To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Oświetlenie, przetwornice DC/DC, manetki, panele słoneczne, itp. - Jaka mocna przetwornica do zasilania halogenu HID

Przemek - Wto 28 Lis, 2017

no i zrobiłem baterie i wszystko pięknie świeci, wiec lutuję kable żeby jakoś to zapiąć i podłączyć sterowanie i nagle zonk kabel wtyczki wyjścia balastu dynda se, patrze na przewód a tam wystaje tylko jeden drucik, cholerne chinole... poprawiam kabel podłączam pod przetwornice bez baterii i cach - włącza sie natychmiast :evil: no qurrw...A
morał taki że jak coś chińskiego nie działa na początku to nie znaczy że nie zadziała na końcu :roll: , prawo chińskiego myśliciela Murphiego
jak zamontuję na kole to dam zdjęcia bo efekt przerósł moje oczekiwania 400- 500 m i widać koleżkę jak szwenda się z psem po polach :shock:

Przemek - Sob 02 Gru, 2017

no i niestety przetwornica nie dała rady po którymś tam włączeniu odparowały ścieżki

no i pytanie czy ten kształt zygzaka ma znaczenie ? czy jak połączę to drucikiem np. ze skrętki telefonicznej będzie to wystarczające ?

a więc zasilam id-a z osobnego akumulatora :???: mieć tyle ogniw a wozić kolejny aku to jakieś chore :cry:

zrobiłem aku 3s2p z moli 18650c mają 2000mah czyli razem 4ah co ciekawe według opisu producent dopuszcza rozładowanie do 2V na ogniwo chyba ze coś źle rozumiem wiec można powiedzieć że nim ogniwa sie rozładują to balast hida sam odetnie zasilanie poniżej 8V

a tak sprawują sie lampki

chińska co by kierowcy widzieli że jadę bo więcej z tego raczej niema światła


stare 8 x cree



no i hid



hid ma kiepski klosz co widać na zdjęciu, nie soczewkuje dobrze na większa odległość ale światła daje ze chejjjj

gienek333 - Sob 02 Gru, 2017

Te ścieżki to bezpiecznik.
Przemek - Sob 02 Gru, 2017

czyli mogę dolutować tam drucik ze skrętki? nie wiem ile on ma 0,25mm2 cy jakiś większej średnicy, co radzisz?
tas - Sob 02 Gru, 2017

Jeśli usuniesz bezpiecznik, a przetwornica się przeciąży i spali puści +BAT na wyjście. Będzie zapłon :)
Przemek - Sob 02 Gru, 2017

tas napisał/a:
Będzie zapłon :)

toś mnie pocieszył :shock:
czyli rozumiem że odpuścić sobie naprawę bo mogę zrobić sobie kuku pod górę

Passat_EQ - Sob 02 Gru, 2017

Daj stosowny bezpiecznik na zasilaniu przetwornicy jaki wynika z prawa ohna i bedzie git
WojtekErnest - Sob 02 Gru, 2017

Nic nie będzie git... Jest to przetwornica o za malym prądzie max, skoro juz doszlo do spalenia ścieżek.
Passat_EQ - Sob 02 Gru, 2017

WojtekErnest napisał/a:
Nic nie będzie git... Jest to przetwornica o za malym prądzie max, skoro juz doszlo do spalenia ścieżek.


Masz racje, zbyt pochopnie napisałem tego posta.
Oczywiscie przetwornica nie ogarnia i dlatego scieżka padła.
Moj wpis miał uchronic go przed zalutowaniem sciezki i wpieciem tego w rower.
Jesli miał taki plan to z bezpiecznikiem. Wtedy nie bedzie pożaru ale jesli bedzie fuckup to moze pojsc urzadzenie a po tym bezpiecznik.
Wojtek ma racje. Musisz kupic cos mocniejszego.

sirgregs - Sob 02 Gru, 2017

To raczej nie jest problem przetwornicy 12V 10A a dziadowskiego balastu (przetwornicy wysokiego napięcia HID)
Mam zestaw 35W HID i bez problemu odpala na zasilaczu 12V 5A.
Swoją drogą miałem lampkę z tym zestawem na zlocie ale blado wypadła przy żaróweczce 600W którą przywiózł gienek333 :mrgreen:

Passat_EQ - Nie 03 Gru, 2017

600w w jakiej technologii?:)
Przemek - Nie 03 Gru, 2017

no to nic przetwornica idzie na złom co by sobie faktycznie nie narobić problemu, co do szperacza Genka to przypomniał mi się wieczorny snop światła na torze,
Genek co to było aż żałuje że nie podszedłem pogadać

Yin - Nie 03 Gru, 2017

Ja poszedłem, mega lampka jesli dobrze pamiętam dorwana okazyjnie na złomie :) Banan po poświeceniu długo nie schodził mi z twarzy :)
Przemek - Nie 03 Gru, 2017

Yin napisał/a:
Ja poszedłem

Yin następnym razem jak będziesz widział coś ciekawego to puknij mnie w dekiel :)

ale dobra wracając do przetwornicy i odparowanego bezpiecznika może ktoś z was wie jaką miał/ ma wartość może był by sens wprowadzenia go na zewnątrz i zastosować rurkowy szklany ale o jakim amperażu a może mili amperażu ?

Passat_EQ - Nie 03 Gru, 2017

Do tego zmierzała moja rada o bezpieczniku.
Na pewno przetwornica jest za słaba skoro sie spalił fuse na płytce. Był zrobiony z miedzi wiec nie do konca działał tak jak bezpieczniki "rurkowe". Na mrozie mogłby nigdy nie paśc.
Jesli przetwornica ma 100W a Ty masz 50V z baterii to niby mozesz dac bezpiecznik 2A. Ja bym dał mniejszy zwłoczny 1A i zobaczył jak to zagra.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group