To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Konstrukcje własne - Kona Stinky Nine

Stanek271 - Pon 29 Sty, 2018

Fajna maszyna.
Jaka jest szerokość skrzynki na baterie, nie przeszkadza w jeździe?

ICE - Pon 29 Sty, 2018
Temat postu: Re: Kona Stinky Nine
Stanek271, Info na temat skrzynki w pierwszym poście

Ebisef napisał/a:


Najciekawszy w całej konstrukcji jest fakt, że w ramie udało mi się upchnąć aż 180 ogniw 18650.
Cała sztuczka polega na tym, że ogniwa są ułożone w dwóch rzędach a obudowa ma szerokość 150mm.
Z uwagi na amortyzator/damper, obudowa zaczyna się dalej niż w standardowych rozwiązaniach z ramą typu hardtail.
Dlatego też taka szerokość obudowy nie wpływa negatywnie na jazdę .

Stanek271 - Pon 29 Sty, 2018

O.K dzięki, ale bardziej chodziło mi o odczucia po przejechaniu ileś tam kilometrów, bo wiadomo , że z początku inaczej się wszystko odbiera.
Cezar38 - Wto 30 Sty, 2018

Czy rower i wahacz nie dostaje w kość od takiej konfiguracji napędowej? Czyta się na forum to tu to tam o różnych problemach wytrzymałościowych w takich mocnych elektrykach?
Ebisef - Nie 25 Lut, 2018

Cezar38 napisał/a:
Czy rower i wahacz nie dostaje w kość od takiej konfiguracji napędowej? Czyta się na forum to tu to tam o różnych problemach wytrzymałościowych w takich mocnych elektrykach?

Zwróć uwagę jak solidny jest wahacz w tej ramie.
Przy wyborze ramy pod tego ebika kierowałem się głównie konstrukcją wahacza oraz przeznaczeniem roweru. Według mnie nie wystarczy aby rower był fullem. Jak bym władował tyle sprzętu w zwykłego fulla z jakimś subtelnym damperkiem i wiotkim wahaczem to bym go rozszarpał. Tak też się stało z moim pierwszym rowerem w którego władowałem 3kW :D .
Na tej kilkunastoletniej konie zrobiłem już kilka tysięcy i cały czas dobrze się trzyma. A ja nie mam w zwyczaju jeździć ebikiem po prostych ścieżkach. Solidnie katuje ją w terenie :D

Ebisef - Nie 25 Lut, 2018

Stanek271 napisał/a:
O.K dzięki, ale bardziej chodziło mi o odczucia po przejechaniu ileś tam kilometrów, bo wiadomo , że z początku inaczej się wszystko odbiera.

Skrzynka o szerokości 150mm w tym rowerze jest o wiele mniej odczuwalna niż skrzynka o szerokości 119mm w tym projekcie: Poison 3kW
A to dzięki temu, że zaczyna się ona ok 100mm dalej. Skrzynka w poisonie była odczuwalna tylko w okolicy ud, tutaj nie ma tego problemu.

Dudus2002 - Czw 01 Mar, 2018

A jak zamocowałeś sabka to musiałeś odcinać te boki mocujące ?
acmen - Wto 08 Maj, 2018

Jak wyizolowałeś podłączenie +/- i faz do Sabvotona? Właśnie zabieram się do podmiany GT1500 na Sabvotona i szukam rozwiązania na problem zwarcia przez wywrotkę np. do kałuży.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group