To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Akumulatory litowe i pochodne i ich ładowanie - Koszyki do łączenie po trójkącie (plaster miodu)

Ebisef - Czw 02 Lis, 2017

Koszyki są rewelacyjne :wink:
Może dla niektórych użytkowników łączenia mogłyby być zbyt ciasne.
Mi to nie przeszkadza, nie planuje rozbierać raz złożonej konfiguracji.
Jakoś wykonania też jest na wysokim poziomie :smile: , nieporównywalnym do standardowych chińskich holderów.
markkar, możemy rozgłaszać po za forum kontakt do Ciebie w sprawie tych koszyków?
Wielu znajomych jest zainteresowanych :grin: .

markkar - Czw 02 Lis, 2017

Do końca tygodnia powinienem mieć pierwsze próbki luźniejszej wersji. Jak wg założeń będzie ok to śmiało można będzie rozgłaszać, będę wdzięczny za reklamę. Sukcesywnie też będę sam próbował dotrzeć do potencjalnie zainteresowanych. Planuję również trochę sampli rozesłać do osób które wcześniej u mnie kupili bądź otrzymali do sprawdzenia. Jeżeli ktoś sobie nie życzy otrzymać proszę o pw, jak życzy to jadę wg listy bez pytania :)
Ebisef - Wto 07 Lis, 2017

320 ogniw dla Falcona zmieściło się w dwóch poziomach, miodzio :lol:


markkar - Śro 08 Lis, 2017

Ebisef, Fajnie wyszło. Jak będziesz miał zdjęcia z dalszej realizacji to wrzuć. Interesuje mnie jaki rozkład ogniw zrobisz i jak to w łączeniach wyjdzie. Przygotowałbym do tego jakiś szkic rozłożenia koszyków i połączeń aby przykładowy gotowiec powstał.

Odnośnie postępu prac to mam już pierwsze próbki. Założenia się sprawdziły, połączenia koszyków są na tyle luźniejsze że da się to bez szarpania montować i demontować. Po złożeniu trzyma się to kupy, nie rozpada i tworzy jednolitą solidną całość. Połączenia na zrywanie jest nawet mocniejsze gdyż zmieniony został kształt jaskółczego ogona. Nowa wersja niestety do starej, w połączeniach, nie będzie pasować. Wszystkie pozostałe wymiary zostały nienaruszone. Zaczynam rozsyłać sample.

Ebisef - Śro 08 Lis, 2017

Niedawno zorientowałem się, że wciśnięcie 320 ogniwa w zwykłych kwadratowych koszykach w dwóch piętrach też jest możliwe. Myślę, że największą zaletą przy zastosowaniu Twoich koszyków w Falconie jest fakt, że po umieszczeniu ich wewnątrz zostaje jeszcze 11mm luzu do ściany bocznej. A to jest ogrom miejsca umożliwiający zastosowanie tych otworów w ramie przeznaczonych na mocowanie aku. Obejdzie się bez szpil :wink:
markkar - Czw 09 Lis, 2017

A w innym ułożeniu nie próbowałeś? Odwracając ułożenie o 90 stopni tak że w rzędach wchodzi raz 6 raz 7 ogniw wychodzi mi że bez problemu po 170 w jednym poziomie zmieścisz. Nie mam teraz wolnej ramy i nie mam jak przymierzyć ale pokusiłbym się nawet na 180 do jednego poziomu.
Ebisef - Czw 09 Lis, 2017

U mnie w Falconie szerokość wewnętrzna wynosi 136mm. Po spiłowaniu z jednej i z drugiej strony rzędu z 7 ogniwami ich szerokość wynosi 138mm. Ale przyjrzę się jeszcze konfiguracji o której mówisz, odwróconej o 90 stopni. Może uda się wcisnąć :)
markkar - Czw 09 Lis, 2017

Cholera to nie wejdzie bez niszczenia brzegowych koszyków. A tak niewiele brakuje, trzeba było mi kolegi leszcza posłuchać i spróbować zmniejszyć odległości między ogniwami. Jak tak liczę zmniejszając o 0,5 na rozstawie wtedy weszło by 7 ogniw w systemie 7/6 bez problemu. A podpiłowując weszło by 8 ogniw w rzędzie tak jak Ty układałeś. Kuszące. Te 0,5 to dużo ale nie niemożliwe.
Ebisef - Czw 09 Lis, 2017

Narysowałem 168 ogniw w wersji 7x24 i 6x28. Wersja 7x24 zajmuje 4,2% mniej miejsca :wink:
markkar - Czw 09 Lis, 2017

Przyjmując średnicę 19,3 powinno wejść 8 rzędów tak jak układałeś lub naprzemiennie 7/6 tak jak ja proponowałem. Jest wtedy szansa na załadowanie 180 ogniw w jednym poziomie.
Ebisef - Czw 09 Lis, 2017

Planujesz wyprodukować taką wersję koszyków? Chętnie je przetestuje :grin:
markkar - Czw 09 Lis, 2017

No i namówiłeś :)
leszcz - Czw 09 Lis, 2017

markkar napisał/a:
No i namówiłeś :)


Pokażesz jak wygląda proces tworzenia czegoś takiego? Tzn i forma i sam koszyczek. Choćby kilka fotek. Dla mnie to fascynujące.

Ebisef - Czw 09 Lis, 2017

Ja też poproszę, bardzo mnie to interesuje :roll:
markkar - Czw 09 Lis, 2017

Nie ma problemu, wrzucę kilka fotek/filmików z realizacji, tyle że na kolejną pomniejszoną wersję trzeba będzie poczekać kolejne 2 tygodnie. Różnica niby nie wielka ale skoro do falcona wchodzi 160 kwadratowych to w plastrze musi wejść przynajmniej 180 w jednym poziomie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group