To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Hyde Park - Ubezpieczenie OC / AC dla rowerzysty

maran_hand - Sob 17 Cze, 2017
Temat postu: Ubezpieczenie OC / AC dla rowerzysty
Co Wy na to? Ktoś z Was ma? Według mnie warto..
Dla jasności: nie jest to reklama, nie mam żadnych profitów z tego.

http://wrower.pl/porady/u...zysta,5985.html

ICE - Sob 17 Cze, 2017

maran_hand, elektryków też to dotyczy? Bo oferta nie jest nawet zła.
maran_hand - Sob 17 Cze, 2017

Nie wiem, ale tak na logikę skoro nasze rowery zwykle "delikatnie" wychodzą po za ramy które określił ustawodawca w definicji e-roweru to pewnie nie. Choć z drugiej strony jeśli jeździ się rozsądnie to ciężko będzie odmówić ubezpieczycielowi pokrycia ewentualnych szkód spowodowanych przez rowerzystę. Nie sądzę by ktoś chciał się bawić w robienie ekspertyz co to za rower i czy mieści się w definicji, zwłaszcza że zawsze można wtedy ebajka przerobić na 100% legal.
W poniedziałek zadzwonie i podam prawdziwe dane mojego roweru QS itd. zobaczymy co odpowiedzą, dam znać.

ICE - Sob 17 Cze, 2017

maran_hand napisał/a:
Nie wiem, ale tak na logikę skoro nasze rowery zwykle "delikatnie" wychodzą po za ramy które określił ustawodawca w definicji e-roweru to pewnie nie.

No właśnie o ten mały szczegół mi chodzi. Jestem ciekaw czego się dowiesz. Czekam za info . Pozdrawiam

Majster - Sob 17 Cze, 2017

Również czekam na informacje. Zna ktoś jakieś ubezpieczenie od kradzieży bajka?
xyz2a - Sob 17 Cze, 2017

Majster napisał/a:
Również czekam na informacje. Zna ktoś jakieś ubezpieczenie od kradzieży bajka?


Gdy kupowałem swój rower to zapoznałem się z ofertami kilku firm - z ulotek/reklam wszystko fajnie - buchną Ci rower to otrzymasz kasę z ubezpieczenia. Po wczytaniu się w OWU:
warunkiem wypłaty odszkodowania za utracony rower jest jego utrata w wyniku rabunku. Czyli ukradną rower z piwnicy/spod sklepu/szkoły - zapomnij o kasie.
Tak było 2 lata temu - obecnie może coś się ruszyło w temacie.

maran_hand - Nie 18 Cze, 2017

Panowie tu nie ma co czekać na info tylko telefony w dłoń lub wizyta w znajomej agencji ubezpieczeniowej i zbieramy informacje by za kilka dni móc się nim podzielić z innymi. Mając kilka relacji będzie możliwość wyciągnięcia odpowiednich wniosków.

Xyz2a - tego właśnie się obawiam. Podejrzewam, że sam wykup ubezpieczenia AC to no problem, schody zaczną się dopiero wtedy gdy ktoś będzie miał pecha i zwróci się do ubezpieczyciela po wypłatę.

gienek777 - Śro 26 Lip, 2017

Warunkiem ubezpieczenia ebika jest zakup całego w sklepie wraz z wystawionym rachunkiem.
TU nie ubezpieczy doposażenia w silniki resztę sprzętu. Często spotykanym zabiegiem TU jest ograniczenie wartości do 10 000 zł za cały rower.

Uzupełnię jeszcze wątek o jedno towarzystwo wraz z + i minusami oferty.

SiriusLee - Pon 19 Mar, 2018

Podrzucam ciekawy pomysł na ubezpieczenie do 5000 USD. Wystarczy kupić odpowiednie zabezpieczenie Kryptonite (10/10) i wykupić dodatkowe ubezpieczenienie na 5 lat (24 usd). W sumie mamy dobrego u-locka i gwarancje ubezpieczenia sprzętu na 18000 zł przez 5 lat za 90 zł. To chyba dobry deal. Aha dopytałem Kryptonite jak to jest ze składakami e-bike i powiedzieli ze wystarczy tzw. "DEALER APPRAISAL" czyli potwierdzenie wartości składaka przez jakiś sklep, który sprzedaje e-bike, najlepiej na ich formularzu i sprawa załatwiona. https://www.kryptoniteloc...anti-theft.html
WojtekErnest - Pon 19 Mar, 2018

Zapewne malymi literkami napisano wyłączenia z ubezpieczenia np.wady konstrukcyjne roweru, lub jego eksploatacja wykraczajaca poza jazdę rekreacyjną ROWEREM. A to wyklucza zarowno zastosowanie sportowe, kraksy przy wyczynie, duzej prędkości itp.
Bo to raczej nie jest oferta (wg prawa) dla skutera czy innego pojazdu który wymaga homologacji lub rejestracji.

SiriusLee - Pon 19 Mar, 2018

To tylko ubezpieczenie od kradzieży a nie uszkodzenia roweru. Nie można mieć wszystkiego.
WojtekErnest - Pon 19 Mar, 2018

Wcześniej napisano "warunkiem wypłaty odszkodowania za utracony rower jest jego utrata w wyniku rabunku. Czyli ukradną rower z piwnicy/spod sklepu/szkoły - zapomnij o kasie. "
A tu jak jest w rzeczywistości ?

SiriusLee - Pon 19 Mar, 2018

Tu właśnie ubezpieczenie kryptonimem pokrywa takie szkody. Więcej info na ich stronie.
Arbiter - Pon 19 Mar, 2018

Z ubezpieczeniami jest zwykle tak ze skladke przyjmie kazdy i polise wystawi. Schody sie zaczynaja gdy trzeba wyplacic odszkodowanie
SiriusLee - Pon 19 Mar, 2018

Nie sprawdzałem ale z różnych relacji nie było problemu. Generalnie lepiej aby nie trzeba było korzystać.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group