To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Dział dla początkujących - Sterownik do QS3000

tas - Śro 02 Sie, 2017

qaz33, Jeździmy na 80A DC i 150A fazowego i to uważam za maksymum możliwości QSa
Tomas, Większość ludzi nie kupuje sabka 80A do tego silnika tylko mocniejsze, bo myśli, że do lasu sobie ustawi 150A DC i będzie 12kW bo się naoglądali Areckiego czy innych ruskich na YT :P
Więc w sumie nieświadomi omijają niedogodność QSa i jego wywalanie sterownika.
No i w końcu i tak nie będa tak jeździć, bo się nie da, chyba, że na szutry w polu, płaskie jak stół.
Mówię jak jest :D
Silnik emila sprawdza się bardzo dobrze, w końcu im szybszy silnik w mniejszym kole tym większe prądy i bardzoej go można męczyć.
Dla porownania ja mam jakis wolnobieżny 20x6 i na 80A DC/150A daje mu strasznie w kość, zresztą, jak każdy wolnobieżny ten też się grzeje znacznie szybciej niż szybki przy takim samym prądzie, no ale to normalne, dla prądów maksymalnych wolnobieżnego się nie powinno wybierać.
Ale ja chciałem falcona co jedzie max 50km/h bo później kusi i sam wiesz, a tak to mam idealną prędkość i za nic bym nie zamienił maszynki na inną :)

Tomas - Śro 02 Sie, 2017

No czasem korci Vmax :grin: Ja podszedłem do tego tak że sięgnąłem pamięcią z jaką prędkością najczęściej jeździłem i dobrałem silnik tak by przy tej prędkości miał największą sprawność (bo to przecież 80% czasu mojej jazdy). Padło ostatecznie na 24x5 tym bardziej w kole 26 z oponą 3. W tym kole z moich obliczeń wyjdzie vmax 70km/h to i tak dużo i rzadko używane przeze mnie bo pęd powietrza zaczyna psuć przyjemność (a gdzie tu jeszcze flux). Nie dziwię się Bujakoto że kupił pełny kask motocyklowy z szybką.

Qs ma dopasowane kolorystycznie przewody i złacza z Sabvotonem. Przypadek ? Chyba synergia :smile:

Bujakoto - Śro 02 Sie, 2017

Tomas napisał/a:
W tym kole z moich obliczeń wyjdzie vmax 70km/h to i tak dużo i rzadko używane przeze mnie bo pęd powietrza zaczyna psuć przyjemność (a gdzie tu jeszcze flux). Nie dziwię się Bujakoto że kupił pełny kask motocyklowy z szybką.


Pełny kask moto z szybką plus blendą i dodatkowo używam stoperów do uszu! :)

qaz33 - Śro 02 Sie, 2017

firmy sabvoton i QS wspolpracuja ze soba juz pare ladnych lat. Stad te same wtyczki
ICE - Śro 02 Sie, 2017

Zatem do QS 205 najlepszym rozwiązaniem będzie Sabvoton SVMC72150 (M) [power supply:72V(36-95v max), MAX DC current:150A , Max phase current:350A].

TAS, czekamy na dostawę u Ciebie (masz jakieś info kiedy można się jej spodziewać?)

Chyba, że ma ktoś na zbyciu ten sterownik?

Pykacz - Śro 02 Sie, 2017

Ja tak miałem ustawione w swoim 96/150.
Eryk1000 - Śro 02 Sie, 2017

Tas pewnie jest to jakieś lekarstwo, ja dalej mecze Adaptto z Qsem :D i takich cyrków jak piszesz z wybijaniem na Sabvatonie, nigdy nie miałem. Domyślam się że jest to spowodowane tym że Adaptto nie ładuje tak skokowo prądu w silnik.
kloclukas - Śro 02 Sie, 2017

siemka
apropo sterownika sabvoton moglibyście się wyrazić na temat tego??
mamy dobry kurs dolara obecnie :)
to jest ten starszy typ sterownika bez oznaczenia (M) ?

https://pl.aliexpress.com/item/QSKLS7245H-24V-72V-350A-SINUSOIDAL-BRUSHLESS-MOTOR-CONTROLLER-QS-Motor-Controller/32811537596.html

tas - Śro 02 Sie, 2017



Siedzimy sobie od rana i zgłębiamy temat i odkryliśmy coś niezwykłego. W sterownikach bez boosta z 3 speed sterownik jako ustawienia prądu fazowego bierze parametr z okienka max phase current, a nie rated jak w instrukcji :D
Po prostu boost jest odpalony non stop.... normalnie można ustawić 200A w fazy...

Oraz... ustawienie prądu max innego niż maksymalny, czyli w przypadku 80A sterownika ustawienie mniej niż 200A uruchamia mechanizm łagodnego zwiększania prądu miedzyfazowego zamiast skokowego. Skutkuje to powstaniem charakterystyki przyśpieszania innej.

Oraz jeszcze ciekawsze, jeśli bajk stoi i ma prędkość 0km/h to podczas ruszenia bierze ustawienia z zakładek "MAX..." ale jeśli mamy większą prędkość niż 1km/h podczas dawania gazu to przestawia sie na parametry z pól "rated..."




Prace trwają, bo QS jak wywalał tak wywala :P

Mobil - Śro 02 Sie, 2017

GT1500 i nie będzie problemów :lol:
tas - Śro 02 Sie, 2017

Oke, cały dzień srogich testów:
QS + 80A sabek to jest niedobre połączenie... ale... zrobiliśmy mu ruskiego moda na 75A DC/300A i ustawienie ograniczenia na 450A fazowego i zamiata jak szalony :P
Niestety to jest sprzętowa przeróbka, no ale robi z najtańszego sabka wersję najdroższą, wiec w sumie jak komuś nie zależy na gwarancji i takie tam to działa i nie wybija kompletnie żadnych błędów. Tylko tzreba to robić z głową, bo nam jednego sabvotona odparowało :P

Mobil - Śro 02 Sie, 2017

tas napisał/a:
sabvotona odparowało

A jeszcze w las nie wjechał, cholera :grin:

pastek5 - Śro 02 Sie, 2017

Iskry się sypaly po płytkach :-)
Tomas - Pon 04 Wrz, 2017

tas napisał/a:
Obrazek

Siedzimy sobie od rana i zgłębiamy temat i odkryliśmy coś niezwykłego. W sterownikach bez boosta z 3 speed sterownik jako ustawienia prądu fazowego bierze parametr z okienka max phase current, a nie rated jak w instrukcji :D
Po prostu boost jest odpalony non stop.... normalnie można ustawić 200A w fazy...

Oraz... ustawienie prądu max innego niż maksymalny, czyli w przypadku 80A sterownika ustawienie mniej niż 200A uruchamia mechanizm łagodnego zwiększania prądu miedzyfazowego zamiast skokowego. Skutkuje to powstaniem charakterystyki przyśpieszania innej.

Oraz jeszcze ciekawsze, jeśli bajk stoi i ma prędkość 0km/h to podczas ruszenia bierze ustawienia z zakładek "MAX..." ale jeśli mamy większą prędkość niż 1km/h podczas dawania gazu to przestawia sie na parametry z pól "rated..."

Obrazek


Czy czasem testów tych nie robiliście na wersji (M) sabvotona ?

tas - Pon 04 Wrz, 2017

Tak, wersja M


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group