To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Dział dla początkujących - Budowa baterii i innych elementów

ravkill - Wto 09 Maj, 2017

7x9 i 30 amper, naprawdę wystarcza. Mam co prawda wyższe napiecie, ale rower z driverem - masa całkowita 135 KG naprawdę fajnie pomyka. Kupiłem obecnie jeszcze sterownik GT 1500, ale póki co, nie zamierzam montować, po prostu mocy mi wystarcza, ale latam tylko po w miarę płaskich lasach w lubuskiem.
Wojtas82 - Śro 10 Maj, 2017

Dzięki. Jeszcze takie małe pytanie o koszyki do ogniw. Są lepsze i gorsze? Na co zwrócić uwagę?
glebor - Śro 10 Maj, 2017

Ja buduje z 4x5 im mniej połączeń tym sztywniejszy aku i mniejsza szansa na porozrywanie zgrzewow bo ogniwa pracują na dziurach. Końcówki możesz zrobić z 2x18650.
Wojtas82 - Czw 11 Maj, 2017

Ok, Dzięki.
Mam jeszcze takie pytanie. Czy poniższy schemat połączeniowy jest poprawny?
Konfiguracja 13S8P (na razie bez BMS'a ale zamierzam dołożyć do schematu resztę komponentów):


glebor - Czw 11 Maj, 2017

2 połączenia na P, to moim zdaniem za mało. Ja robię połączenia równe tj 8 pomiedzy ogniwami i 8 pomiędzy sekcjami. Na te 2 blaszki będzie szedł duży prąd i niekiel się będzie grzał. Nie żałuj taśmy, bo droga nie jest :P
Wojtas82 - Czw 11 Maj, 2017

Jasne, to tylko przykład, chodziło mi o to czy jest poprawnie i nie będzie zwarcia. :D
Obecnie planuję rozłożenie ogniw i ułożenie taśmy w trójkątnej baterii co w sumie nie jest takie łatwe do zaplanowania :)
Pozwolę sobie później wkleić.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group