To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Dział dla początkujących - problem z silnikiem w tylnym kole skutera

fish3rm4n - Pon 23 Paź, 2017
Temat postu: problem z silnikiem w tylnym kole skutera
witam i pozdrawiam
na wstępie chcę zaznaczyć,że jestem laikiem w tym temacie i przepraszam za nie fachowy język.A otóż przy ostatniej próbie przejażdżki,pod ciężarem mojej osoby tylne koło zaczeło szarpać,wydając dzwięk sugerujący,żę coś jakby zatrzymało się w tylnej piaście koła,wprawiając skuter w wibracje(wskaznik naładowania bateri też zwariował skacząc energicznie).Kółko rozkręciłem ale nie znalazłem niczego szczególnego,stąd moja prośba do profesjonalistów o wskazówki,dołączam link do filmiku na YT: https://www.youtube.com/w...UUiL83n9A&t=25s

pepelito - Pon 23 Paź, 2017

Może się przegrzał i zwarły się fazy? Masz miernik uniwersalny? Sprawdź opór pomiędzy poszczególnymi fazami silnika (3 grube przewody).

Później sprawdź czujnika halla. Jest to 5 cienkich przewodów, czerwony i czarny to zasilanie. Przy założonym kole podłącz pod te 2 przewody jakieś zasilanie ok 4-5V i obracaj powoli kołem, sprawdzaj zmiany napięcia pomiędzy poszczególnymi, pozostałymi, 3 przewodami, a masą (czarnym) :smile: Mam nadzieje że nic nie pogmatwałem..

Anonymous - Pon 23 Paź, 2017

Na zdjęciu widzę ciemniejsze uzwojenia. Może to wina oświetlenia.
Żaden magnes nie jest ukruszony?

gienek333 - Pon 23 Paź, 2017

Może to nie wina silnika, tylko baterii?
ajs - Pon 23 Paź, 2017

Przepikaj wszystkie przewody do obudowy silnika, najlepiej złożonego, może być przebicie, które powoduje zakłócenia w pracy silnika.
fish3rm4n - Pon 23 Paź, 2017

zeeltom napisał/a:
Na zdjęciu widzę ciemniejsze uzwojenia. Może to wina oświetlenia.
Żaden magnes nie jest ukruszony?

Jest tam pare ciemniejszych magnesów wewnątrz koła ale żaden nie jest ukruszony.
Dzień wcześniej skuter chodził normalnie,nie widzę też żadnego usmolonego lub przetartego przewodu.

Anonymous - Pon 23 Paź, 2017

A co z łożyskami koła? Może pod obciążeniem coś złego się dzieje?
fish3rm4n - Pon 23 Paź, 2017

zeeltom napisał/a:
A co z łożyskami koła? Może pod obciążeniem coś złego się dzieje?

Kółko kręci się bez oporu i bez odczuwalnych luzów

WojtekErnest - Wto 24 Paź, 2017
Temat postu: Re: problem z silnikiem w tylnym kole skutera
fish3rm4n napisał/a:
...,wprawiając skuter w wibracje(wskaznik naładowania bateri też zwariował skacząc energicznie).Kółko rozkręciłem ale nie znalazłem s

A sprawdzałeś aku pod obciążeniem i w czasie WSTRZASOW ?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group