To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Kontrolery DC - Sterownik 24V a silnik 36V

roberts25 - Czw 24 Sie, 2017
Temat postu: Sterownik 24V a silnik 36V
Witam. Nie wiem czy dobrze trafiłem z tematem, ale mniejsza o to. Mam hulajnogę z silnikiem 500W i 36V, ale sterownik jest 24V. Czy to jest dobre zestawienie?? Jakie są plusy i minusy takiego zestawienia.
Drugie pytanie. Czy istnieje mozliwość zdjęcia blokady prędkości?? Ta hulajnoga nie wiem czy wyciąga 15km/h. Z góry dziękuje.

Anonymous - Pią 25 Sie, 2017

A baterie jakie mają napięcie?
roberts25 - Pią 25 Sie, 2017

Baterie 37V, na razie żelowe 3x12. Ale myślę zrobić LI-Ion. Najpierw jednak chciałbym ogarnąć temat sterownika, bo mam trochę wątpliwości.
wibi - Pią 25 Sie, 2017

Minusów nie ma, są same PLUSY gdy działa.
Anonymous - Pią 25 Sie, 2017

Jeśli sterownik 24V wtyrzymuje napięcie 36V, to OK. Poszukaj, czy w tym sterowniku nie ma spiętych kabelków ogranicznika szybkości. Jeśli nie ma, to raczej jedyną metodą zwiększenia szybkości jest podnoszenie napięcia zasilania, ale obawiam się, że sterownik 24V tego nie wytrzyma.
Jeśli moc jest wystarczająca, to można kombinować ze zmianą przełożenia silnik>koło. Większa zębatka na silniku, albo mniejsza zębatka tylna. Rozumiem, że przeniesienie napędu odbywa się za pomocą łańcucha?

roberts25 - Pią 25 Sie, 2017

Tak. Jest Łańcuch. Czyli najlepiej kupić sterownik 36V, 500W?? A w tym sterowniku które to kabelki?? Dzieki za pomoc.
Anonymous - Pią 25 Sie, 2017

Nie wiem jaki masz sterownik. Daj zdjęcie kabelków, to się okaże. Różnie to bywa. Najczęściej to białe przewody spinane złączką. Spotykałem też inne kolory, ale z obu stron kolorystyka jest ta sama. Bywała też pętelka, którą należało przeciąć.
roberts25 - Sob 26 Sie, 2017

Czyli prędkość zalezy od napięcia. Sterownik 24V nie puszcza więcej niż te 24V, stąd ta mala prędkość. Czyli jeżeli kupię sterownik 36V, to powinno być OK. !2V to trochę jest. Szkoda trzymać tego 24V, bo jak zdejmę blokadę to prawdopodobnie nie wytrzyma. Chyba dobrze to zrozumiałem,???
wibi - Sob 26 Sie, 2017

roberts25 napisał/a:
Czyli prędkość zalezy od napięcia. Sterownik 24V nie puszcza więcej niż te 24V, stąd ta mala prędkość. Czyli jeżeli kupię sterownik 36V, to powinno być OK. !2V to trochę jest. Szkoda trzymać tego 24V, bo jak zdejmę blokadę to prawdopodobnie nie wytrzyma. Chyba dobrze to zrozumiałem,???

Nie,nie zrozumiałeś, sterownik nie ogranicza napięcia!!! a jedynie PRĄD. Sterownik może jedynie nie "przeżyć" napięcia wyższego niż fabryczne a to u ciebie nie nastąpiło (36V) dlatego przyczyna jest inna.

roberts25 - Nie 27 Sie, 2017

Ok. Dzieki. W takim razie co mi da założenie sterownika 36V 500W??
ps. jutro rozkręcę i porobię zdjęcia tego ustrojstwa.

wibi - Nie 27 Sie, 2017

Jeśli Twój sterownik nie jest jakimś "dziwolągiem" technicznym? to kupno nowego na 36V będzie jedynie wyrzuceniem kasy w błoto. Sprawdź lepiej baterię i jej możliwości oddawania prądu gdyż to prawdopodobnie cały problem.
tkoko - Nie 27 Sie, 2017
Temat postu: Re: Sterownik 24V a silnik 36V
roberts25 napisał/a:
...Drugie pytanie. Czy istnieje mozliwość zdjęcia blokady prędkości?? Ta hulajnoga nie wiem czy wyciąga 15km/h. Z góry dziękuje.


Jak sądzę w hulajnodze jest silnik DC, więc najpierw sprawdź czy jest "ograniczenie prędkości". Wystarczy podpiąć akumulator bezpośrednio do silnika (przez wyłącznik) i porównać prędkość ze sterownikiem i bez.

Anonymous - Nie 27 Sie, 2017

I akumulatory mogą być zużyte.
roberts25 - Wto 29 Sie, 2017

Tak, akumulatory są zużyte, dodatkowo były ładowane złą ładowarką przez poprzednika. Ale wczoraj coś się obudziły po tym jak ładowarka zaczęła mrugać i hulajnoga dostała lekkiego kopa :-) .naładowała aku do 39V. Dziś zmierzyłem i jedzie ok. 20km/h. Przełożenie jest 5. Przesyłam zdjęcia sterownika
Ta blokada to może to czarne zgrubienie??

Anonymous - Wto 29 Sie, 2017

Raczej nie. Będzie żwawsza po wymianie akumulatorów. Około 42V powinno rozpędzić ją do jakichś 25 km/h.
Nie widzę blokady szybkości w tym sterowniku.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group