To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Przeróbki, naprawy - Połączenie manetki i wyświetlacza z kontrolerem- rower elek.

Bartek1975 - Czw 22 Cze, 2017
Temat postu: Połączenie manetki i wyświetlacza z kontrolerem- rower elek.
Proszę o pomoc.

Padł mi sterownik, mam zapasowy ale ni w ząb nie pasuje do mojego starego wyświetlacza (zdjęcie nr 1).
Sterownik/kontroler ma współny 6 kablowy łącznik (zdjęcie 3) z oryginalnym niby wyświetlaczem (na zdjeciu nr 2), który oczywiście też ma 6 kabli w jednym łączniku.
Jak i skąd mam wiedzieć jak połączyć mój stary sterownik z tym cholernym kontrolerem. Pewnie będę musiał pozbyć się tego 6 kablowego łącznika ale jak co z czym połączyć?
Dzięki.

Anonymous - Pią 23 Cze, 2017

To drugie, niewyraźne zdjęcie, to jest z manetką?
Tam nie ma wyboru trybu wspomagania. Widzę tylko wyświetlacz napięcia, włącznik. Obok pewnie manetka? To raczej tego nie podłączysz, poza włącznikiem i wyświetlaczem. W oryginale widzę też przycisk włączenia świateł, tu tego nie ma. Poszukaj raczej identycznego wyświetlacza (panela sterowania).

Bartek1975 - Pią 23 Cze, 2017

Dzieki za odpowiedź.
To prawda stary wyświetlacz ma 6 kabelków po dwa kable na 3 łącznikach- 1 łącznik do światła (nie wykorzystywałem), a dwa pozostałe do 3 stanowej regulacji mocy, do włączenia układu i do stanu baterii. Osobno manetka miała 3 kable na jednym łączniku.

Nowy wyświetlacz sprzężony/w całości wraz z manetka ma tylko 6 kabli w jednym łączniku i to samo z kontrolera. Ma tylko właczenie układu, stan baterii i manetkę.

Nie da rady tego sprawdzić i podłączyć starego układu wyświetlacza i manetki do nowego kontrolera?

dzieki

krystian91 - Pią 23 Cze, 2017
Temat postu: Re: Połączenie manetki i wyświetlacza z kontrolerem- rower e
Bartek1975 napisał/a:
Proszę o pomoc.

Padł mi sterownik, mam zapasowy ale ni w ząb nie pasuje do mojego starego wyświetlacza (zdjęcie nr 1).
Sterownik/kontroler ma współny 6 kablowy łącznik (zdjęcie 3) z oryginalnym niby wyświetlaczem (na zdjeciu nr 2), który oczywiście też ma 6 kabli w jednym łączniku.
Jak i skąd mam wiedzieć jak połączyć mój stary sterownik z tym cholernym kontrolerem. Pewnie będę musiał pozbyć się tego 6 kablowego łącznika ale jak co z czym połączyć?
Dzięki.


Pokaż ten nowy sterownik?

Bartek1975 - Pią 23 Cze, 2017

Na pierwszym zdjęciu jest własnie ta końcówka ze sterownika którą sie łaczy z końcówką wyświetlacza wraz z manetką (wyświetlacz z manetka jest zmontowany jako całość).
djmarcin56 - Pią 23 Cze, 2017

Napisałeś tak chaotycznie że niewiadomo o co chodzi, masz w końcu nowy wyświetlacz czy sterownik? A co zostaje stare? Wszystko się da raczej podłączyć ale jak padł ci wyświetlacz ten s800 to kup nowy bo drogi nie jest a ten śmieszny z zdjęcia 2 sprzedaj.
Bartek1975 - Pią 23 Cze, 2017

Mam nowy sterownik bo stary siadł.
Chciałem do niego podłączyc stary wyświetlacz i starą manetkę ale podłączenia nie grają bo nowy sterownik ma wejście na wyświetklacz i manetke pod jedno podłaczenie.
Mam również nowy wyświetlacz zmontowany fabrycznie razem z manetką i to pasuje do nowego sterownika (było w komplecie).
Jednak nie ma ten nowy wyświetlacz regulacji mocy silnika w przeciwieństwie do starego dlatego chciałem podłaczyc stary wyświetlacz pod ten nowy sterownik.

Mam nadzieję, że juz jasne :) .

djmarcin56 - Pią 23 Cze, 2017

Pokaż ten nowy sterownik co to jest, masz jakąś rozpiskę do podłączenia do niego? 😀
Pewnie sterownik ma oddzielna wtyczkę do zmiany trybów wspomagania więc z tym drugim wyświetlaczem byś mógł sobie zrobić na oddzielny przełącznik.

Bartek1975 - Pią 23 Cze, 2017

Niestety nie mam żadnej rozpiski do niego :( dlatego nie wiem jak to posprawdzać żeby podłączyć ten stary wyświetlacz i starą manetkę bo resztę podłączyłem i działa (samo działanie sprawdziłem z nowym wyświetlaczo-manetką).
glebor - Śro 05 Lip, 2017

Powiem ci tak, kable, które idą od manetki:



Ja do tych sterowników zarabiałem manetki z wyświetlaczem napięcia, więc schemat jest pewny :D

glebor - Śro 05 Lip, 2017

musisz teraz wiedzieć, do czego były stare kable podłączone od spalonego sterownika, czyli jakie napięcia były na wyświetlaczu, który chcesz podpiąć do obecnego sterownika. Multimetr w rękę i pomierzyć wzgledem masy. Spróbuję pomóc.

Pod tym linkiem masz opis przewodów od strony displaya led:
https://pl.aliexpress.com/item/LED-DISPLAY-MANUAL-control-panel-for-electric-bike-scooter-conversion-parts-lithium-battery-bike-instrument-intelligent/32797999718.html?isOrigTitle=true



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group