To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Silniki BLDC - Sabvoton SVMC072150 i silnik Mxus v3-3k turbo Problem

szymanowski0208 - Śro 05 Lip, 2017
Temat postu: Sabvoton SVMC072150 i silnik Mxus v3-3k turbo Problem
Witam. pisze ten post poniewaz mam ogromny problem z podlaczeniem sterownika Sabvoton SVMC072150 oraz silnika Mxus v3-3k turbo. Otoz zrobilem programowanie ustawienie 23 par magnesow test itd i test jest ok. Wykonalem wszystkie mozliwe warianty podlaczenia faz i hal co zajelo mi pol dnia i za kazdym razem albo silnik skrzeczy i sie nie kreci albo kreci sie na maxa zaraz po wychyleniu delikatnie manetki i nic nie mozna zrobic oprocz wylaczenia ze stacyjki.
Prosze o pomoc czy to wina manetki? Cos musze dodatkowo ustawic w programie? Dodam ze sterownik jak i silnik nowki wyjete z pudełka.
Czekam na info.

Dlugas - Śro 05 Lip, 2017
Temat postu: Re: Sabvoton SVMC072150 i silnik Mxus v3-3k turbo Problem
szymanowski0208 napisał/a:
Witam. pisze ten post poniewaz mam ogromny problem z podlaczeniem sterownika Sabvoton SVMC072150 oraz silnika Mxus v3-3k turbo. Otoz zrobilem programowanie ustawienie 23 par magnesow test itd i test jest ok. Wykonalem wszystkie mozliwe warianty podlaczenia faz i hal co zajelo mi pol dnia i za kazdym razem albo silnik skrzeczy i sie nie kreci albo kreci sie na maxa zaraz po wychyleniu delikatnie manetki i nic nie mozna zrobic oprocz wylaczenia ze stacyjki.
Prosze o pomoc czy to wina manetki? Cos musze dodatkowo ustawic w programie? Dodam ze sterownik jak i silnik nowki wyjete z pudełka.
Czekam na info.

W zakładce Throttle masz ustawienia manetki. Musisz ustalić napięcie minimalne. Tutaj - http://ebike.nexun.pl/sab...i-konfiguracja/ masz wszystko opisane jak postępować przy ustawieniach manetki i nie tylko ;)

tas - Śro 05 Lip, 2017

masz uruchomiony tempomat zamiast 3 speed, dlatego dając gaz od razu jedzie sam.
To jest ten przeźroczysty przewód w parze z różowym i czarnym, teraz masz go zwarty do masy np poprzez przycisk 3 pozycyjny?
Odepnij go na razie, wyłącz tempomat w programie PC czyli włącz w programie 3 speed i już sam nie będzie ruszać, a suwaczek przełącznika będzie tylko regulować prędkość i moc

szymanowski0208 - Czw 06 Lip, 2017

W zakladce Throttle jak przestawilem w pierwszym polu na 0 to po uruchomieniu na stacyjce rpwer odrazu kreci bez regulowania manetka takze jeszcze gorzej.

Nie mam podlaczonego przycisku 3 pozycyjnego od samego poczatku a w programie mam ustawione 3 speed.

Dalej nic;(

tas - Czw 06 Lip, 2017

Nie zmieniaj tam na razie nic.
Zassaj tą paczkę: http://ebike.nexun.pl/wp-...3/Sabvotony.rar
Włacz sabvoton2.exe

1. Odczytaj z załacznika wskazanie pola zaznaczonego na czerwono w stanie lużnym i wychylonym, czy tam się znienia napięcie w zakresie 1.1-4V?
2. Zresetuj sterownik do ustawień fabrycznych i sprawdź ponownie

szymanowski0208 - Czw 06 Lip, 2017

w stanie luźnym 1,1 a po lekkim wychyleniu manetki i gdy kolo juz samo sie kreci puszczając manetke pokazuje 4-5V.

zrestowałem i dalej to samo

szymanowski0208 - Czw 06 Lip, 2017

tzn gdy ruszam manetka to się zmienia napięcie 1,2-4v a kolo dalej sie kreci w takiej samej prędkości i pomaga tylko wyłączenie stacyjką.
tas - Czw 06 Lip, 2017

Jest włączony tempomat, dokładnie tak się to zachowuje.
Spróbuj go wyłączyć. Uruchom program Kaipan.exe i w zakładce FUNC przestaw Cruise na disable
a jeśli to nic nie da to:
Wejdź na ten opis: http://ebike.nexun.pl/sab...i-konfiguracja/ i dokonaj procedury właczenia 3 speed chińskim programem zgodnie z opisem na dole strony
Uparty sprzęt :D

szymanowski0208 - Czw 06 Lip, 2017

tas napisał/a:
Jest włączony tempomat, dokładnie tak się to zachowuje.
Spróbuj go wyłączyć. Uruchom program Kaipan.exe i w zakładce FUNC przestaw Cruise na disable
a jeśli to nic nie da to:
Wejdź na ten opis: http://ebike.nexun.pl/sab...i-konfiguracja/ i dokonaj procedury właczenia 3 speed chińskim programem zgodnie z opisem na dole strony
Uparty sprzęt :D


mam wyłączone i dalej tak samo.

szymanowski0208 - Czw 06 Lip, 2017

a i w zakładce motor temperature jest 400.00 w stanie luźnym. czy taka temperatura powinna byc?
tas - Czw 06 Lip, 2017

Tak, taka powinna być.
Musisz odesłać sterownik do sprzedawcy do obadania.

szymanowski0208 - Czw 06 Lip, 2017

kurcze... a silnik? czy może coś z silnikiem? może powinienem podłączyć przycisk 3 pozycyjny.?
tas - Czw 06 Lip, 2017

raczej coś z ustawieniami sterownika
radasss - Czw 06 Lip, 2017

Pomierz jakie zakresy napięć podaje manetka, ale mierz porządnym miernikiem i bezpośrednio pomiędzy czarnym a zielonym (niebieskim) przewodem manetki. Manetka ma być w trakcie pomiaru podłączona do Sabvoton'a.
W pierwszym polu tej zakładki ustaw wartość nawet 2,5 V i zapisz i sprawdź czy po ponownym włączeniu Sabvoton'a i programu ta wartość się utrzymuje.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group