To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Tematy elektryczne - Ładowanie akumulatorka 9V ładowarką modelarska ?

Elektrotonus - Pią 05 Maj, 2017
Temat postu: Ładowanie akumulatorka 9V ładowarką modelarska ?
Potrzebuje do alarmu rowerowego kupic akumulatorek 9V. Nominalnie bo realnie ma chyba 8.4 V. Wiem, że są dedykowane ładowarki, jednak mam w domu fajną podróbkę imax B6. Czy nia można naładować taki akumulatorek 9V 6F22 ? Nie znalazłem opcji ustawiania napięcia dla programu NIMH, tylko na Pb, stąd pytanie.






Mav - Pią 05 Maj, 2017

Na ładowarce ustaw nimh i 7s.
WojtekErnest - Pią 05 Maj, 2017

Mav napisał/a:
Na ładowarce ustaw nimh i 7s.

Tak jest, ale łąduj małym prądem np 50-60 mA i obserwuj napięcie końcowe.

Elektrotonus - Pią 05 Maj, 2017

Dzięki za pomoc, przy ilu woltach na 7S powinien zakończyć ładowanie ?
Mav - Pią 05 Maj, 2017

Kończyć będzie w okolicach 10v, czyli koło 1.40-1.45 na ogniwo.
Ale ta b6 ma przecież dV więc się nie martw. Dawno nie ładowałem nimchow ale wydaje mi się że liczbę cel też sama wykryje, mam taką ładowarkę "gdzieś u mnie" :D ale po przeprowadzce nie mogę się wciąż odnaleźć, więc nie sprawdzę.

Elektrotonus - Pią 05 Maj, 2017

Zatem kupuje akumulator i będę testował :) przy okazji, mój alarm do roweru w ciągu 3 tyg w stanie wyłączonym zjadł mi baterie 9v duracell. Taki akumulator 9v 200 mah ma pojemność porównywalna z odpowiednikiem baterii alkalicznej? Czy warto od razu kupic dwa akumulatorki?
Mav - Pią 05 Maj, 2017

bateria alkaiczna ma większa gęstość energii imho.
WojtekErnest - Pią 05 Maj, 2017

Elektrotonus napisał/a:
.. mój alarm do roweru w ciągu 3 tyg w stanie wyłączonym zjadł mi baterie 9v duracell.

No i to jest problem z takimi 'zabawkami'. Przy jakim napięciu 'powiedział' że nie działa ?
Jeśli on ma tylko 200 mAh to być może warto coś pomyśleć o zasilaniu/doładowywaniu go z li-iona?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group