To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Silniki BLDC - Golden Motor Smart Pie - wymiana łożysk

tas - Sob 04 Lis, 2017

Ty + rower codziennie skaczecie po osi i krzywi się coś? ;)
przenikanie - Sob 04 Lis, 2017

A ściągacz to nie prostsze rozwiązanie? Jak nawet nie masz i nie chcesz kupić za nieduże pieniądze, to każdy zakład przezwajania silników w twojej okolicy ma coś takiego. W Łodzi taka usługa kosztuje 5 zł. Magic się akurat łatwo rozbiera, ale Bionxy łatwo popsuć więc precyzyjny ściągacz w zakładzie przezwajania się opłaci.
Potem pamiętaj że trzeba silnik złożyć. Znowu ściągacz się przyda, ale tym razem na zasadzie prasy.
Lewarka też można używać chociaż to mniej precyzyjne.

Mechano - Sob 04 Lis, 2017

tas,
Spoko, tylko że wtedy naciskam na oś z dwóch stron na raz, a nie z jednej.

legend - Pon 06 Lis, 2017

Rozebrałem - dzięki za wskazówki.
Dekle były chyba uszczelnione odrobiną silikonu - podważyłem je przy pomocy dłuta i młotka.
Po wydłubaniu dekli wypchnąłem stator lekko zapierając się o koło oparte osią o blat (nie wiem jak wygląda ściągacz - może rzeczywiście by się przydał do zakładania).
W środku łożyska: 6812 2RS oraz 6202 2RS (nie były jakoś uszkodzone przez wilgoć - są po prostu bardzo niskiej jakości...)
Pozdrawiam,
Kamil

BogaS - Sob 25 Lis, 2017
Temat postu: łożyska
Witam!
Ja wprawdzie nie Smat Pie ale Magic Pie rozebrałem i wymieniłem łożyska na japońskie. To duże jest bardzo drogie ale kultura pracy silnika się bardzo poprawiła.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group