To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Hyde Park - Sprzedaż poprzez PayPal - UWAGA OSZUŚCI!

maniekrox - Pon 24 Lip, 2017
Temat postu: Sprzedaż poprzez PayPal - UWAGA OSZUŚCI!
Hej. Mam pewien dylemat i chciałbym skorzystać z Waszego doświadczenia i porady :)

Znalazł się facet, który chce kupić ode mnie rower. Z tym, że nie jest z Polski. Wygląda jakby był na niego napalony, po kilku pytaniach powiedział, że jest zainteresowany zakupem, żebym mu wysłał zlecenie płatności na paypalu, zapłąci z góry, a on załatwi firmę transportującą, żeby odebrała ode mnie ebajka.

Ale... Nie wiem czy nie jestem zbyt podejrzliwy i przewrażliwiony. Obawiam się jakiegoś wałka. Czytałem trochę o obciążeniach zwrotnych. W skrócie: on płaci, ja wysyłam bajka, zleca bankowi cofnięcie płatności (albo jakaś osoba, której np. ukradł kartę), bank zawija mi $. No i zostaję bez bajka i bez kasy.

Czy macie jakieś pomysły jak się przed tym zabezpieczyć i jaką ewentualnie bezpieczną dla mnie alternatywę załatwić? (Western Union, przelew? Nie do końca wiem jak to działa)


Będę wdzięczny za podpowiedzi;)

tas - Pon 24 Lip, 2017

Hehe, dobrze, że zapytałeś, prawdopodobnie ci to zaoszędzi kupę kasy :)
To jest przekręt, łap: https://www.google.pl/sea...chrome&ie=UTF-8
Jesteś pewny, że chcesz to drążyć? :P

Tomek - Pon 24 Lip, 2017

Powiedz, że akceptujesz tylko bezpośredni przelew bankowy bez pośredników jak paypall, ciekawe co odpisze, jak będzie aię upierać na paypal to daj temu spokój. Jak przeleje i będziesz miał kasę w portfelu na koncie to już chyba nie ma opcji oszustwa... Chociaż kto wie co jeszcze wymyślili... najpewniej odbiór osobisty.
Podejrzane to, wystawiałeś bika na ES albo zagranicznych forach? Jak tylko w polsce wystawiłeś to na 99% oszust, pewno jakiś polaczek w anglii przegląda olxy i naciąga ludzi a mało to takich co bez zastanowienia się zgodzi... potem właśnie takie opisy co Tas podlinkował :???:

Tomas - Wto 25 Lip, 2017

Własnie też tak myślałem że niech zrobi przelew na zwykłe konto bankowe a wysyłka po paru dniach. Zobaczymy co powie.
maniekrox - Wto 25 Lip, 2017

Ok, jakie są jeszcze bezpieczne z mojego punktu widzenia opcje? Ten Western Union?
Anonymous - Wto 25 Lip, 2017

Niech ci wpłaci kasę na konto. Jak będziesz miał kasę, dopiero wysyłaj. Nie daj się nabrać. Też miałem taki przypadek, ale nie dałem się nabrać.
maniekrox - Wto 25 Lip, 2017

Ja tam nigdy nie wysyłam towaru "na potwierdzenie" jak kogoś dobrze nie znam.
Chodzi o to, że kasa na PayPal może i wpłynie, ale jeżeli się okaże, że to jakiś wał z jego strony to po wysłaniu bajka mogą mi zablokować ta kasę na koncie.

madejp - Wto 25 Lip, 2017

Heh... a ciekawe jak Wy byście zareagowali, jakby wam jakiś chińczyk powiedział "Żaden paypal, tylko przelew". ;)
Przekręt nie polega na tym, że jest płatność paypal'em, tylko, że jest płatność z łatwym zwrotem kasy + "firma transportowa" załatwiana przez klienta.

Wydaje mi się, że żeby się przed tym zabezpieczyć wystarczy nalegać, że sam wyślesz towar zaufanym kurierem - wtedy będziesz miał dokumenty, które przedstawisz paypalowi jakby co.

Nie mniej, to załatwianie firmy transportowej przez klienta śmierdzi więc się raczej nie napalaj na udany interes.

leszcz - Wto 25 Lip, 2017

Chodzi pewnie o chargeback. Zmora wszelkich serwisów internetowych. Poszukaj czy są możliwości przelewu z wyłączeniem chargeback. Może coś się zmieniło.
djmarcin56 - Wto 25 Lip, 2017

Olej gościa to naciągacze też miałem kilka razy chętnych na laptopa jak sprzedawałem i nie pamiętam czy na rower też, wszystkie dane są fałszywe z reguły, kontaktował się mailowo? czy olx?

