To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Dział dla początkujących - BMS- do ilu stopni grzeją się?

Mobil - Nie 30 Kwi, 2017

50mA na kanał? Czy to jeszcze trzeba na 20 podzielić? :razz:
Kajman - Nie 30 Kwi, 2017

Weżcie mnie nie drażnijcie że to ma takie gówniane prądy wyrównujące :p Moja główna ładowarka ma 0.3A i taką małą z 1A kupiłem żeby się czasem nie wkur...ć ;)
WojtekErnest - Pon 01 Maj, 2017

Mobil napisał/a:
50mA na kanał? Czy to jeszcze trzeba na 20 podzielić? :razz:

50 mA x 4V = 0,2 W x ilość kanałów i masz sumę max mocy traconej na balansowanie.

tkoko - Pon 01 Maj, 2017

Kajman napisał/a:
Weżcie mnie nie drażnijcie że to ma takie gówniane prądy wyrównujące :p Moja główna ładowarka ma 0.3A i taką małą z 1A kupiłem żeby się czasem nie wkur...ć ;)


Są i z większymi prądami wyrównującymi, wszystko zależy od tego jaki BMS kupiłeś. :lol: Ponadto przy "typowym" użytkowaniu baterii, gdzie przez noc następuje balansowanie te prądy są wystarczające.

Mobil - Wto 02 Maj, 2017

WojtekErnest napisał/a:
Mobil napisał/a:
50mA na kanał? Czy to jeszcze trzeba na 20 podzielić? :razz:

50 mA x 4V = 0,2 W x ilość kanałów i masz sumę max mocy traconej na balansowanie.


Na nexunie mają po 75mA więc 6W maksymalnie się odłoży?

WojtekErnest - Wto 02 Maj, 2017

Mobil napisał/a:
WojtekErnest napisał/a:
Mobil napisał/a:
50mA na kanał? Czy to jeszcze trzeba na 20 podzielić? :razz:

50 mA x 4V = 0,2 W x ilość kanałów i masz sumę max mocy traconej na balansowanie.


Na nexunie mają po 75mA więc 6W maksymalnie się odłoży?

Tak w części balansujacej i tylko wtedy gdy kazda cela wymaga balansowania. Ale jak wspomniałem wczesniej, cała moc tracona jest uzależniona jeszcze od napięcia końcowego ładowarki i prądu końcowego w fazie CV. Prąd końcowy winien być odpowiedni dla ilości P w pakiecie czyli ogniw równoległych.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group