To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Napęd z silnikiem poza kołem - Bafang 750W - subiektywna opinia po 200km

furman - Śro 07 Lut, 2018

Masz w nim osobne wyjście z silnika na czujnik uruchomienia przerzutki i przednie oświetlenie?
leszcz - Śro 07 Lut, 2018

Jest pod aku oraz dwie wtyczki 3 i 8 pin więc to starszy model?
furman - Czw 08 Lut, 2018

na to wychodzi. Ktoś z forum brał od innego sprzedawcy z alli i miał te wyjscia w bbs02 :sad:
Krakusik - Czw 08 Lut, 2018

Ja zamówiłem tutaj https://pl.aliexpress.com/item/48V750W-8FUN-mid-drive-motor-wholesale-center-motort-Bafang-BBS02-MOTOR/32658074742.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.v59s57
wersja z dodatkowymi 2 kabelkami, polecam czas realizacji ok. 1,5 tygodnia

leszcz - Pią 09 Lut, 2018

Krakusik napisał/a:
Ja zamówiłem tutaj https://pl.aliexpress.com/item/48V750W-8FUN-mid-drive-motor-wholesale-center-motort-Bafang-BBS02-MOTOR/32658074742.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.v59s57
wersja z dodatkowymi 2 kabelkami, polecam czas realizacji ok. 1,5 tygodnia


Ale którą opcją wysyłki i czy z cłem i za ile w sumie?

YesS - Pią 09 Lut, 2018

Wysyłka kurierem DHL lub Fedex to cło i podatek zapłacisz.
Jeżeli oferują wysyłkę jako " Seller's Shipping Method" i jest ona sporo droższa od innych form to podatki są wliczone ale zazwyczaj jest to opisane.

henio - Pią 09 Lut, 2018

Napiszcie proszę swoje opinie o silniku jak w temacie BAFANG ( nie koniecznie 750W, może być więcej lub mniej wat) ale po minimum 5000 km. Jak to się sprawuje przy dużych przebiegach?
leszcz - Pią 09 Lut, 2018

na yt koleś po 6000 cośtam smaruje tylko czymśtam bo hałasuje ponoć
https://www.youtube.com/watch?v=8d914aeJWYE

borsuk - Pią 09 Lut, 2018

henio napisał/a:
Napiszcie proszę swoje opinie o silniku jak w temacie BAFANG ( nie koniecznie 750W, może być więcej lub mniej wat) ale po minimum 5000 km. Jak to się sprawuje przy dużych przebiegach?

Nie tylko przebieg się liczy ale sposób eksploatacji. Mnie po ok.3000 w górach w tym ok.100 km w pionie BBS01 350W zaczął mocno hałasować. Teraz leży i czeka :) , nie chce mi się do niego zajrzeć bo w międzyczasie kupiłem mocniejszy.

Krakusik - Pią 09 Lut, 2018

leszcz napisał/a:
Krakusik napisał/a:
Ja zamówiłem tutaj https://pl.aliexpress.com/item/48V750W-8FUN-mid-drive-motor-wholesale-center-motort-Bafang-BBS02-MOTOR/32658074742.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.v59s57
wersja z dodatkowymi 2 kabelkami, polecam czas realizacji ok. 1,5 tygodnia


Ale którą opcją wysyłki i czy z cłem i za ile w sumie?

Wysyłka z Chin, zapłaciłem tylko vat od kwoty zadeklarowanej przez Chińczyka ok. 160 zł.

henio - Pią 09 Lut, 2018

borsuk napisał/a:
henio napisał/a:
Napiszcie proszę swoje opinie o silniku jak w temacie BAFANG ( nie koniecznie 750W, może być więcej lub mniej wat) ale po minimum 5000 km. Jak to się sprawuje przy dużych przebiegach?

Nie tylko przebieg się liczy ale sposób eksploatacji. Mnie po ok.3000 w górach w tym ok.100 km w pionie BBS01 350W zaczął mocno hałasować. Teraz leży i czeka :) , nie chce mi się do niego zajrzeć bo w międzyczasie kupiłem mocniejszy.


No właśnie, a chłopaki w tym temacie kozaczą i zachłystują się, że centralny napęd taki dobry.

klient napisał/a:
Każdy wie doskonale, że mid Bafanga jest the best! :smile:
Tylko ludzie wstydzą się do tego przyznać i wożą kilogramy złomu w tylnym kole :smile:


Nie posłuchali zawczasu Tasa. Od 13 minuty mówi o napędach centralnych jak to się rypie:

https://www.youtube.com/watch?v=TqHgRJB_nP8

Pavyan - Pią 09 Lut, 2018

He, he... i sam buduje kilku-kilowatowego mida :grin:
Zresztą jestem bardzo ciekaw postępów, a najbardziej końcowego efektu i wrażeń z użytkowania - niestety zastój w pracach się przedłuża; Tas nic nowego nie pisze w temacie poświęconym swej mocarnej konstrukcji.
Faktem jest jednak, że to będzie napęd "bezpośredni", z osi centralnego silnika - bez tych pośrednich plastykowych trybików i wałków, czyli kolejnych stopni przełożenia.

madejp - Pią 09 Lut, 2018

Tam tas nie mówi tego jednoznacznie, ale mówi głównie o zastosowaniu typu śmiganie po górach. A silnik centralny sprawdza się raczej do spacerów po lasach i górach - czyli tam, gdzie potrzebujesz dużego momentu przy niskich obrotach. A to, że się zacznie szwankować po 100km w pionie - taka natura i trzeb się z tym liczyć.
Ale dla Ciebie tak, silnik centralny się nie nadaje. Ty masz watowice, a im mocniejszy silnik centralny tym są większe problemy z nim. Do tego najmocniejsze to raptem marny 1kw i w sumie się dziwię, dlaczego się nimi interesujesz? :)

henio - Pią 09 Lut, 2018

madejp napisał/a:

(...)
Ale dla Ciebie tak, silnik centralny się nie nadaje. Ty masz watowice, a im mocniejszy silnik centralny tym są większe problemy z nim. Do tego najmocniejsze to raptem marny 1kw i w sumie się dziwię, dlaczego się nimi interesujesz? :)


Bo została w tym temacie obrażona MOC TYLNEGO KOŁA :mrgreen:

ForzaNapoli - Sob 10 Lut, 2018

Na y-t obejrzalem wszystkie filmy co bafanga . Nikt nienarzeka na bbs03 1000W. Kupilem taki i lezy juz miesiac czekajac na reszte gratow do zrobienia baterii.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group