To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Napęd z silnikiem poza kołem - Bafang 750W - subiektywna opinia po 200km

Mikkonen - Sob 11 Lis, 2017

No to nie masz czego żałować bo koszt dostawy z UE to 42 dolary więc niewiele mniej niż zapłaciłeś cła. A VATu nie doliczyli ?

Ps. ja zamówiłem dziś poprzez sellers shipping (z niemiec). Jak dojdzie dam znać.

leszcz - Sob 11 Lis, 2017

Bardzo fajna zabawka ale cena dla szlachty.
W tej cenie jest porządny dd z ogniwami do aku...

smdrwf12300 - Nie 12 Lis, 2017

Cena jak cena ... pamiętam ze pare lat temu tyle kosztowały silniki DD ... jest popyt to i cena jest taka ... nie bedzie popytu jak teraz na silniki DD to pewnie cena spadnie i na Centralne.W tym roku na Korsyce widziałem pełno punktów bezobsługowych wypożyczalni rowerów elektrycznych ( królował Bosch centralny ) ... logujesz sie do aplikacji podajesz numer Karty kredytowej płacisz i kłodka na bluetooth otwiera ci naładowany rower ... i to jest też odpowiedz dlaczego mamy taki wylew "tanich" rowerow z DD na róznych serwisach aukcyjnych ... bo zamożniejsza część Europy przechodzi na Centralne i wyzbywa się starego sprzętu.
Mikkonen - Nie 12 Lis, 2017

A niby taki NC + kontroler + manetki, przyciski, bzdety, zaplatanie, blokady osi, to ile kosztuje ? 300zł mniej ? Różnica w cenie wcale duża nie jest. W jakości jazdy i uniwersalności owszem. Porównując, nie mam na myśli konstrukcji typu Falcon bo to inna liga, i to są konstrukcje dla szlachty :)
furman - Nie 12 Lis, 2017

Mikkonen napisał/a:
No to nie masz czego żałować bo koszt dostawy z UE to 42 dolary więc niewiele mniej niż zapłaciłeś cła. A VATu nie doliczyli ?

Ps. ja zamówiłem dziś poprzez sellers shipping (z niemiec). Jak dojdzie dam znać.


Mam nadzieje, ze żaden nadgorliwy celnik nie czyta tego forum. Przyjechał PAN kurier i przekazał paczkę oklejoną przez urząd celny. Na kwiatach była w/w kwota opłat, a w papierach od chińczyka opis zawartości paczki dość ogólny z cena promocyjną. :wink:
Przepraszam za ortografię pisane z tel. w niesprzyjających okolicznościach.
Sprytni ci Chińczycy, nie dziwne że są potęgą gospodarczą.

smdrwf12300 - Nie 12 Lis, 2017

Pewnie czytaja fora :) i przeswietlaja paczki i na szczęscie nie na wszytkim się znają.Problemem dla mnie jest to iz darmowa wysyłka z Chin to min 2-3 tygodnie a czasami i 2 miesiące ... a z EU max po 3 dniach mam w domu.
Scuda - Nie 12 Lis, 2017

Czy moze ktos polecić sprzedającego z aliexpress z bafangiem bbs hd ? Chodzi o wysylkę jak kolega zalozyciel tematu czyli z EU a dokładnie z niemiec.
edit: czy mi sie wydaje ze te bafangi bbs hd 1000w niedawno kosztowaly 400usd a teraz ponad 600 ?

Leszek11 - Pon 13 Lis, 2017

Ja we wrześniu kupowałem tutaj https://www.alibaba.com/p....205fa0a2KilvcE
Mój zestaw to 750W wraz z baterią DS-6 LG 3200 (3C) 48V/16AH
Wszystko razem wyniosło 760$ plus 320 zł podatek Vat z cłem

smdrwf12300 - Pon 13 Lis, 2017

Tak widze że tych Bafangów jest całkiem sporo na forum ... chyba już więcej niż Falconów :) )
Eryk1000 - Pon 13 Lis, 2017

Bafang niczego sobie. Już kilka jeździ w mojej okolicy i bardzo to fajne. Mało kg do rowera i można dalej szaleć bez obawy rozwalania tylniej obręczy. Montaż też bardzo prosty. Jedyna wada to przekładnia, kiedyś pewnie się posypie, łańcuch i kaseta też mocno dostają w kość :/
Leszek11 - Pon 13 Lis, 2017

Eryk1000 napisał/a:
Jedyna wada to przekładnia, kiedyś pewnie się posypie, łańcuch i kaseta też mocno dostają w kość :/


Wiele zależy zapewne od techniki jazdy jak i zaprogramowania ustawień sterownika. W Stanach model tego silnika jest bardzo popularny a użytkownicy twierdza, że ustawienia fabryczne to zabójstwo dla sterownika i silnika.

smdrwf12300 - Pon 13 Lis, 2017

To że padnie łancuch i kaseta to oczywiste :) ... ja ma ustawiony bardzo wolny start i "PAS" działa chyba po jednym obrodzie korby .W pierwszych modelach Boscha było zalecane startowanie z "buta" i dopiero po tym jak sie rowerek rozpedzil "leciutko" dodawanie wspomagania.Modeluje własnie osłone pod silnik zeby nie zbierało się tam błoto i chyba zrobie miejsce na dętkę i pompke.Jak wyjdzie cos fajnego to wkleje zdjecie :)
Mikkonen - Pon 13 Lis, 2017

Jak zrobisz projekt to się podziel koniecznie, też mi to po głowie chodziło, ale ja nie mam jeszcze silnika więc to dalszy plan :)
Scuda - Pon 13 Lis, 2017

Panowie czy wiecie czy dostane kabelek konfiguracyjny razem z "kitem" bafanga ? czy trzeba oddzielnie dokupowac ?
Eryk1000 - Pon 13 Lis, 2017

Seryjnie kabelka z zestawem nie dają, trzeba dorobić lub kupić gotowy


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group