To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Dział dla początkujących - Hałas silnika/sterownika BLDC z hallami i bez

Scuda - Sob 18 Lis, 2017
Temat postu: Hałas silnika/sterownika BLDC z hallami i bez
Chciałem zmontować 250-500w silnik w przednie lub tylnie koło. Chciałbym uniknąć charakterystycznego dzwięku tramwajowego. Czy silniki bldc bez halli są bardziej ciche niz te z hallami ? Czy moze wybrać silnik DC aby bezszelestnie się poruszał ? I czy silniki przekładniowe są dużo głośniejsze ?
tas - Sob 18 Lis, 2017

przy prędkościach typowych dla silników przekładniowych te są ciche. Nie buczą, dźwięk można porównać do mruczenia. Ogólnie to raczej nie masz się czego obawiać.
Scuda - Nie 19 Lis, 2017

A co z silnikami z hallami i bez jest roznica w dzwieku ? Czy jezeli nie ma halli to sterownik jest cichy ?
Anonymous - Nie 19 Lis, 2017

Cichy, to będziesz miał na sterowniku sinus.
W jakąś wyjątkową strefę ciszy chcesz wjeżdżać?

Anonymous - Nie 19 Lis, 2017

Xxx
Scuda - Nie 19 Lis, 2017

Chodzi o to, ze sasiad ma fabryczny rower elektryczny jakis gazelle albo cos w tym stylu i jak on jedzie na nim to slychac go Z 100 metrow, jakby jakis melex jechal. Nie musi to byc bezglosny zestaw calkowicie, tylko zeby nie meczyl tak w lesie jak wyzej wspomniany pojazd :) Zeeltom czy sinus do tak slabych silnikow jest drogi ?
tas - Nie 19 Lis, 2017

On chyba ma awarię tego roweru :P
Normalne elektryki się tak nie zachowują.

borsuk - Pon 20 Lis, 2017

Scuda napisał/a:
A co z silnikami z hallami i bez jest roznica w dzwieku ? Czy jezeli nie ma halli to sterownik jest cichy ?

Silnik przekładniowy 250W zawierający halle podłączyłem do kontrolera bezhallowego i był dużo głośniejszy.
Było to na tyle denerwujace, że szybko wymieniłem go na kontroler z obsługą halli.

Anonymous - Pon 20 Lis, 2017

Sinus nie jest tragicznie drogi. Trzeba trafić dobrego sprzedawcę ;)
Scuda - Pon 20 Lis, 2017

zeeltom kupiłem juz u glebora sztukę.
Tas chyba napewno sąsiad miał usterkę bo dziś jechał i nie było nic slychać a napewno jechał na manetce :) )

przenikanie - Śro 22 Lis, 2017

Tylko że sinus chodzi z hallami. I tylko sprawnymi. Mam wolny sinus w garażu i to jest najlepszy (bo najszybszy) tester sprawności halli w silniku. Silnik chodzi? Jest ok. Nie? To hall się uwalił albo przewody. Zawsze mam podobne silniki z tymi samymi wyprowadzeniami, więc diagnostyka jest prosta i trwa kilka minut.
Tylko warto wiedzieć, że sinus z reguły nie ma samonauki, więc jest opcja, że trzeba trochę kabelków poprzełączać, jak się producentowi silnika kolory kabelków nie zgadzają ze standardem.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group