To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Silniki DC - Silnik 500W/36V z allegro?

tomson - Wto 27 Kwi, 2010

do WIT

Na rowerze poziomym to masz dużo mniejszy opór powietrza.
Mój akumulator składa się z 15 akku szeregowo i po 5 równolegle
są to co prawda chińskie LiFe ale cały akumulator z BMSem waży 3975g.
Tu w okolicach Ełku nie ma terenu równinnego co i raz mam podjazd albo zjazd i to nieraz na długich odcinkach
Napięcie po naładowaniu bez obciążenia 54V
Z czasem mam zamiar wymienić na pojedyncze celki 38120 o prądzie nominalnym 5C
mam już 5 szt z mocowaniem na śruby. kosztowały mnie 408zł z przesyłką.
Jeździłem sobie też po Ełku na A123 połączyłem sobie 3 pakiety po 4 cele + pakiet 2cele to osiągałem prędkość max 26km/h i przejechałem 11km do momentu wyłączania się regulatora.

wit - Wto 27 Kwi, 2010

tomson napisał/a:
do WIT

Na rowerze poziomym to masz dużo mniejszy opór powietrza.

przy 20km/godz różnica -żadna. nawet mam gorzej... rower jest dużo cięższy niż zwykły. plusem -wygodnie się siedzi i kręgosłup nie boli...

przy 30km/godz - już widać korzyść z aerodynamiki. i zaczyna przeważa nad ciężarem.
podobnie -pod wiatr -nawet jak wolno jechać -to jest różnica...


tomson - Wto 27 Kwi, 2010

Do WIT

Że mam silnik w przednim kole to widzę jaką prędkość ma koło na biegu jałowym i licznik pokazuje mi 32km/h i prąd biegu jałowego 0.45A.
A rowerzysta jadąc na rowerze klasycznym z prędkością 30km/h ciągnie za sobą bąbel powietrza o masie 1.5t.Opór powietrza rośnie z kwadratem prędkości.

berla - Wto 27 Kwi, 2010

Panowie odnośnie tych aku modelarskich... tu jest spory wybór a jak ktoś planuje duży zastaw to i cenowo zapewne lepiej wyjdzie
http://www.hobbycity.com/...ower_Search.asp

wit - Śro 28 Kwi, 2010

berla napisał/a:
Panowie odnośnie tych aku modelarskich... tu jest spory wybór a jak ktoś planuje duży zastaw to i cenowo zapewne lepiej wyjdzie
http://www.hobbycity.com/...ower_Search.asp


fajny sklepik... ciekawe jak z wysyłka... a co do aku... Kolego -szukałeś takich maleństw jak na moim zdjęciu...
do roweru są i fajniejsze... np pakiet 5s 5Ah za 40 dolców... dwa takie i na pokładzie jest 36V5Ah ważące poniżej kilograma -za około stówę plus przesyłka...
a mocy -oj każdy silnik to pociągnie... wady -ograniczona trwałość _około 300 ładowań i konieczna ostrożność -pewne ryzyko pożaru.


aku które wyszukałeś... są malutkie -jak te na moim zdjęciu...
tyle, że ja mam aku do modeli samolotów...
i w dużej mierze dlatego są tak małe... w rowerze po prostu używam tych samych...

zamiennie -lub kiedy w modelu już nie dają rady... to w rowerze jeszcze pochodzą...w model samolotu -jeden taki pakiet 3s zasila silnik o mocy 200 lub nawet 350W -dostarczając prądów rzędu 35A.
a do roweru dwa takie pakiety a silni słabszy... i wystarczy jak pakiet da średnio z 8A... w modelarstwie dawno poszedłby do utylizacji... w rowerze jeszcze śmiga...
jednak... kupując do roweru -to polecałbym troszkę większe... zippy flightmax 5000 lub 5800 -spoko wystarczy 20C
albo podobne rhino - (lepsza jakość) obie firmy ze średniej półki - niezła jakość przy przyjaznych cenach...
gdyby ktoś kupował u nich... chętnie podłączyłbym się pod przesyłkę... coby w jednej paczce...

