To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Nowości EV - Hulajnogi elektryczne na zamówienie

Yin - Nie 12 Lis, 2017

wit napisał/a:
Ma siodełko, ma silnik około 1kW - jest formalnie motorowerem elektrycznym. ...
Taka "niby hulajnoga" z daleka krzyczy -jestem wielka masywna jestem inna.

A taki falcon to już nie ;) I jedno i drugie nagina przepisy dokładnie tak samo.

wit - Nie 12 Lis, 2017

usunięto - usunięto -nie lubię ingerenci -co się raz zdarzyło może się powtarzać -osunięto treść wypowiedzi.
Yin - Nie 12 Lis, 2017

I chodzi o to by stan tego czym są nie był egzekwowany możliwie długo ;)
wit - Nie 12 Lis, 2017

................... zdrastwoj Towriszcz
Yin - Pon 13 Lis, 2017

wit napisał/a:
wiec trzeba żeby rower choć wyglądał jak rower a hulajnoga jak hulajnoga.
silniki -choć mocne małe gabarytowo -aku w ramę - czego nie widać -tego za łatwo się nie czepią...



Jeśli będzie odgórny prikaz to czepiać się będą nawet dynama w piaście.

wit napisał/a:

No i nie wypada wyprzedzać rowerem radiowozów jadących na sygnale...


Oczywista oczywistość:)

wit napisał/a:

z ciekawostek widziałem mandat prawie zwykłym rowerem -to jest poziomym w górach -bez silnika -za przekroczenie prędkości -100 kilka km na suszarce...

Mnie do poziomek namawiać nie trzeba ;)

Redaktor1966 - Pon 13 Lis, 2017

"No i nie wypada wyprzedzać rowerem radiowozów jadących na sygnale..."
No a tak kulturalnie - w ciągu ułamka sekundy?... ;)

Stanek271 - Pon 08 Sty, 2018

Czy są możliwe inne konfiguracje tej hulajnogi np. z wiekszym zasiegiem maksymalnym?
VELEX - Sob 06 Kwi, 2019

Prawo o ruchu drogowym i kodeks drogowy jasno określa jakie pojazdy mogą poruszać się po drodze publicznej. Warto zauważyć, że obecnie mamy już rower elektryczny, motorower elektryczny i motocykl elektryczny. Niestety nie mamy hulajnogi elektrycznej i wiele innych wynalazków jak np. "deska elektryczna" itp
Obecnie trwają prace nad dopuszczeniem do ruch pojazdów transportu osobistego ale nadal nic się nie zmieniło, więc hulajnoga elektryczna jeździ nielegalnie.
Jeśli chodzi o model pokazano na początku tego wątku, to w świetle obowiązujących przepisów motorower. Co za tym idzie musi posiadać homologację i zostać zarejestrowany. Podobne modele na rynku już są dostępna jak na przykład VELEX model EGREEN. Posiada homologację więc musimy go zarejestrować i wykupić OC komunikacyjne. Rejestracja ok. 115 zł a OC ok. 80 zł.
Ja polecam wersję z homologacją. Kupienie tańszej wersji bez homologacji może skończyć się, że będzie można nią jeździć tylko po własnym podwórku.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group