To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Konstrukcje własne - Gokart alu dla doroslego i dla dziecka

Saku - Czw 30 Lis, 2017
Temat postu: Gokart alu dla doroslego i dla dziecka
Postanowilem zrobic gokarta z tego co mi sie gdzies tam walalo :razz:

Kola kupilem juz bardzo dawno u germancow

Sterownik mialem ze szrotu w mini quadzie ktorego wyrwalem za 70zl bardzo fajny sterownik DC :mrgreen:

Rama to na ta chwile profile konstrukcyjne ktore tez mi zostaly z roboty, ale jestem z tego rozwiazania bardzo zadowolony bo dzieki nim mam mozliwosc szeregu regulacji, przesuwania.
Stwierdzilem ze to bardzo fajna rama tylko bede musial zrobic kilka wzmocnien do zwiekszenia stabilnosci i sztywnosci ramy.
Dzieki tej ramie wlasnie bede mogl przesuwac fotel, pedaly gazu i hamulca dopasowujac do siebie lub np syna :lol:

Silniki DC 2sztX500wMagma... myslalem ze beda cichsze... :neutral:


Narazie ramy nie zwezalem bo nie wiem jaki bedzie szeroki docelowo.



Zdjęcia na aukcje Allegro


Wszystko odpalilem na 48V tylko napotkalem maly problem, kable do sterownika przy podjazdach strasznie sie grzeje co z tym fantem? :roll: sterownik niby jest na 60v a tu sie poca kable przy 48v :shock:
Sterownik jest zalany wiec raczej przewodow nie ma jak zmienic. Teoretycznie moge sie tam dostac do srodka, ale nie wiem jak jest zbudowany i boje sie ze wydrapie cos jeszcze :???:

WojtekErnest - Pią 01 Gru, 2017
Temat postu: Re: Gokart alu dla doroslego i dla dziecka
Saku napisał/a:

Wszystko odpalilem na 48V tylko napotkalem maly problem, kable do sterownika przy podjazdach strasznie sie grzeje co z tym fantem? :roll: sterownik niby jest na 60v a tu sie poca kable przy 48v :shock:

One się generalnie 'pocą' od prądu. Jaki wtedy prąd płynie ?

Saku - Pią 15 Gru, 2017

Widzisz, nawet nie wpadlem by zobaczyc :oops:
Narazie rozebralem dziada i zaczynam go sklafac na nowo.
Nie zdawalem sobie sprawy ze bedzie taka petarda na tych silnikach i na 48V :mrgreen:
Jeatem pozytywnie zaskoczony :lol:

Kable wymienie na grubsze i zobacze ile ciagnie Amperow narazie zamontowalem fotelisko i mam docelowy wymiar.

Jestem na etapie dopracowywania ukladu kierowniczego :wink:


[url=https://www.galerieallegro.pl/]G

lobudek - Wto 02 Sty, 2018

Gokart już jeździ?
Saku - Wto 02 Sty, 2018

Jeszcze nie :wink:
Czekam na przekladnie kierownicza z ali...

lobudek - Wto 02 Sty, 2018

Co to za przekładnia?
Saku - Śro 03 Sty, 2018

a takie cos :

https://www.aliexpress.co...2311.0.0.3FsJ0o


:lol:
ciekawe co to przyjdzie :razz:

lobudek - Śro 03 Sty, 2018

Kiedyś szukałem takiej maglownicy do buggy. Szkoda, że cena wysyłki duża bo bym wziął.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group