To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Napęd z silnikiem w kole - Rejestracja z silnikiem w kole

Stanislaw - Czw 27 Lip, 2017
Temat postu: Rejestracja z silnikiem w kole
Cześć

Marzy mi sie przerobienie motocykla na elektryczny z silnikiem w piaście. Licze wstępny kosztorys i zanim wydam pierwsze pieniądze chciałbym zapytać doświadczonych kolegów.
Mianowicie wypatrzyłem ciekawy silnik QS motor 8kw juz w feldze 17 calowej. Wiadomo, że przy rejestracji jest potrzebna tabliczka znamionowa. Pytanie w jakiej formie wysyła te silniki producent? Czy na silniku jest taka tabliczka, naklejka, czy może nic nie ma? Jak wyglądają Wasze doświadczenia w tym zakresie? Czy może udało by sie zrobić pomiar na hamowni i czy to byłoby wystarczającym dowodem mocy silnika?
Silniki w piaście spotyka sie w skuterach elektrycznych wiec może jest szansa przerejestrować moto na elektryczne pokroju zzr600.

Kolejne pytanie to cło i vat. Vat to wiadomo 23% ale jak jest z cłem? Z jakimi kosztami muszę sie liczyć? A może są w europie firmy które próbują konkurować ceną z chińczykami?

pozdrawiam

Stanislaw - Sob 29 Lip, 2017

Skontaktowałem sie z QSmotor. Dostałem od nich takie zdjęcie:



I z tym zdjęciem odwiedziłem dwie okręgowe stacje kotroli pojazdów w Wawie. Na jednej dowiedziałem sie, że takie oznaczenie powinno być OK. Na drugiej odesłali mnie do inspekcji transportu drogowego. Wysłałem do nich zapytanie ale po kontakcie z osobą doświadczoną w rejestrowaniu pojazdów elektrycznych upewniłem sie, że nie powinno być problemów.

Pytanie teraz brzmi. ile wynosi cło na import silnika z Chin?

sunman - Sob 29 Lip, 2017

clo prawie nic , vat jest odczowalny odkwoty zakupu z kosztami przesylki obliczany jest vat , ale mozesz powiedziec chinczykowi by zanizyl kwote.
tas - Sob 29 Lip, 2017

Wjedziesz w dziurę, pogniesz felgę i na jaką wymienisz?
To nie jest moto spalinowe, ten silnik to 20kg masy nie amortyzowanej, gięcie obręczy jest na porządku dziennym nawet po wjeździe na krawężnik czy szybszym pokonaniu progu zwalniającego :)

Perszing1800 - Sob 29 Lip, 2017

To już lepiej coś na szprychach i feldze moto.
Mobil - Sob 29 Lip, 2017

Ale ta felga jest chyba przykręcona w miejsce szprch, jak solię policzy otwory to by się zgadzało, że ma 36 otworów :razz:
Mechano - Nie 30 Lip, 2017

Mi to wygląda na jedną część jako obręcz z obudową (magnesami silnika) a śrubami są przykręcone boczne dekle silnika. Czyli pewnie nie ma możliwości zastąpienia tego szprychami. Może ktoś w internecie już to przerabiał.
Mobil - Nie 30 Lip, 2017

Możliwe, najlepiej to chyba pytać gości z QS czy w razie 'w' da się to przerobić na szpryche. A swoją drogą to w motocyklach jest tyle miejsca, że moze lepiej byłoby wstawić jakiegoś mida nawet chłodzonego cieczą i reszta zostaje standardowe... :razz:
dynamik - Nie 30 Lip, 2017

Ja od zakupów 350Eur zapłaciłem 300 zł Vatu i cła , mimo że chińczyk podał śmieszną kwote. Po prostu nikt nie chce wierzyć, że towar jest mniej warty jak przesyłka, szczególnie ,że ta paczka będzie spora rozmiarowo. Każa Ci pokazać przelew , albo nalicza według swojego uznania.
WojtekErnest - Pon 31 Lip, 2017

Urzędy celne gromadzą cenniki towarów, modeli choćby przy okazji zgłoszeń celnych podmiotów gospodarczych i mają coraz więcej tabel porównawczych. A szczególnie towar ciężki, objętościowo podlega skrupulatniejszej wycenie.
Mobil - Pon 31 Lip, 2017

W sumie to ponad 20kg "złomu"... sam bym się zaciekawił :razz:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group