To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Dział dla początkujących - Dziala :)

furifurius - Wto 08 Sie, 2017
Temat postu: Dziala :)
Witam panow i panie.
Wlasnie ustawilem kontroler podlaczony do ladowarki, wszystko wydaje sie dzialac prawidlowo, kolo sie kreci itp.
Czy moge juz smialo podpinac baterie czy jeszcze cos nalezy zrobic przed ta czynnoscia?
Moje drugie pytanie jest o kabel usb ktory przyszedl z sabvotonem - czy dobrze mi sie wydaje, ze to nie jest jakis tam zwykly kabel USB, tylko w tej wiekszej wtyczce jest jakas elektronika i mam go pilnowac jak oka w glowie, nie zgubic, nie zepsuc, bo jak cos sie z nim stanie to nie bede w mogl podlaczyc sterownika do PC ?
Pozdrawiam

tas - Wto 08 Sie, 2017

Jeśli wsio działa z ładowarki to można podpinać aku, ryzyko awarii jest zdecydowanie mniejsze
A co do przewodu usb - nie jest to typowy przewód, ale jeśli zgubisz to zagadaj, załatwię Ci nowy więc bez obaw :)

furifurius - Wto 08 Sie, 2017

tas napisał/a:
Jeśli wsio działa z ładowarki to można podpinać aku, ryzyko awarii jest zdecydowanie mniejsze
A co do przewodu usb - nie jest to typowy przewód, ale jeśli zgubisz to zagadaj, załatwię Ci nowy więc bez obaw :)


Aku podlaczony, 10 km pierwszej testowej jazdy zrobione, pierwsza awaria zaliczona (blad, ze nie wzialem sobie do serca informacji, zeby nie uzywac orginalnych srub do tarczy hamulcowej przy stosowaniu dystansow - wyrwalo tarcze z kola). Generalnie to sie nie spodziewalem, ze to bedzie takie szybkie :) , Pierwsza rzecza ktora zrobilem po ruszeniu to wrocilem do domu i ograniczylem prad do 25 Amp (~2kW). Zdecydowanie musze posiedziec nad ustawieniami manetki gazu, ustawic stopniowy przyrost momentu i podzial, ze 50% wychylenia odpowiada za 25% mocy, a drugie 50% za reszte. Tak jak to jest teraz to ociera sie o samobojstwo, ledwie sie jej dotknie i przednie kolo w gorze :)

xyz2a - Wto 08 Sie, 2017

Jak ograniczyłeś prąd do 25A - i skąd wiesz że to dokładnie max 25A.
furifurius - Wto 08 Sie, 2017

xyz2a napisał/a:
Jak ograniczyłeś prąd do 25A - i skąd wiesz że to dokładnie max 25A.


W zalaczniku jest print screen z polem w programie do kontrolera gdzie ograniczylem moc. A skad wiem ze dziala? -
a)watomierz pokazuje max moc ~2 kW, i max prad ~25 A
b)podczas jazdy nie czuje presji, zeby bardzo dokladnie kontrolowac manetke przyspieszenia, zeby nie zrobic niechcianego back flipa. Kolo podnosi sie tylko przy ruszaniu, a nie jak przy 80 Amperach nawet podczas dosc szybkiej jazdy.
Pozdrawiam



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group