To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Konstrukcje własne - Kross Hexagon v3 3,3Kw

atomek1000 - Śro 19 Lip, 2017

7x9 na luzie takiej prędkości nie zrobi. To pewnie jest 9x7 i komus sie pomylilo w fabryce ;)
Tomas - Śro 19 Lip, 2017

A może masz 9x7 a nie 7x9 ? :wink:

edit: o atomek mnie wyprzedził, nie zauważyłem posta :smile:

Prędkość 70kmh i 18 s pasuje idelanie do 9x7 (nie 7x9).

romus130 - Śro 19 Lip, 2017

maran_hand napisał/a:
romus130 napisał/a:

więc musimy się poganiać;]


O i to jest głos rozsądku ;)
Znasz "Metę"? Pub w drodze z Wilanowa tuż przed Powsinem.
Jak będziesz miał czas i ochotę to daj znać. Pojeździmy, pomierzymy, poganiamy. Jest tam w pobliżu odcinek idealnego asfaltu ok 1,5 km droga chyba jeszcze nie oddana do użytku, przynajmniej tak było tydzień temu. Można poszaleć.

Rzuć mi lokalizację a dojade bo tak to nie kojaże. staram się nie jeżdzić do warszawy bez potrzeby;]

romus130 - Śro 19 Lip, 2017

michalb84 napisał/a:
Zmiana na li ion że względu na zmianę pojemności ,czy miałeś inne powody ?

Wiesz co lipo miałem mało i kupiłem używane za nie wielką sumę na początek to było ok. ale raz że potrzebowałem zasięgu 100+ i te stare li po po jakimś czasie zaczynały szwankować . BMS nie ładował ich co końca zbyt duża różnica miedzy ogniwami. Li ion po prostu mi się opłacało wiec poszedłem li-ion

romus130 - Śro 19 Lip, 2017

Tomas napisał/a:
A może masz 9x7 a nie 7x9 ? :wink:

edit: o atomek mnie wyprzedził, nie zauważyłem posta :smile:

Prędkość 70kmh i 18 s pasuje idelanie do 9x7 (nie 7x9).


Silnik kupiłem z aukcji i tam jest tak napisane, może on popełnił błąd.
kurcze muszę to sprawdzić.

maran_hand - Śro 19 Lip, 2017

[/quote]
Rzuć mi lokalizację a dojade bo tak to nie kojaże. staram się nie jeżdzić do warszawy bez potrzeby;][/quote]

Ech gdyby wszyscy mieli takie podejście to bym o ebike nie myślał tylko śmigał sobie samochodem po pustych ulicach :mrgreen:

Złapiemy się kiedyś na jakimś warszawskim spotkaniu.

Mitar - Śro 19 Lip, 2017

Na bank nie masz 7x9 tak jak wcześniej ci pisali :)

Co do wolnobiegu to ja mam ten sam problem i jak to maran_hand napisał jadę kręcąc wolno i dostojnie ;)

Jakiś czas temu zamówiłem za 30$ z ebay 7 biegowy wolnobieg DNP 11-28T (mam obecnie 14 najmniejszy), ma przyjść lada chwila.
Podejrzewam ,że przy >45 dalej będzie pedałowanie w powietrzu ale przy 40 pewnie będzie ok.

romus130 - Śro 19 Lip, 2017

No i mamy zdjęcia z dzisiejszej wycieczki
romus130 - Czw 20 Lip, 2017

Słuchajcie, do ilu V może pozwolić bms na rozładowanie jednego ogniwa? chodzi mi o tą granice w której BMS mówi dość odcinam zasilanie?
ma akum 18s i obecnie napięcie 60,8V rower nadal działa natomiast wskażnik naładowania
który kupiłem z nexun mówi że już jest pusty akum.
Oczywiście wskaźnik ustawiony wedle instrukcji. :idea:
wiem że ogniwo nie powinno przekroczyć poniżej 3.0V

djmarcin56 - Pią 21 Lip, 2017

Zależy jakie masz ogniwa to różnie to wygląda, patrząc na wykres rozładowania ze strony lygte twoich ogniw można policzyć ile mniej więcej zostało jeszcze w aku, mnie wychodzi, że 1-1,5Ah więc już praktycznie pusty jest :)

http://lygte-info.dk/revi...en%29%20UK.html

Z tego co widać, twoje ogniwa mają bardzo strony spadek napięcia na końcu i różnica obciążenia ma minimalne znaczenie dlatego masz teraz dosyć wysokie napięcie jeszcze ale po dłuższej chwili jazdy by drastycznie spadło i bms by odciął lub sterownik prąd.

Dla porównania sanyo 18650 ga gdyby było w twoim aku i takim napięciu obecnym baterii to aku oddał by jeszcze 3,5-4,5Ah zaleznie od obciązenia, napięcie na końcu spada dużo łagodniej i jeszcze sporo ogniwa oddają energi przy niskim napięciu.

Napięcia dla których prąd jest odcinany u dołu to średnio miedzy 2,75v-2,9v na ogniwo zależnie od modelu ale niektóre bmsy chyba te mocniejsze nawet dopiero przy 2,65v odcinają napięcie więc pozwolą wyssać wszystko z aku.

romus130 - Pią 21 Lip, 2017

No tak zrobiłem zaledwie 4 km i odcieło .więc spoko.
i przy ładowarce 3,5A czas ładowania wyniósł ponad 5 godz.

djmarcin56 - Sob 22 Lip, 2017

To krótko coś to ładowanie trwało, przy non stop pchaniu w aku 3,5A to nawet po 6h w baterie wchodzi tylko 21Ah a gdzie reszta i co najmniej 0,5-1h wolnego ładowania małym pradem do 1A w tym?
Masz jakiś watomierz amperomierz żeby sprawdzić prąd podczas ładowania?

Czyli miałem racje z pozostałą pojemności ;) sprawdziłeś napięcie aku zaraz po odcięciu lub przed podpięciem ładowarki ile było, że prąd w rowerze został odcięty?

romus130 - Pon 24 Lip, 2017

djmarcin56 napisał/a:
To krótko coś to ładowanie trwało, przy non stop pchaniu w aku 3,5A to nawet po 6h w baterie wchodzi tylko 21Ah a gdzie reszta i co najmniej 0,5-1h wolnego ładowania małym pradem do 1A w tym?
Masz jakiś watomierz amperomierz żeby sprawdzić prąd podczas ładowania?

Czyli miałem racje z pozostałą pojemności ;) sprawdziłeś napięcie aku zaraz po odcięciu lub przed podpięciem ładowarki ile było, że prąd w rowerze został odcięty?


Jeżeli chodzi o ładowanie to nie obserwowałem ładowarki cały czas tak jak pisałem sprawdziłem po pięciu godzinach i jeszcze się ładował a potem jak przyszedłem sprawdzić to już było po 7 godz.
Ale akum bym naładowany na full.
Napięcia nie dałem rady sprawdzić po odcięciu, bo akurat w drodze do pracy mi odcięło. A w pracy po prostu podłączyłem ;] do ładowania i poszedłem pracować;]



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group