklego STM32. Te w wiekszych obudowach maja 24 kanaly ADC. Pod kazdy kanal podlacz odpowiedni dzielnik napiecia i z glowy. Proste arduino i do 24s bedzie obslugiwac. Gorzej z pisaniem programu na komorke
Yin - Wto 25 Kwi, 2017

Czy technicznie było by dużo trudniej zrobić wersję do 24s? Bo jak byś chciał zrobić małą produkcję to baza zainteresowanych była by sporo większa po pomysł bardzo fajny :)
qaz33 - Wto 25 Kwi, 2017

Do tego podlaczyc kilka mosfetow i masz programowalnego BMSa z watomierzem ustawianymi dowolnie progami odciec i wifi. Sam bym to zrobil tylko z pisaniem programu pod androida juz slabo. Juz latwiej by bylo podpiac zwykly LCD pod ten sam procesor
Mechano - Wto 25 Kwi, 2017

Z dzielnikami problem jest taki, że każdy osobno trzeba by kalibrować i to na inne napięcie a też nie wiadomo jak z dokładnością i powtarzalność po długim czasie i wygrzaniu.
Inny pomysł to multipleksery przełączające wejścia między końce poszczególnych cel i pomiar różnicy napięć. To wydaje się prostsze i ogarnie to mały i tani avrek w arduino.

Eryk1000 - Wto 25 Kwi, 2017

Robienie tak dużego dzielnica to błąd! Są specjalne układy do monitorowania cel od 12 nawet 16s. Np LTC6804 12s, który można dublować do 192s . Mają odpowiednią dokładność. Jedyny problem to stosowny soft. Trzeba kupę czasu i wiedzy na to poświęcić.
KrzysiekEV - Wto 25 Kwi, 2017

Od TI powinno być łatwiej zacząć , sam myślę dodać później do sterownika ten monitor-balanser:

https://www.youtube.com/watch?v=4hZQ0QvAco8

Drogi kit i oprogramowanie
http://www.ti.com/tool/bq76pl455evm

Scalak w Farnelu około 130 zł chyba po cłach,watach.
Jeden scalak to od 6 do 16 S , można szeregowo dodawać nastepne.

leszcz - Śro 26 Kwi, 2017

Eryk1000 napisał/a:
Robienie tak dużego dzielnica to błąd! Są specjalne układy do monitorowania cel od 12 nawet 16s. Np LTC6804 12s, który można dublować do 192s . Mają odpowiednią dokładność. Jedyny problem to stosowny soft. Trzeba kupę czasu i wiedzy na to poświęcić.


Ogromne dzięki Eryk! LTC6804 wygląda idealnie! Właśnie o to mi chodziło!
KrzysiekEV: ten TI spoko tylko straszna kobyła i droga. Biorę ten LTC na pierwszy ogień.

Eryk1000 - Śro 26 Kwi, 2017

Życzę powodzenia i wytrwałości w projekcie, jako pomoc producent udostępnia sporo kodu na stronie, może ci to bardzo pomóc i przyspieszyć pisanie finalnego kodu.
Kajman - Czw 18 Maj, 2017

Da się gdzieś kupić takie coś gotowe?
leszcz - Czw 18 Maj, 2017

Kajman napisał/a:
Da się gdzieś kupić takie coś gotowe?


Jadę z projektem do przodu. Wczoraj zacząłem programować i pięknie się to komunikuje z telefonem już.

Do końca roku (lub do końca wakacji w wersji beta) będzie do kupienia :) Uśmiecham się. HURA!

Cena dla Arbitrów to będą okolice 70zł myślę (głównie robocizna).

leszcz - Czw 18 Maj, 2017

Acha i będzie to od razu wersja na maks 24s :)
qaz33 - Czw 18 Maj, 2017

ostatecznie zdecydowales sie na te LTC6804?
Kajman - Czw 18 Maj, 2017

leszcz napisał/a:
Kajman napisał/a:
Da się gdzieś kupić takie coś gotowe?


Jadę z projektem do przodu. Wczoraj zacząłem programować i pięknie się to komunikuje z telefonem już.

Do końca roku (lub do końca wakacji w wersji beta) będzie do kupienia :) Uśmiecham się. HURA!

Cena dla Arbitrów to będą okolice 70zł myślę (głównie robocizna).


Jak dla mnie rewelacja! :)

ICE - Czw 18 Maj, 2017

leszcz, no to wytrwałości w pracach nad projektem i czekamy na finalną wersję :grin:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group