To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Konstrukcje własne - E-bike na ramie accent

artu015 - Pią 15 Wrz, 2017
Temat postu: E-bike na ramie accent
Temat zakładam żeby pokazać swoją konstrukcje ale w pierwszej kolejności chce się przywitać, ponieważ jest to mój pierwszy post na tym forum.

Tak więc, witam wszystkich :)

Moja konstrukcja oparta na podzespołach elektrycznych od Tasa (którego blog mnie zainspirował)

Silnik - Nine Continent RH2806 D (10x6)
Sterownik - GT 1500W, 48-84V, 45A
BMS - BMS 4-16s LiPo/LiIon - 50A/10A
Manetka kciukowa
Wskaźnik naładowania baterii
Akumulatory LiPo, turnigy 14,8v (hardcase) 8szt. Czyli pakiet 16s2p

V max : 65-70 km/h
Zasięg bez pedałowania (przy prędkości ok 35-40km/h): 50km
Waga : 24,7 kg (myślałem, że będzie ciężej)

Skrzynka wykonana z aluminium o gr. 3mm i szer. 50mm oraz 2 płyt bocznych z włókna węglowego o gr. 2mm. Sterownik zamontowany na zewnątrz (jak widać na zdjęciach)

E-bike do jazdy w lekkim terenie i na asfalcie.

Mitar - Pią 15 Wrz, 2017

Wąska obudowa i ciekawie zamontowany sterownik.
Ogólnie nie lubię widoku sterownika na zewnątrz ale tu pasuje do koloru ramy i skrzynki.

Jedyne co może być upierdliwe to to, że miernik masz na boku w takiej pozycji ,że jadąc nie ma raczej szans sprawdzać napięcia. Nie myślałeś o jakimś watomierzu na kierownicę?

Ogólnie fajna konstrukcja :)

Po jakims czasie trochę ci będzie brakować zasięgu oraz zacznie ci przeszkadzać typowy dla blokowca rezonans ramy ;)

sietaz - Pią 15 Wrz, 2017

Bardzo ładny. Jaki rozmiar ramy? Pytam bo wygląda że weszłoby by tam trochę więcej aku
artu015 - Pią 15 Wrz, 2017

Rozmiar ramy to : M (tak opisuje rozmiar accent) , wchodzi 9 aku, ale chciałem zostać przy 16s2p

Przydałby się watomierz na kierownicy, ale jak już rower zaczął jeździć to korzystam z pogody, w zimie doda się jeszcze kilka bajerów :)

Elektrotonus - Pią 15 Wrz, 2017

Fajny pomysł. jak obrabiałeś te włókno szklane, te płyty? Są wklejone czy jak przymocowane do korpusu z aluminium ? Jakieś foto przed montażem elektroniki jak się te boczki wpasowały ?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group