To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Akumulatory żelowe i pochodne i ich ładowanie - akumulatory z samochodu

NaczelnyFilozof - Wto 05 Gru, 2017
Temat postu: akumulatory z samochodu
Na wstępie proszę o wyrozumiałość :mrgreen:

Składam rower elektryczny w oparciu o rower Wigry3. Zresztą nawet założyłem temat z postępu prac ale na razie pcoztą idą szprychy do koła 20 cali. Więc projekt stoi w miejscu.

No ale tak hipotetycznie. No generalnie jako nowicjusz to mam zamiar iść w proste żele 9A bo to prosty tani projekt.

A dlaczego nie użyć w podobnej cenie 3 akululatorów z matiz/tico? Aż 35A :smile: Przecie do tego giętarka i spawarka i fajną ramę można uspawać. Akumulatory jaknajniżej aby to nie miało tendencji do przewracania i jeździć ;-)

Czytam forum. Czytam. One nie mogą być często rozładowywane. Ale gdyby za każdym razem po każdej przejażdżce były doładowywane? Szybko taki akumulator wyzionie ducha?

Passat_EQ - Wto 05 Gru, 2017

To sa aku do rozruchu i do tego sie tylko nadają.
Maja byc rozładowywane 5 sekund a pozniej auto zasila alternator.
Znam goscia ktory miał elektrycznego peugota 106 na 10x 100Ah 12v aku.
Robił na nich 100km.
Po 10 ładowaniach juz tylko 80. Są cięzkie bo mają oddac duzo prądu w krótkim czasie, ale mają relatywnie mało energii zgromadzonej bo nie potrzebują jej duzo.
Moj aku w benzynie ma 12V i 460A rozruchu, co daje max 5500w mocy. Jesli odpalanie trwa 2 sekundy to moj rozrusznik zuzywa 3Wh na rozruch. To oznacza ze bateria przecietnego smartfona ma energie na 3 odpalenia 2.2L benzyny, tylko ze nie odda takiej mocy w tak krótkim czasie stąd gabarty ołowiowki.

Eryk1000 - Wto 05 Gru, 2017

Oj kolega musi jeszcze dużo poczytać forum ;) . 3 takie aku. to sporo kilogramów do wożenia, biedne szprychy mogą tego nie ścierpieć. Żywotność takich akumulatorów też niska, gęstość energii do masy dramat w porównaniu do litowych. Według mnie jak robić to raz a porządnie na liion albo lipo, ewentualnie lifepo4. Prędzej czy później i tak wsadzisz litowce.
Przemek - Wto 05 Gru, 2017

kupiłem żonce rower z 3szt pb głębokiego rozładowania masa 16 kg zasięg 20 km,
zrobiłem aku li ion z 18650 masa 7-8 kg zasięg 50 km
no to tyle o pb

Passat_EQ - Wto 05 Gru, 2017

Przemek napisał/a:
kupiłem żonce rower z 3szt pb głębokiego rozładowania masa 16 kg zasięg 20 km,
zrobiłem aku li ion z 18650 masa 7-8 kg zasięg 50 km
no to tyle o pb

To i tak kiepskie te lijon kupiles bo w tej wadze powinienes miec max jakies 150 ogniw, 1,5kwh i 100km pałowania ;)

Przemek - Wto 05 Gru, 2017

Passat_EQ napisał/a:
To i tak kiepskie te lijon kupiles


eee... nie napisałem, był to różnoraki złom laptopowy o pojemności min 900ah max 1500mah :lol: 10s 10p
wiadomo na kochanej żonce sie nie oszczędza, wiec dostała od serca po dobroci złom i zadowolona że hej :cool:

no i mamy morał "złom litowy lepszy niż nowe PB"

Passat_EQ - Wto 05 Gru, 2017

bylo jej kupic 30 ogniw vtc6 i dociazyc rower sejfem na kosmetyczke, na jedno by wyszlo w zasiegu ;)
Przemek - Śro 06 Gru, 2017

Passat_EQ napisał/a:
bylo jej kupic

eee, to by było mało wychowawcze rozpuszczanie, a tak i złom wykorzystany i "owca" zadowolona :lol:

Pykacz - Śro 06 Gru, 2017

I to jest prawdziwy kompromis czyli każdemu według jego potrzeb. :grin:
Bajoniks - Śro 06 Gru, 2017

Przemek napisał/a:

eee, to by było mało wychowawcze rozpuszczanie, a tak i złom wykorzystany i "owca" zadowolona :lol:


A jak by wtedy wyglądała konfiguracja roweru dla teściowej?
:lol:

Passat_EQ - Śro 06 Gru, 2017

Bajoniks napisał/a:
Przemek napisał/a:

eee, to by było mało wychowawcze rozpuszczanie, a tak i złom wykorzystany i "owca" zadowolona :lol:


A jak by wtedy wyglądała konfiguracja roweru dla teściowej?
:lol:

Aku samochodowe, ale mocowane do pedałów.

Przemek - Śro 06 Gru, 2017

Passat_EQ napisał/a:

Aku samochodowe, ale mocowane do pedałów.


chyba jednak do plecaka :twisted: takie 3szt 75ah co by mamusia miała odpowiedni zasięg



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group