To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Dział dla początkujących - Jak dobieracie opony

Ledo - Śro 23 Sie, 2017
Temat postu: Jak dobieracie opony
1.W jaki sposób na etapie doboru obręczy dosztukowywujecie opony, aby wiedzieć ile faktycznie koło ma cali/średnicy? (obręcze/opony rowerowe)

czy można np obręcz 24" dobrać oponę z wysoką bańką aby ostateczni było 26" ? Jedynie co mi udaje się znaleźć to szerokość bańki, a wysokość już nie...

2. zauważyłem rozbieżności w mocniejszych konstrukcjach zwłaszcza jak dobierać obręcz moto+oponę?

obręcz 19" moto itd... + opona to ile to wychodzi cali ?

3. i takie oftopowe pytanie, czy MxusV3 z dropoutem 145 wejdzie w zwykłego hardtaila-rozginanko czy to tylko już pod falcony ?

Michal88Wawa - Czw 31 Sie, 2017

obrecz 19" moto to jest to samo co obręcz rowerowa 26". Więc jak z przodu masz 26" rowerowa a z tyłu masz 19" moto od komarka, to masz tak naprawde takiej samej wielkości koła. Tylko wiadomo- różnica w szerokość :D
Michal88Wawa - Czw 31 Sie, 2017

gdzies pisał o tym tas w swoich postach, i bodajże na nexun pl
Michal88Wawa - Czw 31 Sie, 2017

standardowo w rowerze jest 135mm. 145mm to juz bardziej customowa rama.
Aczkolwiek jak masz stalowa rama to spoko śmiało rozginaj-10mm to tylko 1 cm. Aczkolwiek jak masz aluminiowa rama to niektórzy odradzają rozginania - aluminium jest kruche.ale tu zdania są podzielone. w sumie to tylko 1cm.JA osobiscie nie rozginałbym aluminium ale niech sie wypowie ktoś bardziej doświadczony.

markkar - Czw 31 Sie, 2017

Michal88Wawa napisał/a:
obrecz 19" moto to jest to samo co obręcz rowerowa 26". Więc jak z przodu masz 26" rowerowa a z tyłu masz 19" moto od komarka, to masz tak naprawde takiej samej wielkości koła. Tylko wiadomo- różnica w szerokość :D

19" moto to jest 24" rowerowe. 21" moto to jest 26" rowerowe. Tak mniej więcej.

Bujakoto - Czw 31 Sie, 2017

Michal88Wawa napisał/a:
obrecz 19" moto to jest to samo co obręcz rowerowa 26".


Mylisz się kolego.

21' moto to 26' rowerowa.
Wiem, mam 21' moto.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group