To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Kupię, zamienię, szukam - Kupię ładowarkę modelarską Li ion, Li po 8s lub więcej

Pablo.r - Pią 05 Maj, 2017
Temat postu: Kupię ładowarkę modelarską Li ion, Li po 8s lub więcej
Witam.
Kupię ładowarkę modelarską Li ion, Li po 8s lub więcej.
Kontakt na PW

djmarcin56 - Sob 06 Maj, 2017

Gdyby ci starczyła 6s to mam skyrc rs16 z czujnikiem temperatury + długi kabel usb do niej, stan jak nowa użyta kilka razy.
Pykacz - Nie 07 Maj, 2017

Mogę zaproponować Thunder 1220 12s 300W czyli max 20A .
Cena do oddania 400zł+przesyłka .
Świetna ładowarka zrobiona chyba z bdb jakości komponentów i z zapasem bo nawet przy max mocy 300W w zasadzie prawie nie występuje grzanie .
Jakby co daj znać .

Pablo.r - Pon 08 Maj, 2017

djmarcin56 napisał/a:
Gdyby ci starczyła 6s to mam skyrc rs16 z czujnikiem temperatury + długi kabel usb do niej, stan jak nowa użyta kilka razy.


Niestety taką 6s już mam ale to za mało

Pablo.r - Wto 23 Maj, 2017

Temat nadal aktualny
kondzio927 - Wto 23 Maj, 2017


https://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=6401

...może taka ?

Kajman - Śro 24 Maj, 2017

Na allegro wisi już jakiś czas do 14S: http://allegro.pl/ladowar...6820010869.html
Pykacz - Sob 27 Maj, 2017

To jest ładowarka zdaje się tylko DUO więc chyba nie naładujesz tym pakietu większego niż 7s tylko 2x po 7s .
Jakby co mam na zbyciu dwie używane ładowarki modelarskie 8s 150W max . Jedna za 100zł a druga za 120zł +przesyłka . Do sprzedania tylko dlatego że zmieniłem rodzicom na jedną Thunder 1220 .

Kajman - Sob 27 Maj, 2017

Duo oznacza 2 niezależne wyjścia, jedno na 2x7s lub 1x14s z odpowiednim kabelkiem a drugie zwykłe do 4s. Możesz jednocześnie ładować 2 aku, to oznacza duo.
Pykacz - Sob 27 Maj, 2017

Wiem co oznacza DUO . Mam 4010DUO ale nie mówię że mam ładowarkę 20s bo to jest zwykłe nadużycie . Nie da się ładowarką DUO ładować jednego pakietu (nierozdzielonego fizycznie bo będzie po ładowarce). Kolega szuka ładowarki 8s a ta zaproponowana jako 14s nie da mu tego co chce .
Kajman - Sob 27 Maj, 2017

Ależ oczywiście że się da. Ładujesz od 1 do 14s na wejściu głównym. Jeśli pakiet nie ma wyjścia 2x 2 do 7 tylko 1x 8 do 14 to kupujesz taki kabelek:
https://www.graupner.de/A...lus-40/3065.14/

A tu masz fotkę jak ładujesz w szeregu np 2x7s (czyli de facto 14s)



A tu masz dane ładowarki:
https://www.graupner.de/L...-Li-Pb-Ni/6475/

Pykacz - Sob 27 Maj, 2017

Chyba ostatni wypadek za bardzo cisnął mi się na głowę bo nadal nie widzę aby oba kanały tej ładowarki były spięte razem i ładowały jeden pakiet 14s .
Nie bierz tego do siebie po prostu ja mam jakieś (mam nadzieję chwilowe) problemy by zatrybić o co chodzi . Jedyna mi znana ładowarka modelarska która ładuje jeden pakiet jako całość 14s to nasza krajowa Polaris czy jakoś tak i Thunder chyba 1420 .
Jeśli tez ta co podlinkowałeś też jest ładowarką 14s to jet to świetny sprzęt w tej cenie (chociaż niezbyt mocny).

Kajman - Sob 27 Maj, 2017

Wyjście 1: Po lewej masz 2 pakiety, spięte głównymi kablami szeregowo i podpięte 2 złączami balansera do jednego wyjścia z ładowarki, tak samo te 2 pakiety są podpięte z lewej do jednego wyjścia głównego.
Po prostu złącza balansera powyżej 10S są tak nieczęsto spotykane że zrobili to śmiszne rozwiązanie 2x7 które możesz w/w przejściówką połączyć w 1x 2 do 14 S. Więc lewe wyjście ładowania to 1-14S a prawe to 1-4S. I tak są podpięte pakiety. Żeby pewnie było lepiej widać, dali z lewej 2 pakiety w szeregu wykorzystujące oba porty balansera przynależące do jedneg wyjścia. Kurde nie wiem jak to lepiej wytłumaczyć :)

Wyjście 2: Po prawej jeden zwykły pakiet 2-4s podpięty do drugiego wyjścia.

Moc na interesującym nas wyjściu 1 to 250W, szału ni ma, ale wystarczy. 4.25A ładowanie na 14S o ile dobrze policzyłem

Pykacz - Sob 27 Maj, 2017

Nie no tłumaczysz dobrze chyba .
Czyli co ta ładowaczka lewym kanałem potrafi ładować pakiet do 14s a prawym do 4s ? Dziwne to trochę .
Znasz może jakąś która ładuje więcej niż 14s ?

Kajman - Sob 27 Maj, 2017

Tak dokładnie jest. Jest wersja UDP 40 bez wbudowanego zasilacza i UDP45 z wbudowanym.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group