To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Dział dla początkujących - Zestaw do przeróbki ,jaka bateria?

Viki - Pią 09 Cze, 2017
Temat postu: Zestaw do przeróbki ,jaka bateria?
Witam
Chciałbym przerobić swój rower na solidnego elektryka do spokojnego dojazdu do pracy.
Po liznięciu tematu wychodzi mi wystarczy mi napęd w przednim kole. Silnik o mocy 250 w. Wystarczą mi prędkości do 40 km. Dystans to 15 km w jedną stronę i chciałbym go pokonać ( zwłaszcza w poniedziałek rano 😀) bez pedałowania . Oczywiście czasami chciałbym spalić zbędne kilogramy. Droga to typowa szosa . Jaka bateria ,wersja pod ramę ?
Rower typu trekking ma kołach 28c.
Do 2000.tys się zmieszcze? Najlepiej gotowy zestaw .

Pozdrawiam

Anonymous - Pią 09 Cze, 2017

Zerknij tu: http://maxev.pl/p308,zest...-250w-mxus.html
Akumulator zrobią ci chłopaki z forum za rozsądne pieniądze ;)

Viki - Pią 09 Cze, 2017

Dzięki za linka. :idea: Wygląda na ciekawą ofertę . Teraz tylko jaką pojemność aku i do kogo się zwrócić o koszty i itd. baterii.

Wydaję mi się , że 10 Ah wystarczy na 30 km na jednym ładowaniu , możliwe małe wspomaganie , prędkości rzędu 30,40 km/h , asfalt

P.S. Rozumiem, że tego rodzaju napęd nie ładuję baterii jadąc z górki ?

Anonymous - Pią 09 Cze, 2017

Odzysk zależy od kontrolera. Ale nie są to jakieś wielkie uzyski. Raczej rzędu kilku %. Paru kolegów z forum robi akumulatory na zamówienie. W granicach 1300 zł będziesz miał 36V i jakieś 30Ah. To ci wystarczy na jakieś 60 - 100 km jazdy. O 40 km/h raczej zapomnij. Wystarczy ci 30 km/h i też będzie frajda ;) Zależy to też od typu silnika, bo są szybkie i słabsze i wolne, ale mocniejsze.
Akumulatory robi manierox, glebor i jeszcze ktoś, już nie pamiętam.

Viki - Pią 09 Cze, 2017

Mocarne chłopaki robią w porównaniu do fabrycznych ;) . Już coś więcej wiem. Dzięki jeszcze raz.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group