To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Sprzedam, oddam - [SPRZEDANY] Nowy wahacz do Falcon

spj - Pon 19 Cze, 2017
Temat postu: [SPRZEDANY] Nowy wahacz do Falcon
Witam,

Do sprzedania nowy wahacz do konstrukcji Falcon, rozstaw osi 165mm.

https://www.olx.pl/oferta...67-IDmWVuk.html

Cena 150zł + 12zł koszy przesyłki.

Pozdrawiam Paweł tel.888668846

Tomas - Pon 19 Cze, 2017

Pod jaki to silnik taki drop-out ?
Eryk1000 - Pon 19 Cze, 2017

Pod jakie koło?
spj - Wto 20 Cze, 2017

Pod silnik o szerokości osi 165mm, jeśli chodzi o średnicę koła to max. 26 cala.
Tomas - Wto 20 Cze, 2017

Podajesz niekompletne dane do sprzedaży :wink:
Jaka jest szerokość widełek na oś 10 czy 12 mm ? Bo jeśli dropout 165 to sugeruje RHR który ma ośke 12mm.
P.S - 26 cali że wejdzie to ok, ale pod jakie koła (przód-tył) konkretnie była zamawiana rama z tym wahaczem ? (chodzi o kąt wahacza który jest różny zależnie od przewidzianych wielkości kół).
P.S.2 - Generalnie jest ryzyko że wstawienie wahacza od innej ramy nie zapewni nam współosiowości kół, bo rama i wahacz jest jak Flip i Flap spasowane na miarę :mrgreen: Więc gwarancja zwrotu w razie problemów mile widziana :)
Dorabiając nowy wahacz najlepiej było by wysłać twórcy swój obecny wahacz celem zdjęcia i odtworzenia dokładnych wymiarów położenia względem siebie osi (ale to tak na marginesie bo można czasem trafić dobrze na ryzyk fizyk).

spj - Wto 20 Cze, 2017

Już specjalnie dla Ciebie kompletuje :-)

Wstępny projekt był pod koła 26 cala, niestety ja miałem silnik mxus v2 i musiałem domówić wahacz z mniejszym rozstawem osi.

Jeśli chodzi o kąt i zastosowanie tylnego koła o mniejszej średnicy niż przednie, to czy zmiany kąta nie robisz poprzez zmianę długości dampera ?

Rozstaw to 12 mm.

Tomas - Wto 20 Cze, 2017

spj napisał/a:
Jeśli chodzi o kąt i zastosowanie tylnego koła o mniejszej średnicy niż przednie, to czy zmiany kąta nie robisz poprzez zmianę długości dampera ?

Nie.
spj napisał/a:
Rozstaw to 12 mm.

Czyli pod RHRa. To nie dziwne że mxus Ci nie pasuje :mrgreen:

tas - Wto 20 Cze, 2017

mam wahacz pod 12mm z silnikiem pod 10mm oś. Po prostu podłożyłem blaszki 2mm, dałem trochę podkładek na oś i działa bdb
Tomas - Śro 21 Cze, 2017

Zgadza się tas. Sam mam takie blaszki wyrzeźbione gdzieś w zapasach :) Podkładki na oś ok ale wtedy lepiej nie pchać stale w QSa 150/300A bo może ośkę ukręcić po czasie. Jeszcze bardziej to dotyczy mxusów i innych żeby nie łapać za końce osi bo się ta oś upier......oli :mrgreen:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group