To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Konstrukcje własne - Rumski "Leśnik"

Majster - Czw 15 Cze, 2017

Dodam swoje 3 grosze - też myślałem że fajnie by było szybko zmienić silnik i wyjąć skrzynię, ale okazało się że wyjmowanie tylnego koła to 10 min piekła, a skrzynia jest tak przykręcona że nie mam zamiaru. Także powodzenia z konstrukcją modułową, bo rowerek fajny :D
leszcz - Śro 28 Cze, 2017

Orzeszku... Właśnie leci silnik do Leśnika a ja patrzę na tylną oś i mam ZONK jak ja tam wsadzę silnik?!?!?!??!



Wygląda na to, że bez wycięcia szczelin się nie obejdzie... :(

W tej ramie oś jest na gwint


Będę wdzięczny za wszelkie jak najmniej inwazyjne pomysły...

tas - Śro 28 Cze, 2017

Najbardziej najmniej inwazyjny: Sprzedać ramę i kupić inną z normalnym mocowaniem na szybko zamykacz :)
leszcz - Śro 28 Cze, 2017

Uśmiałem się... :)

Dać się da... Tylko nie widać jak :)





W ogóle ten rower jest sprzedawany jako 4kW ciekawe... bo sterownik wygląda na 500W

tas - Śro 28 Cze, 2017

Może być 4kw ale przez 2 min, później się przegrzewa i ogranicza do 500-1000. Jest 4kw? A no jest, pieniądz się zgadza? Zgadza :) A to, że inny sterownik 4kw jest 8x większy to pewnie rozrzutność producentów hehe
leszcz - Śro 28 Cze, 2017

@tas: rozumiem, że tylko wycięcie rowka żeby oś silnika wsunąć wchodzi w grę?
Tomek - Śro 28 Cze, 2017

Jak byś porządne dopasowane stalowe torquearmy dorobił to pewno podoła, bez tokarza się nie obędzie
Przemek393 - Śro 28 Cze, 2017

Ja tez mail na oske 12 przelotowa i jedynym rozwiązaniem było dorobienie haków. zdjęcie ponizej.
leszcz - Śro 28 Cze, 2017

Tomek napisał/a:
Jak byś porządne dopasowane stalowe torquearmy dorobił to pewno podoła, bez tokarza się nie obędzie


Co dorobił?

leszcz - Śro 28 Cze, 2017

Przemek393 napisał/a:
Ja tez mail na oske 12 przelotowa i jedynym rozwiązaniem było dorobienie haków. zdjęcie ponizej.


Czy dobrze rozumiem, że oś silnika jest poza ramą a otwór od osi służy do przymocowania blachy która trzyma oś silnika?

Przemek393 - Śro 28 Cze, 2017

Tak poniżej ramy a otwory fabryczne i mocowanie tarczy jest niżej przeniesione army mają po 18 mm grubości
Passat_EQ - Śro 28 Cze, 2017

Przemek393 napisał/a:
Ja tez mail na oske 12 przelotowa i jedynym rozwiązaniem było dorobienie haków. zdjęcie ponizej.


O kur... chłopie.
Ale rakieta!
Ty to gdzies opisałes?

leszcz - Śro 28 Cze, 2017

Passat_EQ napisał/a:
Przemek393 napisał/a:
Ja tez mail na oske 12 przelotowa i jedynym rozwiązaniem było dorobienie haków. zdjęcie ponizej.


O kur... chłopie.
Ale rakieta!
Ty to gdzies opisałes?


No właśnie. Ale widać jak długi przedni wyniósł siodło w tył. Widziałem gdzieś takie krzywe rury podsiodłowe chyba specjalnie na takie manewry, żeby jakoś geometrię ratować.

Przemek393 - Śro 28 Cze, 2017

Geometria jest ok z tyłu 203 mm z przodu tak samo 203 mm , opisywac nie ma co w sumie nic po za tym ze rama giant dh comp zabudowana na aku, mxus i sabek na pokładzie jak większąsc.
Passat_EQ - Śro 28 Cze, 2017

Przemek393 napisał/a:
Geometria jest ok z tyłu 203 mm z przodu tak samo 203 mm , opisywac nie ma co w sumie nic po za tym ze rama giant dh comp zabudowana na aku, mxus i sabek na pokładzie jak większąsc.


Opisz opisz,w dziale odpowiednim.
Głownie dlatego ze (moim zdaniem) Twoj rydwan wygląda lepiej niz falcon. Wydaje sie lekki, zwinny i powiewny. Wiecej zdjęc tam tez chetnie zobacze bo obudowa wygląda wybitnie dobrze.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group