To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Akumulatory litowe i pochodne i ich ładowanie - Koszyki do łączenie po trójkącie (plaster miodu)

markkar - Śro 11 Paź, 2017
Temat postu: Koszyki do łączenie po trójkącie (plaster miodu)
Panowie chciałbym zaproponować nowy rodzaj koszyków z możliwością łączenia, do budowy akumulatorów na bateriach li-ion 18650.
Formowanie na zasadzie trójkąta, co za tym idzie lepsze wykorzystanie miejsca szczególnie przy nieregularnych kształtach. Skok między ogniwami 19,4mm.
Zdjęcia przedstawiają gotowe koszyki oraz już zbudowane akumulatory.
Na chwilę obecną dostępne są koszyki na trzy ogniwa (oznaczenie - x3) lub na jedno (x1). Powstaje również koszyk na dwa ogniwa (x2) i na dwa ogniwa z wyprofilowanym zakończeniem (x2 końcowy).
Koszyki wykonane są metodą wtrysku, nie druku. Materiał ABS.
Produkcja moja, Polska, nie Chińska.
Wszelkie sugestie i pytania mile słyszane.

Zestaw 8 rzędów koszyków które teoretycznie powinny się zmieścić po szerokości do ramy Falcon:

Gotowe akumulatory:


Passat_EQ - Śro 11 Paź, 2017

Sam to zaprojektowałes?
Jesli tak, to rewelacja!
Bardzo mnie cieszy jak chłopaki z branzy robia cos dla branzy.
Pikacz, barmal, podkładki na ogniwa, "mikro" woltomierz i teraz Ty.
Niby to nie jest tak imponujace jak cała rama falcona ale na rower składa sie multum istotnych detali takich jak ten koszyk.
Ja w razie czego pisze sie na SAMPLE.

markkar - Śro 11 Paź, 2017

Tak, projekt jest mój. Dzięki za słowa uznania.
Zainteresowani samplami proszę na pw o adres do wysyłki.

Mechano - Śro 11 Paź, 2017

Możesz mi zmierzyć czy dwie warstwy po 5 ogniw w tych koszykach będą miały jakieś ~110mm? Świetna robota, chyba nie ma alternatywy do tego.
MateuszSz - Śro 11 Paź, 2017

Rewelacja ! To jest wielki krok w przyszłość , nasze e-bajki znów zwiększą swój zasięg o kolejne 15%-30% ze względu na większą ilość ogniw :wink: Gratuluję pomysłu i wykonania.
atomek1000 - Śro 11 Paź, 2017

Wchodzą na sanyo GA? One są trochę grubsze niż inne ogniwa (PF).
Możesz sprawdzić? Bo widzę tam wymiar 18.3 a nie 18.5.

wibi - Śro 11 Paź, 2017

W podobny układ (plaster miodu) jest zbudowany KOSZYK na 65 ogniw w "popularnej " obudowie HiLong (w dziale Sprzedam na forum) ale też powielony błąd tego koszyka dotyczący ścieżki na taśmę zgrzewającą, jedynie o szerokości 7mm. Sam zgrzewam taki koszyk z tej obudowy mając taśmę 8mmx0.2mm i przyznam, że jest to drobna ale jednak wada.
kondzio927 - Śro 11 Paź, 2017

markkar napisał/a:
Cena jeszcze nie ustalona, zależy od zainteresowania.

...powiedz cenę to ja ci powiem jakie będzie zainteresowanie :razz:
... a na serio to zaczynaj produkcję bo zgrzewarka stygnie :twisted:

markkar - Śro 11 Paź, 2017

Mechano napisał/a:
Możesz mi zmierzyć czy dwie warstwy po 5 ogniw w tych koszykach będą miały jakieś ~110mm? Świetna robota, chyba nie ma alternatywy do tego.

Rozumiem to tak: 5x19,8 + (19,8/2(przesunięcie)) = 108,9 + (po milimetrze na jaskółcze ogony) = 110,9. Z suwmiarki wychodzi mi około 110,7. O to chodziło?

atomek1000 napisał/a:
Wchodzą na sanyo GA? One są trochę grubsze niż inne ogniwa (PF).
Możesz sprawdzić? Bo widzę tam wymiar 18.3 a nie 18.5.

Średnicę dobrałem do posiadanych ogniw np sony VTC6 czy panasonic NCR PF. W oryginalnych koszulkach wchodzą suwliwie, w zastępczych ciasno, bez luźno. Średnicę zawsze można poprawić albo nawet dwie wersje zrobić. Wyślę sample, sprawdzisz.

markkar - Śro 11 Paź, 2017

kondzio927 napisał/a:

...powiedz cenę to ja ci powiem jakie będzie zainteresowanie :razz:
... a na serio to zaczynaj produkcję bo zgrzewarka stygnie :twisted:

Ile potrzebujesz tyle będę miał. A cenę będę tak liczył aby była konkurencyjna :)

Mechano - Śro 11 Paź, 2017

O taki dokładnie wymiar mi chodziło, dzięki.
kondzio927 - Czw 12 Paź, 2017

a zmierz siedem rzędów, ciekawe czy wejdą do falcona ?
tas - Czw 12 Paź, 2017

Przeniosłem do działu akumulatory.
Skoro autor jeszcze nie zna ceny to nie jest oferta odsprzedaży, jeśli cena będzie znana proszę stworzyć odpowiednią ofertę w dziale sprzedam.

markkar - Czw 12 Paź, 2017

wibi napisał/a:
W podobny układ (plaster miodu) jest zbudowany KOSZYK na 65 ogniw w "popularnej " obudowie HiLong (w dziale Sprzedam na forum) ale też powielony błąd tego koszyka dotyczący ścieżki na taśmę zgrzewającą, jedynie o szerokości 7mm. Sam zgrzewam taki koszyk z tej obudowy mając taśmę 8mmx0.2mm i przyznam, że jest to drobna ale jednak wada.

W woli ścisłości w hilongu 65 jest pod taśmę 6mm (przynajmniej tym co mam). Też bym chciał żeby w moich 8 wchodziła ale wtedy te skrzydełka jeszcze bardziej minimalne będą.

kondzio927 napisał/a:
a zmierz siedem rzędów, ciekawe czy wejdą do falcona ?

Wychodzi teoretycznie albo 150,5 albo 126,7. Wrzucę szkic z wymiarami do pakietu 10x10, się rozjaśni.

markkar - Pią 13 Paź, 2017

Zakładając że na kwadratowych koszyczkach, do falkona wchodzi 132=22x6 na jeden najniższy poziom to przy tych wychodzi 170. Około 30% więcej.




Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group