To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Sprzedam, oddam - wyrównywarka do ogniw li-ion

glebor - Sob 04 Lis, 2017
Temat postu: wyrównywarka do ogniw li-ion
Witam. Przedstawiam wyrównywarkę do testowania ogniw li-ion. Całość to koszyki na 20 sztuk ogniw połączone równolegle względem siebie na przewodach 0,75 pomiędzy koszykami. Możemy wypełnić koszyki ogniwami +/- 0,4V równości, potem mocniejszą ładowarką modelarską rozładować cały pakiet do napięcia 3V i naładować w tryb storage, odłożyć na około 2 godziny, po tym czasie jak sie uleżą i wyrównają, doładować jeszcze raz do trybu storage i z tego co patrzyłem równość multimetrem do 0,001V więc idealnie nadają się do testowania na sztuki. Kable są na tyle cienkie, że pomiędzy ogniwami nie ma dużych prądów, ale w procesie 3 godzinnego ładowania bez problemu się równają.

Ja posiadam miernik 32 kanałowy arduino własnej konstrukcji, równam akumulatory takim sanym sposobem, tylko na wersji pod 32 ogniwa do ładowania, także ta wyrównywarka na 20 ogniw już nie jest mi potrzebna i sprzedaję po kosztach. Koszyki ~5zł/szt * 20 = 100zł, sklejka 10zł, sróby, przewodzik i kostka ok 10zł wyszła, wiec sumarycznie za 120zł oddam. Komuś na pewno posłuży, kto testuje ogniwa z demontażu. Ja mam teraz 32 kanały po 1-10A discharge i dokładność skalibrowaną do 3 miejsca, lepiej to chodzi, niż mój icharger 4010 DUO...


bartoslaw - Nie 05 Lis, 2017

Biorę. Reszta na priv.
glebor - Wto 07 Lis, 2017

Nie aktualne


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group