To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Dział dla początkujących - Lampka 5x Cree LED. Inny włącznik

Pietros - Czw 26 Paź, 2017
Temat postu: Lampka 5x Cree LED. Inny włącznik
Witam
mam dwa pytania.
1) Czy ten zestaw poniżej będzie działać (czy wszystko dobrze dobrałem)
2) Czy można zamontować na kablu pomiędzy baterią a lampką inny włącznik? Np. taki jak w linku poniżej.
LAMPKA 5 X CREE LED
ŁADOWARKA 8,4V
BATERIA 13200mAh

WŁĄCZNIK HEBELKOWY 10A/250VAC

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

djmarcin56 - Pią 27 Paź, 2017

Ładowarkę masz już w zestawie z lampką a sam pakiecik kup w polsce lub zamów sobie obudowę od solarstorma i wkładaj tam ogniwa ;)
Pietros - Pią 27 Paź, 2017

Lampkę już miałem wcześniej. A przed chwilą kupiłem taki secik Bateria + ładowarka do niej.

Ale teraz co z tym włącznikiem? Mam na coś uważać przy zakupie? Nadaje się każdy? No i czym mogę natrafić na jakieś utrudnienia przy montażu?

Aleksander_2 - Pią 27 Paź, 2017

tu jest o wiele taniej i cały zestaw

https://www.ebay.co.uk/p/...5.c100005.m1851

Pietros - Pią 27 Paź, 2017

Aleksander_2 napisał/a:
tu jest o wiele taniej i cały zestaw

No dzięki ale już po malinach ;)

Bardziej interesuje mnie ten włącznik. Może ktoś mi coś doradzić?

sirgregs - Pią 27 Paź, 2017

A co Ty chcesz tym włącznikiem robić?
Przecież lampka ma włącznik w głowicy.

Pietros - Pią 27 Paź, 2017

Tak, zgadza się. Lampka będzie jednak zamontowana w innej obudowie i nie będę miał dostępu do tego włącznika o którym piszesz dlatego potrzebuje włącznik w innym miejscu.
Stanowi to jakiś problem? Czy wystarczy przeciąć, odizolować, zamontować nowy włącznik na kablu pomiędzy lampką a bateria i zailozować taśmą?

KrzysiekEV - Pią 27 Paź, 2017

Po podaniu zasilania zapali się tylko LED na lampce , żeby zaświeciła trzeba nacisnąć guzik na lampce.
Morze jakby dodać kondensatorek na styki guziczka to by odpalała od razu .

Pietros - Pią 27 Paź, 2017

No to zła wiadomość... A jak bym wymontował ten guzik na lampce? I podłączył bezpośrednio z baterią a po drodze dał włącznik?
KrzysiekEV - Pią 27 Paź, 2017

Jak będziesz miał lampkę to będzie wiadomo jak się zachowuje po podpięciu do zasilania .
Morze akurat ta startuje sama ale na 99% nie powinna , guziczek w lampce załącza sterownik i lepiej nic tam nie gmerać .
Z ciekawości dam kondensatorek na guziku czy zadziała .

Pietros - Sob 28 Paź, 2017

KrzysiekEV napisał/a:
Z ciekawości dam kondensatorek na guziku czy zadziała .

Jak byś mógł sprawdzić to był bym wdzięczny :)

darol - Pon 06 Lis, 2017

Pietros napisał/a:
No to zła wiadomość... A jak bym wymontował ten guzik na lampce? I podłączył bezpośrednio z baterią a po drodze dał włącznik?

Takie lampki sterowane są tzw. microswitchem działającym jak przycisk chwilowy. Sterowanie przerwą zasilania tak jak np. w convoyach tu odpada. Lampka ma stale podane napięcie, a switch steruje włączaniem, wyłączaniem i trybami. Ja u siebie w podobnie sterowanej lampce zastosowałem coś takiego https://www.banggood.com/...ur_warehouse=CN Wywaliłem "dupkę", są tam dwa przewody, które podłączyłem równolegle do switcha w latarce. Moduł z włącznikiem zapiąłem taśmą z rzepem przy manetce tak bym mógł obsługiwać lampkę praktycznie bez odrywania ręki od chwytu. To mój mod https://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=17042 na jednej z fotek koło licznika widać ten włącznik.

KrzysiekEV - Pon 06 Lis, 2017

Kondensatorek na guziku działa i załącza na pierwszy tryb 100% , trzeba dać 47 uF bo mniejszy nie reaguję.
Na kondensatorku 4,8V czyli można dac jakiś malutki SMD z płyty głównej (2x 22uf albo 4x 10uF).

sunman - Pon 06 Lis, 2017

LAMPKA 5 X CREE LED , Ta lampka ma jakies zabezpiecznie termiczne w sobie wbudowane ? Kupilem ja w Nexunie i sprawdzalem ile wytrzmuje na dolaczoej bateri (71min) i pod czas tego tesu w pokoju lampka byla tak goraca ze nie dal sie jej trzymac w rekach.
djmarcin56 - Wto 07 Lis, 2017

Zabezpieczenie to zapewne używanie w czasie jazdy gdzie obieg powietrza podczas jazdy ją schładza ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group