To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Kontrolery BLDC - Czy to jest przełączanie prędkości w sterowniku??? (zdjęcie)

Kajman - Czw 28 Wrz, 2017
Temat postu: Czy to jest przełączanie prędkości w sterowniku??? (zdjęcie)
Hej, zmieniłem córce sterownik z 10s na 6s, w poprzednim była taka wtryczka, w której zwierając piny regulowało się prędkość silnika. W nowym sterowniku mam podobną, ale boję się na pałę zwierać piny, czy ktoś może pomóc?





Swoją drogą jak ktoś ma taki sterownik to niech wie, że nie ma odcięcia LVC ;) I nawet na 3s działa :)

Kajman - Wto 10 Paź, 2017

Nikt po kolorkach nie podpowie czy to regulacja prędkości czy może coś innego???
tas - Wto 10 Paź, 2017

No niby nie, ale dokładnie takie kolory i taką złączkę ma połowa sterowników, wiec prawie na pewno jest to selektor prędkości.
Kajman - Śro 11 Paź, 2017

Dziękuję, dam znać czy poszedł dymek ;)
Przy okazji, są jakieś przełączniki do zmiany tego? I czy da się w takim sterowniku regulować siłę PAS?

tas - Śro 11 Paź, 2017

Co tu jest do regulowania, toż to 250W, PAS ledwo działa nawet na max :P
Kajman - Śro 11 Paź, 2017

To rower dla młodzieży, nie chcę żeby za mocno pomagało :) A to ni ma 250W, na pomiarach wyszło 154W@22v w szczycie. Ale waga cyklistki to 28kg, więc i tak osiągi będą dobre ;)
borsuk - Śro 11 Paź, 2017

tas napisał/a:
Co tu jest do regulowania, toż to 250W, PAS ledwo działa nawet na max :P

Tylko, że najlepsi kolarze wyciskaja 400W, ale watowica złośliwa atakuje najtęższe głowy ;)

tas - Śro 11 Paź, 2017

Ej no, serio nie ma w popularnych uniwersalnych sterownikach 250W żadnej regulacji mocy wspomagania :P
Kajman - Śro 11 Paź, 2017

Łe ;) Mam nadzieję, że jej gdzieś nie poniesie, a sam nie sprawdzę niestety bo rowerek za mały :mrgreen:
tkoko - Śro 11 Paź, 2017

Kajman napisał/a:
Łe ;) Mam nadzieję, że jej gdzieś nie poniesie, a sam nie sprawdzę niestety bo rowerek za mały :mrgreen:


Przecież masz tam 3 tryby wspomagania :mrgreen: Jak jej załączysz "Low" = min, to
się na silniku rozpędzi do 15km/godz maksymalnie.
A dla bezpieczeństwa zwieraj przez opór 1kOm.

Kajman - Śro 11 Paź, 2017

A jak to spinać? Bez spinki jedna prędkość, potem skrajne spiąć a później skrajny jeden z środkowym?
tkoko - Śro 11 Paź, 2017

Kajman napisał/a:
A jak to spinać? Bez spinki jedna prędkość, potem skrajne spiąć a później skrajny jeden z środkowym?


Zwierasz, lewy lub prawy kolorowy przewód z czarnym (masą). Trzeci bieg jest bez żadnej zwory. Jest jeszcze jeden problem, sterowanie 3 speed, czasami działa tylko z PAS'em lub manetką, tak ze musisz sprawdzić czy twój działa z PAS'em.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group