To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Akumulatory litowe i pochodne i ich ładowanie - Jak wykryć przegrzane ogniwo?

kwarek - Pon 17 Lip, 2017
Temat postu: Jak wykryć przegrzane ogniwo?
Jak w temacie. Zrobiłem sobie pakiet 13s9p i chciałbym się upewnić czy nie przegrzałem sobie żadnego ogniwa podczas lutowania i nie wiem czego się spodziewać w razie przegrzanego ogniwa.
Jak to wykryć?

Elektrotonus - Pon 17 Lip, 2017

Musiałbyś rozlutować ogniwo i zmierzyć rezystancję wewnętrzną ( co pewnie nie wchodzi w grę ;-) ) Warto sprawdzić czy nie ma jakiś rozjazdów po kilku - kilkunastu cyklach ładowania. Nic innego mi nie przychodzi do głowy. Są tu więksi Mędrcy - może się wypowiedzą ? Ja jeżdżę bez testów, jakoś działa, a też sam lutowałem pierwszy raz.
tas - Pon 17 Lip, 2017

Przegrzanie ogniwa podczas lutowania to jest trochę jak jednorożec - każdy słyszał, nikt nie widział.

Czyżby to była tylko plotka-straszak firm zajmujących się zgrzewaniem, aby samodzielnie nie montować akumulatorów? ;)

kwarek - Pon 17 Lip, 2017

tas napisał/a:
Przegrzanie ogniwa podczas lutowania to jest trochę jak jednorożec - każdy słyszał, nikt nie widział.

Czyżby to była tylko plotka-straszak firm zajmujących się zgrzewaniem, aby samodzielnie nie montować akumulatorów? ;)


No mam nadzieję, że tak jest :)

gienek777 - Śro 26 Lip, 2017

Zabezpieczenie ogniwa PTC Positive Temperature Coefficient jest w pełni resetowalne rezystacja wraca do normy po spadku temperatury.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group