To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Dział dla początkujących - Torba na akumulator RAPID

Scuda - Nie 12 Lis, 2017
Temat postu: Torba na akumulator RAPID
Czy ktoś miał, widział, testował torbe w ramę RAPID ze sklepu ebiker ?
Cena to 190. Wg mnie cena jest ok, bo nie chce sie bawic w laminowanie.
Najbardziej mnie zastanawia czy nie bedzie mi "dyndała" w mocnym terenie.
Dodaje zdjęcie gdyby ktoś nie wiedział o jaka torbe chodzi.

xyz2a - Nie 12 Lis, 2017

Po pierwszym sezonie się trochę zniszczy a po drugim ją wyrzucisz. Jeśli nie czujesz się na siłach z robieniem własnej skrzynki to dołóż drugie tyle i zamów gotową.
Ja gdybym wiedział ile jest zabawy z robieniem własnej skrzynki jeszcze przed tym jak ją zrobiłem to wolałbym zamówić.

atomek1000 - Nie 12 Lis, 2017

Na filmiku promocyjnym na YouTube po jednej przejażdżce oderwały się górne pasy mocujące.
piotrrs11 - Pon 13 Lis, 2017

Przez 2 sezony męczyłem podobną torbę od em3v czy jakoś tak.
Pomieściła akumulator 16s3p zrobiony z hardcase plus duża przetwornica 12V i kilka mniejszych.

Co do mocowań to trzymały przez całyczas bezbłędnie, ciężar baterii opierał się na ramie co po pewnym czasie skutkowało wybijaniem dziur w torbie przez rogi baterii z hobbyking. Po upchnięciu do wewnątrz szmatek do zabezpieczenia torba dawała radę.

Jeśli chcesz się pobawić to możesz kupić ale tak jak koledzy mówią nie będzie to wieczne, szczególnie jeśli na wstępie dobrze nie zadbasz o montaż.

WojtekErnest - Wto 14 Lis, 2017

piotrrs1 napisał/a:
...baterii opierał się na ramie co po pewnym czasie skutkowało wybijaniem dziur w torbie przez rogi baterii z hobbyking. Po upchnięciu do wewnątrz szmatek do zabezpieczenia torba dawała radę.
.

To jedna z metod prowadzacych do ... pożaru.

piotrrs11 - Wto 14 Lis, 2017

WojtekErnest napisał/a:
piotrrs1 napisał/a:
...baterii opierał się na ramie co po pewnym czasie skutkowało wybijaniem dziur w torbie przez rogi baterii z hobbyking. Po upchnięciu do wewnątrz szmatek do zabezpieczenia torba dawała radę.
.

To jedna z metod prowadzacych do ... pożaru.


Rozwiń proszę swoją myśl

WojtekErnest - Wto 14 Lis, 2017

cyt "wybijaniem dziur w torbie przez rogi baterii z hobbyking" czyli możliwość uszkodzenia rogu baterii, jej przemieszczania się. Nadto ew kazdy upadek to zwiększone prawdopodobieństwo
uszkodzeń.
A od tego niezbyt daleka droga do jej grożnego uszkodzenia/sciśniecia/zwarcia.

piotrrs11 - Wto 14 Lis, 2017

WojtekErnest napisał/a:
cyt "wybijaniem dziur w torbie przez rogi baterii z hobbyking" czyli możliwość uszkodzenia rogu baterii, jej przemieszczania się. Nadto ew kazdy upadek to zwiększone prawdopodobieństwo
uszkodzeń.
A od tego niezbyt daleka droga do jej grożnego uszkodzenia/sciśniecia/zwarcia.



Dlatego właśnie napisałem o odpowiednim opakowaniu już i tak fabrycznie opakowanych ogniw hardcase zamiast wrzucać luzem

eot

Majster - Wto 14 Lis, 2017

Nie polecam. Po pierwszej jeździe puściły 2 pasy mocujące, są przyszyte bez żadnego wzmocnienia. Trzeba użyć dodatkowych pasów aby było dobrze. Materiał wokół gniazda ładowania odchodzi, a sama zaślepka jest luźna. Jeśli chcesz rozwijać prędkości większe niż 30 km/h, lepiej zamów skrzynię.
pigmej181 - Wto 14 Lis, 2017

Jeśli mogę coś dodać od siebie to ja rozwiązałem problem kupując bagażnik montowany pod sztycę od siodełka, na bagażnik torba w torbie forma z plexy a w środku bateria
Yin - Śro 15 Lis, 2017

W tym roku rozbierałem jednego starego hardcase z HK bo był już na wykończeniu - spuchł tak że porozrywał plastiki. Rozebrałem go na pojedyncze cele które w ramach eksperymentu / utylizacji:

- Przestrzeliłem z wiatrówki
- Zmiażdżyłem cegłą
- Nakłułem deską z gwoździem ( coś takiego kiedyś wrzucał też chyba Tas)
- Wrzuciłem przebite ogniwo do kałuży

Wszystko przeszło bez żadnego zapłonu. Efekt przyniosło przebicie całości gwoździem i zostawienie go w celi. Więc ryzyko zapłonu przy kraksie jest imho małe, no ale zawsze można mieć pecha ;)

xyz2a - Śro 15 Lis, 2017

Ilu letni ten hardcese że spuchł?
Yin - Nie 19 Lis, 2017

Hmm ciężko powiedzieć, w 2014 kupiłem go od kolegi Toft a wcześniej był chyba używany. Toft pamiętasz? :)
Anonymous - Pon 20 Lis, 2017

Xxx
wladek312 - Pon 20 Lis, 2017

Też szukam solidnej sakwy w trójkąt w której zmieści się pakiet 16s6p, ta sakwa authora jest dość wąska bo tylko 4,5cm. ale znalazłem coś ciekawego na aliexpres link


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group