To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Akumulatory litowe i pochodne i ich ładowanie - ładowarka do LiFePo4 poszukiwana

bpuchowski - Wto 16 Lut, 2010
Temat postu: ładowarka do LiFePo4 poszukiwana
Szukam ładowarki do pakietu lifepo4 -( 24V, pakiet ma wbudowany BMS )
Zasilanie z paneli fotowoltaicznych
Moc 600W

będe wdzieczny za pomoc

Zbyszek Kopeć - Śro 17 Lut, 2010

W INTERBIKE od roweru.
Link na moich stronach.

bpuchowski - Śro 17 Lut, 2010

tylko zę mają zasilanie 220 a ja potrzebuje 24V - w rzeczywistości panele pod obciązeniem dają 32-36V
Anonymous - Czw 18 Lut, 2010

Chyba będzie ciężka sprawa z ładowarką na takie zasilanie. A nie możesz użyć konwertera 24V->230V i każdą ładowarkę albo 24V->12V i dowolną modelarską ładowarkę?
bpuchowski - Czw 18 Lut, 2010

system bedzie na regatowej łódce wieć nie ma sensu stosowanie trasformatorów. Ładowarki modelarskie nie dają 30A.
Anonymous - Czw 18 Lut, 2010

Rzeczywiście może być problem z kupieniem odpowiedniej ładowarki. Może rozwiązaniem byłoby, gdybyś znalazł kogoś, kto potrafiłby wykonać ładowarkę np. wg tego schematu http://ww1.microchip.com/...otes/01012b.pdf
Wyjście jest na mosfecie, więc moc nie stanowi tu problemu, jakimś ograniczeniem jest za to niedostepność procka w polskich sklepach i konieczna umiejętność jego zaprogramowania.

bpuchowski - Śro 03 Mar, 2010

Właśnie zaczynam szukanie firmy która zbudowała by mi taką ładowarkę ale coś słabo to wygląda.

Jak macie jakieś pomysły to proszę o namiary

Zbyszek Kopeć - Czw 04 Mar, 2010

POWERSYS zrobi to błyskawicznie, aby mieli troche luźnego czasu (link na moich stronach).
bpuchowski - Czw 04 Mar, 2010

Rozmawiałem z nimi.

W teori pomogą ale fizycznie nie dadzą rady nic zrobic ze względu na nadmiar innej pracy.

Panie Zbyszku, może Pan się podejmie ? :roll:

Zbyszek Kopeć - Czw 04 Mar, 2010

Na firmowy mail nech Pan przyśle konieczne parametry We i Wy.
Przemyślimy.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group