To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Informacje forumowe - Najpierw trzeba się przywitać:

Hrupek - Wto 22 Lip, 2014

Zdaje sobie sprawę,sporo na rowerze jeżdzę ale właśnie motocykla nie chce (kask nawet jadąc kawałek gdzieś,ubezpieczenie,chodnikiem nie pojade,w mieszkaniu go nie przechowam - choć i są tacy :o ).Super sprawa jest mieć zapas mocy i raz na jakiś czas to wykorzystać.Do momentu gdy coś do oka nie wpadnie gdy zapomnimy okularów :razz: Cały czas się wtajemniczam w EV.

Pewnie tak jak pisze tas w zupełności by wystarczył sprzęt,który ma sporo Nm i prędkość max 60-65km/h.

Anonymous - Wto 22 Lip, 2014

Wszystko fajnie, do momentu jakiejś kolizji. Gdy okaże się, że pojazd przekroczył wszelkie dopuszczalne parametry określone przepisami, będzie źle. O ile kierowca ujdzie cało i przeżyje, to jego problem, ale gorzej, gdy uszkodzi kogoś innego. To już nie będzie zabawa. Miałem okazję jeździć na zlotach takimi potworami i szybko z nich zsiadałem. Kask, ubezpieczenie, to podstawa, przy takich monstrach. Swoimi pojazdami jeżdżę do maksymalnej prędkości 40 km/h i uważam, że to już jest za dużo. Normalnie staram się jeździć 25 - 30 km/h i to mi wystarcza do frajdy z posiadania pojazdu elektrycznego typu rower. A lajtowo jeżdżę do 20 km/h i wtedy jest pełny relaks :D
A i tak wyprzedza się wtedy większość rowerzystów ;)

leoxxx - Wto 22 Lip, 2014

Hrupek napisał/a:
.Napewno ma być możliwie prosto, lekko (do 25-27kg),szybko (max ok 65-80km/h).


Prosto nie będzie przy własnej konstrukcji chyba, że kupisz gotowy produkt. Sprawy komplikują się na każdym kroku, począwszy od wyboru samego roweru. Jak jesteś niski jak ja, to sam zakup roweru odpowiedniej wielkości (a raczej małości) jest już wyzwaniem. Budowa baterii, ładowarki... same problemy... :) Im więcej czytam to forum tym mniej chce ebajka, jednak jak wsiadam na takowego to chwiałbym swojego :)

Hrupek - Wto 22 Lip, 2014

[quote="leoxxx"]
Hrupek napisał/a:
Budowa baterii, ładowarki... same problemy... :) Im więcej czytam to forum tym mniej chce ebajka, jednak jak wsiadam na takowego to chwiałbym swojego :)


Nie zrażaj mnie! Heh...Też właśnie się najbardziej boję tego + ładna skrzyneczka na całość.U mnie na szczęście puki co rama HT ,a wzrost 188cm także jakoś się powinno udać :lol:

ARTUR - Nie 03 Sie, 2014

Witam wszystkich. Przygotowuje się do złożenia e bike , narazie czytam wasze posty i uczę się podstaw :wink: . Pozdrawiam
Anonymous - Nie 03 Sie, 2014

Również pozdrawiamy ;)
nombreellos - Pon 04 Sie, 2014

Witam wszystkich.

Planuję w najbliższym czasie dorzucić wspomaganie elektryczne do swojego roweru na dojazdy do pracy i załatwianie spraw na mieście.
Na razie uczę się podstaw, pewnie będę miał jeszcze sporo pytań do was.

Pozdrawiam
Piotr

Nostusek - Pon 04 Sie, 2014

nombreellos napisał/a:
Na razie uczę się podstaw, pewnie będę miał jeszcze sporo pytań do was.


Witamy na pokładzie!

Ucz się, ucz - nauka to potęgi klucz...
PS. Jak zbierzesz dużo kluczy to możesz zostać woźnym albo mechanikiem :D

tomek85 - Nie 17 Sie, 2014

Nostusek Ucz się, ucz - nauka to potęgi klucz...
PS. Jak zbierzesz dużo kluczy to możesz zostać woźnym albo mechanikiem :D /Notusek

Masz ty w ogóle pojęcie o potęgowaniu niedouczony moderacie?

Anonymous - Nie 17 Sie, 2014

Grzeczniej proszę.
tas - Nie 17 Sie, 2014

Jakiś nowy wojownik, 2 posty i oba się nadają do kosza albo moderacji.
Do 3 razy sztuka...

seba664 - Nie 17 Sie, 2014

Czesc wszystkim :)
Jestem na etapie budowy e-bajka już nie mogę się doczekać pierwszej jazdy :D
Aktualnie ogarniam programowanie ale jeszcze duuuzo nauki mnie czeka

tomm - Pią 05 Wrz, 2014

Witam wszystkich.
Jestem nowym na tym forum i chyba najstarszym.
Przed kilkoma dniami przeszedłem na emeryturę w wieku 65lat i 5 miesięcy.
Mam elektryka Van Limpurg plaza.
Liczę że przy Waszej pomocy coś lepszego z niego wyciągnę.

Anonymous - Sob 06 Wrz, 2014

Witam w klubie seniora :D
JerzyZ - Sob 06 Wrz, 2014

Witaj Tomm - młody człowieku :wink:
(a mam prawo tak Cię nazwać!)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group