To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Konstrukcje własne - Rumski "Leśnik"

Mobil - Pon 03 Lip, 2017

Przemek ma dobrego sprzęta, rwie jak wściekły :mrgreen:
leszcz - Pią 21 Lip, 2017



Silniczek czeka na montaż a ja się zastanawiam czy potrzebne jest jakieś dodatkowe zabezpieczenie przed wodą.

Nie zamierzam jeździć po rzekach ale co jak deszcz złapie? Czy ruda wejdzie do środka? Nie chciałbym tego...

Co można zrobić?

leszcz - Sob 22 Lip, 2017

Można /warto zabezpieczyć silnik 9c przed wodą?
tas - Sob 22 Lip, 2017

jest wystarczająco zabezpieczony
leszcz - Sob 22 Lip, 2017

Dzięki. Uśmiecham się :)
leszcz - Wto 12 Wrz, 2017

Dziś poszły mi 2 szprychy w lesie. Zaczynam mieć poważne obawy czy ten silnik w obręczy rowerowej ma sens...

Czy jest opcja silniejszej lub motocyklowej obręczy do roweru 29"? Ew. 27-28 cali. Już przeboleję geometrię ale po prostu nie widzę tego silnika w takiej obręczy...

sirgregs - Wto 12 Wrz, 2017

W tego speca wsadziłeś silnik?
Jak sobie poradziłeś z osią przelotową?
Jak działa zawieszenie z takim odważnikiem zamiast piasty? Słabiutko co ...

Rafał - Wto 12 Wrz, 2017

Fajny rowerek zazdroszcze. :twisted: No i kolejny 29er :cry:
Obrecze rowerowe spokojnie wystarczają, ja mam Accenta na tyle z Mxusem 3K i Dt na przodzie. Choc teraz wybralbym tez DT na tył. Bardziej bym się skupił na szprychach i zaplocie niż na obręczy.
Gdzie ci szprychy poszły? Przy nyplu czy przy silniku? Zobacz czy obie szprychy były w tą samą stronę włożone w kołnierz silnika?
Jest duży wybór szprych do BMXow (odpowiedniej dlugości). Wybierz coś sprawdzonej firmy, jak najcięższe, zapleć porzadnie i zapomnisz o problemie.

Pochwal się przelotową osią. Mnie ta kwestia teraz blokuje przed zakupem nowej ramy. Boost 148*12 i nie musisz widełków rozginać.

leszcz - Wto 12 Wrz, 2017

Leśnik czeka na silnik. Szprychy poszły mi bez silnika.

W sprawie tej osi... Jestem przed spotkaniem z jakimś lokalnym mistrzem rzemiosła metalowego. Pomysły są dwa:

- wycięcie rowka i wykonanie obejmy (z zaciskiem na oś silnika) dla zabezpieczenia osłabionego otworu w ramie,

- wykonanie arma tak aby oś silnika szła pod ramą.

Zobaczymy co uradzi.

leszcz - Śro 13 Wrz, 2017

Ile km/h poleci ten NC 7x9 na 16s na tych 29"? Jest gdzieś jakaś tabelka prędkości/napięć/kół itp?
Elektrotonus - Śro 13 Wrz, 2017

JA znam tylko 0.7 km/h na 1 V przy 26 cali. Można spróbować policzyć o ile procent większy będzie obwód przy 29 cali i zwiększyc tę wartość pewnie do ok 1km/h na 1 V.
Tomas - Śro 13 Wrz, 2017

Ale na sterowniku FOC trzeba odjąć jakieś 10-12% z prędkości.
sietaz - Śro 13 Wrz, 2017

Tak bardziej wypada 8%, ale jeżeli uruchomi się fluxa (sabvoton) to różnica spada. Prędkość będzie zależeć też od wysokości opony
leszcz - Śro 13 Wrz, 2017

Kurka ja potrzebuję wiedzieć orientacyjnie - czy to będzie 40-50 czy 60-70? Acha sterownik przytnę na 30A
sietaz - Czw 14 Wrz, 2017

Na pewno powyżej 50km/h na 16s skoro u mnie szedł 52 w trybie "turbo". Obwód koła 29 w stosunku do 26 jest większy o 11.1% czyli powinno być 0.777km/h z volta idąc dalej to jest 45km/h przy napięciu nominalnym i trybie normalnym


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group