To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Kupię, zamienię, szukam - Zlecę przeróbkę, budowę E-bikea

Armateun - Pon 05 Cze, 2017
Temat postu: Zlecę przeróbkę, budowę E-bikea
Witam forumowiczów

To mój pierwszy post więc, raz jeszcze witajcie a teraz do rzeczy :

Od jakiegoś czasu noszę się z przebudową mojego roweru na e-bikea jednak jest to Giant XTC C1 któy ma karbonową ramę przez co (jak wyczytałem, gdzieś w necie) średnio się nadaje do takiej przeróbki i tutaj pojawia się pytanie co dalej?

Sprzedać ten co mam i kupić inny do konwersji na elektryka?
Robić tego co mam?
Trzecia opcja polecieć po całości i zamówić sobie takiego np Falcolna?

Co do moich potrzeb sprawa ma się tak:

Rower jest mi potrzebny na dojazdy do pracy około 20km w jedną stronę(oczywiście, jeśłi jest taka opcja zasięg w granicach 100km jak najbardziej będzie mile widziany) cały czas asfaltem, prędkość max myślę, że 70km/h to wystarczająco do tego potrzebowałbym aby rower był "legalny" więc przydałby się ( nie wiem jak to fachowo się nazywa) przełącznik którym można zmienić moc silnika na 250Wat do tego baterie nie mogą być mocniejsze jak 48V nie wiem czy tutaj moja waga też jest kluczowym elementem, więc na wszelki wypadek napiszę :) 97kg myślę, że to chyba tyle jeszcze pytanko czy byłby ktoś na forum co by się podjął takiej przeróbki/ budowy? z góry dzięki za informację :)

pawextelinfo - Pon 05 Cze, 2017

No faktycznie tylko 70km/h i legalny. :mrgreen: Znam taką osobę na pewno zbuduje ale nie wiem kiedy bo w salonie Plusa ma teraz zapiernicz. A tak na serio albo 70km/h albo legal
tas - Pon 05 Cze, 2017

Wydaje się, że Falcon Ci nie potrzebny, warunkiem przydatności roweru do przeróbki jest obecność jako takiego trójkąta aby przewozić tam akumulator.
Możesz pomyśleć nad zamianą na inną ramę bo carbon się bezie marnować, tzn w elektrykach te 5 kilo w tą czy w tamtą jest bez znaczenia, a możesz na wymianie roweru wyjść korzystnie finansowo i zainwestować środki w ważniejsze komponenty niż sam rower, np akumulatory.
Na południu masz ekipę z Elektro-Bikes, północ kraju to ekipa z FasterBike, pominąłem jakiś warsztat?

Bujakoto - Wto 06 Cze, 2017

Dzięki TAS za wzmiankę. Miło, że gdzieś "coś" dzwoni :)

Muszę jednak szybko sprostować dwie kwestie:
1) Już nie przerabiamy bajków na ebajki..... :)
2) Budujemy ebajki oparte tylko na ramach Enduro..... Falcon należy do południa :)

Różnic w efekcie końcowym obu ram jest sporo, można pokusić się o stwierdzenie, że to dwie odmienne bajki.
Która lepsza, która gorsza, nie ma to żadnego znaczenia, efekt gdy wsiada się na ebajka jest zawsze taki sam! Liczy się tylko szum wiatru i to wszech obecne poczucie wolności!

umbur - Wto 06 Cze, 2017


:grin:

Majster - Wto 06 Cze, 2017

Na dniach będę kończył budowę mojego "Discovery One", jestem z Tychów więc niedaleko do Katowic .Mój rower spełniałby twoje wymagania, więc jak coś to zapraszam na jazdę testową i zweryfikowanie oczekwiań. :mrgreen: A tu kilka rad:

1. Z tego co widzę na zdjęciach, rower jak najbardziej nadaje się na przeróbkę - jest wystarczająca miejsca w ramie aby wsadzić elektronikę.

2. Tak jak wspominał Tas, rama carbon będzie się marnować bo w mocnych elektrykach waga nie ma znaczenia, jak masz ograniczony budżet to lepiej kupić jakąś inną

3. Prędkość 70km/h na ramie rower to przesada, no chyba że masz strój full moto i najmocniejsze części rowerowe. Mój rower teoretycznie może rozpędzić się do tej prędkości, ale mam blokadę na 50 km/h bo powyżej tego. Prędkość Vmax nie jest ważna, ważne jest przyspieszenie :)

4. Falcon to już motor elektryczny, zupełnie inaczej się na nim jeździ. Do dojazdów do pracy lepsza będzie przeróbka.

Armateun - Śro 07 Cze, 2017

Dzięki z góry za odpowiedzi Panowie, no faktycznie z tym 70km/h na legalu to troche poleciałem :D , ale jestem zainteresowany projektem od kolegi z Tychów, tak się składa, że tam pracuje, więc daleko bym nie miał i chętnie podjadę się przejechać :) Dzięki jeszcze raz
stachu - Czw 15 Cze, 2017

Cześć,

Może będziesz zainteresowany takim?
https://www.olx.pl/oferta...67-IDmQsEc.html

Rower zbudowany przez Pastera. Na gwarancji u niego.

pastek5 - Sob 17 Cze, 2017

stachu napisał/a:


Rower zbudowany przez Pastera. Na gwarancji u niego.

Raczej PasterBajka 😊



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group