To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Akumulatory żelowe i pochodne i ich ładowanie - uszkodzona wtyczka ładowarki

inteligent88 - Wto 22 Sie, 2017
Temat postu: uszkodzona wtyczka ładowarki
Witam jak w temacie uszkodziłem wtyczkę ładowarki 24v2a mianowicie wtyczka na 230v jest sprawna chodzi o drugą stronę tą co wchodzi w akumulator, z wtyczki zostały tylko 2 kabelki i moja prośba skąd mam wiedzieć który to + a który -(chciał bym podłączyć nową wtyczkę)czy znacie jakiś sposób żeby zlokalizować + i - wspomnę tylko że z elektryki jestem zielony więc proszę o nie skomplikowane rozwiązania i opisane tak żeby dziecko zrozumiało :) słyszałem od kogoś że moge to miernikiem znaleźć lecz nie posiadam miernika a po za tym tak go nie umiem obsługiwać więc proszę o pomoc.
djmarcin56 - Wto 22 Sie, 2017

Pożycz miernik albo kup w markecie kiosku za 10-15zł i przyłóż elektrody do kabelków jak na wyświetlaczy pokaże sie napięcie około 29v bez minusa to kabelek przy czerwonej elektrodzie to plus a jak będzie minus na wyświetlaczu to kabelek przy czarnej elektrodzie będzie plusem i tyle :)
Anonymous - Wto 22 Sie, 2017

Przekrój na pół ziemniaka, wbij kabelki do ziemniaka, włącz, po kilku minutach przy minusie będzie niebieska otoczka, przy plusie czerwona.
Mitar - Wto 22 Sie, 2017

Czy frytki też się nadadzą? ;) a tak poważnie to z ziemniakiem nie znałem patentu, ale najlepiej kupić sobie najtańszy miernik, on się zawsze przyda.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group