To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Silniki BLDC - QS Motor

Rugorlos27 - Sob 06 Sty, 2018

,,Rated Voltage: 60V as default (48V-96V, optional)
Speed: 45KPH as default (24-120KPH, optional)
kV: 7.3/8.5(as default)/9.2/10.4/11.9/12.9/18.8"

Czyli domyślny nawój to 8.5kV.
8.5(kV) * 60(V) * 60(min) * 2.1(m, obw. koła) / 1000(by wyszło w km) = 64km/h (w symulatorze wychodzi mi 57km/h, coś źle wpisałem czy źle licze?)
64km/h * 92%(sterownik Barmala) = 59km/h

wwojciech - Sob 06 Sty, 2018

Porównując do mxusa http://nexun.pl/sklep/sil...h-16x4-tyl.html z nawojem 6T 52km/h (opona 26x2,25) na 120% blokowym czyli z proporcji powinien qs z 8,5kV jechac 72km/h. Ile w tym prawdy?
Mitar - Sob 06 Sty, 2018

Rugorlos27 napisał/a:
,,Rated Voltage: 60V as default (48V-96V, optional)
Speed: 45KPH as default (24-120KPH, optional)
kV: 7.3/8.5(as default)/9.2/10.4/11.9/12.9/18.8"

Czyli domyślny nawój to 8.5kV.
8.5(kV) * 60(V) * 60(min) * 2.1(m, obw. koła) / 1000(by wyszło w km) = 64km/h (w symulatorze wychodzi mi 57km/h, coś źle wpisałem czy źle licze?)
64km/h * 92%(sterownik Barmala) = 59km/h


Niby dobrze ale chyba trzeba uwzględnić tu nie tylko wydajność sterownika ale i samego silnika.
Jeśli byśmy to jeszcze pomnożyli o 0.87 i przyjęli że do wyliczeń dali niższą sprawność sterownika to wychodzi ~45KPH tyle ile tam napisali. Ale to moje takie domysły tylko :)

sietaz napisał/a:
Aby można było wybrać nawój trzeba zamówić 20 sztuk

Z prędkością mogę powiedzieć od razu jak jest na bazie mojego mxusa 35H
Koło 26 cali, zasilanie 16s, sabvoton - prędkość bez fluxa 47km/h, z dużym fluxem 55 w porywach do 59


Jeżeli na 100% bez turbo/flux i napięciu nominalnym 16S uzyskujesz 47km/h to na 20S powinno być ~55km/h

Hm, jeśli by tak wychodziło to może jednak zdecyduję się na ten defaultowy 6T bo te 55km/h to minimum które chciałem.
Na blokowcu nie było by problemu bo 120% rozwiązuje sprawę ale ja chcę teraz użyć barmala a tam nie ma "turbo" ;/

Jak coś to ja jestem dalej zainteresowany najwyżej jak się okaże że jest wolniej to odsprzedam komuś kto ma blokowca alfo flux.

sietaz - Sob 06 Sty, 2018

Jak mi łaskawie tnt dostarczy przesyłkę to się przekonamy. Odpale na 18s
sietaz - Wto 09 Sty, 2018

Paczka dotarła. Silnik wygląda bardzo solidnie, 7.9 kg wagi, oś grubsza aniżeli w 9C, przewody fazowe nie wyglądają mi na 3mm^2, wolnobieg 8-rzędowy powinien wchodzić na luzie ale widzę mały makanemt w postaci krótkiego gwintu - może wymagać podkładki
Mitar - Wto 09 Sty, 2018

sietaz napisał/a:
... przewody fazowe nie wyglądają mi na 3mm^2


Wyglądają na cieńsze?

Rozumiem, że w silniku domyślnie jest czujnik temp? Co do zabezpieczenia temperaturowego stacyjki to pewnie trzeba sobie pociągnąć 2 dodatkowe przewody ?

Dasz radę przetestować go w tym tyg? najbardziej interesuje mnie potwierdzenie max prędkości przy 20S lub ewentualnie 18S tak jak pisałeś.

1,5kg cięższy niż 9C , myślałem że max 1kg ale te pół kilo można przeżyć dodatkowo.

sietaz - Wto 09 Sty, 2018

Przewody to jednak 3mm^2

On ma czujnik temperatury - to nie jest wyłącznik termiczny aby go podciągnąć przez stacyjkę

Nie ma opcji żebym go sprawdził w tym tygodniu, za dużo pracy mam

Rugorlos27 - Wto 09 Sty, 2018

Wyślesz zdjęcie tego gwintu?
wwojciech - Wto 09 Sty, 2018

Wieksza masa to wieksza bezwładność cieplna:) za cenę 9c ma się mocniejszy, ładniejszy silniczek. Niestety z minusem w postaci wolnobiegu
sietaz - Wto 09 Sty, 2018

Jak uzyskam dostęp do kompa to wyślę fotkę porównawczą z 9C

Po zapleceniu wyciągnę też stator, zobaczymy jaka jest różnica masy w nich między 9C bo może się okazać, że to obudowa ją robi - sam stator oczywiście też bo nie może być inaczej. Już ośka to jest spora różnica

Mitar - Sob 13 Sty, 2018

Nie wiem czy była wcześniej ta aukcja dostępna ale teraz natknąłem się na to samo tylko na ali z kosztem przesyłki mniejszym o 40$

https://www.aliexpress.co...2816512376.html

sietaz patrzyłeś już do środka? ciekawi mi czy faktycznie większa waga to tylko cięższa oś i obudowa.

sietaz - Sob 13 Sty, 2018

Na to samo wychodzi co ja zapłaciłem, ciekawe że qs nie zaproponował wysyłki FedExem skoro jest taniej i szybciej niż TNT


Do środka patrzyłem, ale bez zaplecionego silnika ciężko wyciągnąć stator. Miedź na pewno też robi masę - tylko pytanie w jakim procencie

Mitar - Sob 13 Sty, 2018

Tak teraz czytam i za towar do 150eur cła raczej nie powinni doliczyć, wychodzi tylko VAT.

Tylko tu chyba liczy się wartość silnik + przesyłka to może przekroczyć.

sietaz ty podobno płaciłeś cło, ile ci doliczyli?

Pytanie czy nie dało by się dogadać z QSem aby zmniejszyli wartość zdeklarowaną wtedy VAT byłby mniejszy.

Kurier podobno wysyła gotowe papiery do UC i tylko czasami UC decyduje się sprawdzić paczkę od kuriera.

Dodatkowo na ali deklarują max 20 dni dostawy i po tym czasie jest zwrot gotówki.

sietaz - Sob 13 Sty, 2018

Cło I VAT są od kwoty całkowitej

Naliczyli 8% cła

Można się z nimi dogadać z qs'em, ale jak to wolę nie pisać na forum :wink: . Ja nie miałem na to czasu bo to by przesuneło czas wysyłki o kolejne tygodnie zapewne. UC zawsze żądał ode mnie dowodu wpłaty

Bajoniks - Sob 13 Sty, 2018

Nie bardzo chcą

QS napisał/a:

...if we write in low value for the products, and the goods missed during shipping, we(and you) only can get compensation from shipping company same with declare value.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group