To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Ramy rowerowe i inne - Jaka rama full?

tas - Czw 22 Cze, 2017

Oki, zważyłem moją ramę co z niej będzie mid, czyli fabryczna.

Cała rama + wahacz
Stery
Wkład supportu
komplet boczków


Mobil - Czw 22 Cze, 2017

Nic nie waży? :razz: Czy mi wię fota nie ładuje na telefonie? :mrgreen:
tas - Czw 22 Cze, 2017

fota ci się nie ładuje :P

10.3kg

ravkill - Pią 23 Cze, 2017

hmm, będę jednak musiał przemyśleć koncepcję (cholernie pilnuję "wagi"). . Dzięki Tas
brainosw - Nie 23 Lip, 2017

Drodzy forumowicze a co myślicie o wytrzymałości ram(bez ekstremalnego katowania) a mianowicie :
-kona stinky/coiler vs -poison curare vs -carrera banshee vs - trek fuel (80? 90?)
Wszystkie wzorowane są na podobnej bazie kony z tego co widzę oprócz treka którego rama zbudowana z "rurek" raczej mnie nie przekonuje. Ciężko znaleźć fajną konę lub poisona(stare modele, nowe mają trochę małe "trójkąty"). Jakie są wasze doświadczenia bądź opinie? Czy znajdę jeszcze porządny i w miarę dostępny sprzęt w podobym guście? Chyba za bardzo napaliłem się na konę :D

Mobil - Nie 23 Lip, 2017

Ja byłem szczęśliwym posiadaczem Kony Stinky, nic się nie urwało itp. Coiler to lżejsza zabawka przy niej :wink:
atomek1000 - Nie 23 Lip, 2017

brainosw napisał/a:
Drodzy forumowicze a co myślicie o wytrzymałości ram(bez ekstremalnego katowania) a mianowicie :
-kona stinky/coiler vs -poison curare vs -carrera banshee vs - trek fuel (80? 90?)


Stinky to typowe DH i wszystko jest grube a te inne faktycznie geometria idealnie ściągnieta ale widać że to jest prędzej enduro albo xc a nie dh więc dużo odchudzone są te ramy. To małych mocy starczą ale jak chcesz szybciej pośmigać to wybrał bym coś porządniejszego - po prostu ramę do DH.
Problem może być tylko w cienkich hakach i 2 torque army to oczywiście konieczność.

brainosw - Czw 03 Sie, 2017

Ostatnio natknąłem się na model Commencal Meta 6 i posiada on dość duży trójkąt, wygląda fajnie, ale czy nada się pod elektryfikację? Zaczynam się zastanawiać czy kona nie będzie za ciężka, ponieważ zaczynam wyczytywać coraz więcej opinii osób skarżących się na wagę. Może to tylko kwestia wytrzymałości albo wprawy czy na płasko lub pod górkę jeździ się tym tragicznie?
Mobil - Czw 03 Sie, 2017

Między tymi ramami będzie maksymalnie kilogram różnicy co przy wadzw całego elektryka 30-40kg jest znikomą różnicą.
Elektrotonus - Pią 04 Sie, 2017

Ja planuje zbudować ebike na bazie takiej ramy ::
Mobil - Pią 04 Sie, 2017

Canyona nie polecam na elektryka bo ma grubość rurek jak folia aluminiowa :razz:
Elektrotonus - Pią 04 Sie, 2017

Aż tak bardziej źle czy niech nadaje się do większych mocy lub rama za delikatna dla skrzynki z baterią?
Tomas - Pią 04 Sie, 2017

Jak to jednozawias to nie będzie problemu ze sztywnością jakoś specjalnie. Powinien dać radę. Ale bateria będzie dosyć wysoko i środek ciężkości też pewnie trochę.
Elektrotonus - Pią 04 Sie, 2017

U siebie mam baterie też na górze trójkąta gdyż poniżej siedzi sterownik. Rower jest przez swoja masę bardziej przyklejone do drogi na większych zjazdach, choć mały rozmiar ramy przy moich 180 cm wzrostu nie jest idealny.
Mobil - Pią 04 Sie, 2017

Strone wcześniej pisałem o ramach Canyon. Bardzo lekkie, mocno cieniowane rurki... do elwktryka szkoda takiej ramy chyba, że 500W ciągłego.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group