tomson - Śro 28 Kwi, 2010

Do berla

Akumulatory LiFe cylindryczne w rozmiarze 38120 na prąd 5C i pojemności 10Ah ze złączami śrubowymi kosztują około 18$ brutto za sztukę
Przesyłka np dla 7 szt wychodzi do polski 46.8$ brutto. Jest to przesyłka firmą DHL

berla - Śro 28 Kwi, 2010

Koledzy odnosnie tych aku i stronki ze sklepem - podałem tylko orientacyjnie (jako modelarz-początkujący) . Znałem po prostu ten sklepik i jak ktoś się skusi to spory wybór i jak to mówią każdy znajdzie coś dla siebie ;)

Co do przesyłki to zalży od wagi...
Np.
Taki pakiet: http://www.hobbycity.com/...?idProduct=7636
- za 20 szt. to bedzie 94,56$ expres, albo 46,56$ (ok. 5 dni). Aby ominąć cło trzeba odpowiednio zaznaczyć w zamówieniu :)
- za 10 szt. to za expres 66,09& albo 30,79$ (ok. 5 dni)

Pozdro

czarodziej - Pią 14 Maj, 2010

Witam szanownych kolegów, od jakiegoś czasu z dużym zainteresowaniem czytam to nowatorskie forum, przyszedł czas na pytania :wink:
Podłączę się pod temat i zapytam, bo odpowiedź nie padła.
Czy ktoś kupował te zestawy z alledrogo. Planuję zakup czegoś takiego i przeszczep do roweru....na początek, a z czasem budowę czegoś od podstaw. Nie wiem tylko czy pakować się w te zestawy, czy kupować sprawdzone ...... droższe z np. erowery.

Anonymous - Pią 14 Maj, 2010

Taniej wyjdzie kupienie gotowego rowerka ;)
Niedawno sprzedawali po 300 zł kompletne, z silnikiem BLDC 250W, bez baterii.

Zbyszek Kopeć - Pią 14 Maj, 2010

Zgubiłeś jedno zero.
Anonymous - Pią 14 Maj, 2010

Nie zgubiłem :P Po 700 były z akumulatorami. Sam kupiłem 4 sztuki :)
czarodziej - Nie 16 Maj, 2010

250W z silniczka to trochę za mało jak na moje potrzeby, ale za 300 zł można się skusić choćby tylko do przetestowania. Mógłbyś podać link do miejsca gdzie kupiłeś te rowerki?
wit - Nie 16 Maj, 2010

czarodziej napisał/a:
250W z silniczka to trochę za mało jak na moje potrzeby, ale za 300 zł można się skusić choćby tylko do przetestowania. Mógłbyś podać link do miejsca gdzie kupiłeś te rowerki?


oj z linkiem to chyba trudno będzie... silniki bezszczotkowe także te 250W a rowery w szczególności nawet używane i bez baterii zazwyczaj są sporo droższe niż 300zł..

po prostu była okazja i chwilowe super ceny -ktoś ściągnął jednorazowo duży transport używanych rowerów elektrycznych i zasypał nimi rynek... w dodatku w martwym sezonie... bo na przełomie roku... stąd wyjątkowo niskie ceny przez kilka dni...

gość chciał się w miarę szybko pozbyć ... jak jednorazowo wystawił na allegro kilkadziesiąt sztuk... ceny spadły... rowery zostały wykupione w większości hurtowo

-i teraz jako pojedyncze sztuki trafiają na rynek w o wiele wyższych cenach...
kupić tanio dużą partię -sprzedawać pojedynczo ale drogo... chyba tak zadziałało...

w tych super cenach były na allegro może z tydzień... w licytacjach niektórzy kupowali po kilkanaście sztuk... teraz wystawiają po jednej...

- ja wtedy też się załapałem na mały zakup bezpośrednio u źródła ;) szkoda że tak mały...

czarodziej - Nie 16 Maj, 2010

Szkoda :cry:
A jak się te cuda nazywały?? Może jeszcze się coś upoluje na alledrogo.

Anonymous - Nie 16 Maj, 2010

REX. Teraz widuję po około 1000 zł i więcej.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group