Unikaj paypala on jest tylko dobry dla kupujących nie dla sprzedających, wyślesz rower a kase dostaniesz za pół roku w najgorszym razie, oni przetrzymują kasę dopóki kupujący nie dostanie przedmiotu czyli bajka + potwierdzenia wszystkich papierów potem się użeranie o własną kasę, kupujący wywinie numer poprosi o zwrot, powie ze nic nie dostał oni będą sprawdzać i kupa czasu poleci, to typowo problemy.

Jak ktoś nie wpłaci kasy tobie na konto to olej wszystkich kupców z zagranicy i jęsli już znalazł by się chętny to kolejny wał to fałszywe potwierdzenia przelewu, zapłaty i naleganie na wysyłkę....oszuści!!! Zawsze czekaj jal będzie na twoim koncie i wypłacisz to wtedy jest ok.
Możesz jakby co wystawić na amazon lub inny serwis gdzie jest płatnośc z podpiętym numerem konta jak nasz allegro payU ale bys musiał sprawdzić w necie szczegóły jak to jest dokladnie.

tas - Pon 14 Sie, 2017

UWAGA:
Codziennie dochodzą do mnie informacje (np dzisiaj już 2 osoby mi dzwoniły), że na OLX i allegro jest istny zalew propozycji przy zakupie rowerów elektrycznych od zagranicznych kupujących, którzy mogą zapłacić tylko poprzez PayPal argumentując to w najróżniejszy bzdurny sposób.

To jest oszustwo i nie dajcie się nabrać na takie okazje!

maniekrox - Pon 14 Sie, 2017

Potwierdzam, jak napisałem, że możemy się jakoś inaczej dogadać, to koleś przepadł.
niegodny - Wto 15 Sie, 2017

Wczoraj Tas mnie uświadomił o co w tym biega, poczytałem, zwróćcie uwagę, takie oferty przychodzą najczęściej jak coś jest sporo warte.Odpowiedziałem tak dla jaj, że jeżeli wyśle kasę na moje konto to po rabacie zapłaci 15000 a ja załatwię kuriera i na mój koszt wyślę towar. Dostał 9000 rabatu i nawet nie podziękował hehe. Przykład co gość pisze:

Thanks for your response. 24000 PLN is a nice and acceptable price. I will be adding the 3.9% PayPal surcharge to the total amount i will be paying you. So i will be paying directly into your PayPal account without any delay, and i hope you have a PayPal account.

If you have one already, just send me the address to send it to, which is the email address you use for it or you can send me a PayPal money request, so once i receive the details i will go ahead with the payment through PayPal and then i will contact my shipping company after you get the payment. I will need your home address for the merchandise to be Picked Up by the Shipping Company.

Have a nice day.

maniekrox - Wto 15 Sie, 2017

A jeśli oni wysyłają znajomkow jako ich "firmę kurierską" to może by poczekać na nich z policją? :)
tas - Wto 15 Sie, 2017

Oni mają PP zarejestrowanego na słupa. Odbierają od Was towar swoim kurierem (na internecie piszą, że czasem to były DHLe i inne, czasem prywatni), a Wy dostajecie potwierdzenie odebrania gdzie będą widnieć lewe dane adresowe dostawy do kupującego (kupujący wpisuje adres dostawy jako jakiś parking, sklep, magazyny, gdzieś daleko od siebie).
Koleś za 4 miechy zgłasza PP, że go oszukaliście i po zapłacie nie ma towaru. Wy się bronicie kartką odbioru przez DHL ale tam są lewe dane odbiorcy. Kupujący mówi PP, że to nie są jego dane wysyłkowe i jesteście oszusty. PP zwraca kupujacemu całą kwotę (kupujący jest chroniony bardziej niż sprzedający i to sprzedający ma udowodnić, że nie odzukał w sposób nie budzący wątpliwości - dokumenty itp), a Wy jesteście 20tyś na minusie.
4 miesiące wcześniej, aby wybrać pieniądze z konta PP musieliście zarejestrować konto na PP z weryfikacją = założyć konto w BANKU PayPal. Teraz macie -20tysi, komornika i 0 dowodów na swoją niewinność. :)

Kupujący ma PÓŁ ROKU na dochodzenie swoich "praw" względem sprzedającego. Działą to dobrze póki nie jest wykorzystywane w złym celu.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group