To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Akumulatory litowe i pochodne i ich ładowanie - Sparta ION GL ALU 2 x AMO Nexave

kpikula - Nie 07 Maj, 2017
Temat postu: Sparta ION GL ALU 2 x AMO Nexave
Co może być przyczyną rozładowania baterii.
Kupiłem rower naładowałem go na 100% , po przejechaniu 3km pokazał 90% a przy 76%
nagle pokazał rozładowaną baterię 0% no i oczewiście wyłączył się
Mam go krótko - na razie zrobił mi to 2 razy .
Co może być uszkodzone ?

WojtekErnest - Nie 07 Maj, 2017

Zapewne slaby akumulator.
Rower nowy, na gwarancji czy używany ?

Eryk1000 - Nie 07 Maj, 2017

Bateria zajechania, miałem jakiś czas temu podobnego pacjenta, jedną z sekcji wyraźnie odstawała od innych.
kpikula - Pon 08 Maj, 2017

Stary ale w ładnym stanie -Ma przejechane 3800km , jak myślicie czy w warunkach domowych jestem w stanie wymienić akumulator ? Z takim rowerem mam pierwszy raz styczność , jestem elektrykiem i myślę że nie ma tam żadnej filozofii , jednak słyszałem że po odłączeniu akumulatora elektronika blokuje sterowanie i tylko serwis może odblokować czy to prawda ? Elektronika nie jest moją najlepszą stroną
Jeśli ktoś wie jak mam zabrać się do tego to proszę o kontakt

WojtekErnest - Pon 08 Maj, 2017

Na razie mozesz spróbować pomierzyć napięcia poszczególnych segmentów akumulatora.
Zrób to gdy aku się wyłaczy, tzn wtedy gdy podejrzewamy że jeden lub więcej segmentów są już gorsze od pozostałych. Jeśli to model z ogniwami w ramie, to najpierw poczytaj jak się do tego dobrać, by nie przerwać mu zasilania.
Być w może w takim przypadku udało by się uniknąć zablokowania roweru, gdyby nie przerywając zasilania wymienić słaby segment na mocniejszy.
Ale z uwagi mało rozpoznany system zabezpieczeń jest ryzyko że operacja zakończy się fiaskiem.
Były na forum wątki o zapasowym lub reanimacji takiego akumulatora.

kpikula - Pon 08 Maj, 2017

A czy jest sposób na odblokowanie jeśli pójdzie coś nie tak ?
Tyko serwis ma monopol na to ?
Pod panelem sterowniczym znalazłem jakiś 4 cyfry napisane flamastrem to może jakiś kod?

kpikula - Pon 08 Maj, 2017

Bateria w ramie , może być problem ze znalezieniem słabego ogniwa
kpikula - Czw 11 Maj, 2017

No i bateria padła


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group