To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Dział dla początkujących - Kupiłem zestaw od Gazelle Orange Innergy i co dalej? porada

buybike - Pią 19 Maj, 2017
Temat postu: Kupiłem zestaw od Gazelle Orange Innergy i co dalej? porada
Witam, piszę z prośbą o radę. Kupiłem używane części od roweru Gazelle Orange Innergy. Są to bateria z bagażnikiem, specjalnie profilowany amortyzator, koło z silnikiem elektrycznym oraz panel sterujący z kabelkiem. Kupiłem to wszystko tanio, ale już po zakupie naszły mnie wątpliwości czy dalej w to brnąć - mam na myśli uruchomienie i sprawdzenie tych części.
Do baterii (serii Bronze) nie ma ładowarki ani nie ma też kluczyka abym mógł ją wyjąć z bagażnika. Nie ma też kabli aby to wszystko połączyć i nie ma jeszcze czujnika, który uruchamia silnik, z tego co wiem montuje się go w gazellach koło łańcucha, korby lub jako specjalny suport z czujnikiem. W zasadzie piszę z prośbą o jakąś radę czy bawić się w uruchamianie tego zestawu czy odpuścić i sprzedać np. na części lub w całości. Co byście zrobili? Ogólnie liczę się z kosztami i mógłbym wydać maksymalnie 1000 zł jeśli miałoby to wszystko ruszyć. A może jest ktoś na forum, kto mógłby za opłatą oczywiście zająć się tą sprawą? Z góry dzięki za sugestie. Pozdrawiam.

sambor - Śro 24 Maj, 2017

Zależy czy wszystko jest sprawne.
Po pierwsze bateria. Jeśli jest padnięta, to jest tu kilka osób na forum, które włożą Ci nowe ogniwa pod to pudło. Ale problem w Gazelle jest często z dopasowaniem elektroniki.

Zapytaj tego forumowicza:
https://forum.arbiter.pl/profile.php?mode=viewprofile&u=1197

Miał do czynienia z Gazelle. Wyślij mu mail z zapytaniem, bo nie był na forum od 5 marca.

Jeśli bateria jest sprawna o co pytasz w innym poście, to poszukaj na OLX ładowarki do Gazelle, albo wywieś tu na forum w dziale bazar.

WojtekErnest - Śro 24 Maj, 2017

sambor napisał/a:

Jeśli bateria jest sprawna o co pytasz w innym poście, to poszukaj na OLX ładowarki do Gazelle, albo wywieś tu na forum w dziale bazar.

Nie kupuj pochopnie ładowarki, bo sprawność akumulatorów mierzona na kablach + i - niewiele gwarantuje, ponieważ jest tam zintegrowany/zalany BMS, który 'lubi' być niesprawny. Czyli mimo podania na gnieżdzie ładowania napięcia z ładowarki, proces ładowania nie jest uruchamiany i/albo na wyjściu do sterownika też nie ma napięcia z aku.

sambor - Śro 24 Maj, 2017

[quote="WojtekErnest"]
sambor napisał/a:

Nie kupuj pochopnie ładowarki, bo sprawność akumulatorów mierzona na kablach + i - niewiele gwarantuje, ponieważ jest tam zintegrowany/zalany BMS, który 'lubi' być niesprawny. Czyli mimo podania na gnieżdzie ładowania napięcia z ładowarki, proces ładowania nie jest uruchamiany i/albo na wyjściu do sterownika też nie ma napięcia z aku.


No właśnie... Tu się kłania znajomość tematu Gazelle :)
Wszystkie te fabryczne rowerki mają w elektronice jakieś "ale" powodujące, że nie chcą współpracować z innymi komponentami, nawet swoimi własnymi z innego modelu.

Gdyby kupił ładowarkę do Gazelle, to przynajmniej złącze by mu pasowało. Ale czy będzie współpracować z normalnym BMS'em?

Anonymous - Śro 24 Maj, 2017

Dlatego należy omijać szerokim łukiem te wynalazki :)
tkoko - Śro 24 Maj, 2017

WojtekErnest napisał/a:
sambor napisał/a:

Jeśli bateria jest sprawna o co pytasz w innym poście, to poszukaj na OLX ładowarki do Gazelle, albo wywieś tu na forum w dziale bazar.

Nie kupuj pochopnie ładowarki, bo sprawność akumulatorów mierzona na kablach + i - niewiele gwarantuje, ponieważ jest tam zintegrowany/zalany BMS, który 'lubi' być niesprawny. Czyli mimo podania na gnieżdzie ładowania napięcia z ładowarki, proces ładowania nie jest uruchamiany i/albo na wyjściu do sterownika też nie ma napięcia z aku.


Myślę że to normalne działanie BMS'a. Jeżeli któreś "P" ma napięcie poniżej "krytycznego" to żaden BMS nie powinien uruchomić ładowania, mimo iż napięcie na "+" i "-" będzie w "normie". Po podniesieniu napięcia na wadliwym "P" powyżej 3V, powinno uruchomić się i ładowanie.

buybike - Śro 24 Maj, 2017

dzięki za odpowiedzi, ogólnie widzę, że dobrze zacząłem od baterii. Jak się z nią uporam to może pójdę krok dalej do silnika i kontrolera. pozdrawiam


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group